Aktuality, Michalovce    13.03.2020

Nové monitory dychu a plienky pre novorodencov

Nepravidelné dýchanie alebo dokonca zástava dychu môže u dieťaťa nastať počas prvého roku jeho života. SIDS spôsobuje náhlu smrť aj u úplne zdravých novorodencov zástavou dychu v spánku, a to bez akýchkoľvek predchádzajúcich príznakov.

 

Presná príčina nie je stále jasná, pravdepodobne ide o poruchu riadenia dychovej činnosti, ktorá vzniká už v období tehotenstva. Pravdepodobnosť zvyšujú aj rizikové faktory ako napríklad fajčenie matky a nižšia pôrodná hmotnosť dieťaťa.

Desať kusov monitorov dychu a tridsať balíkov plienok nemocnici Svet zdravia Michalovce zabezpečila mimovládna nezisková organizácia Nadácia križovatka, ktorá už od roku 2008 pomáha deťom ohrozeným “Syndrómom náhleho úmrtia dojčiat”. Tento život zachraňujúci dar odovzdala primárke pediatrického oddelenia MUDr. Dane Jurečkovej a námestníčke pre ošetrovateľskú starostlivosť Jane Čabrákovej zástupkyňa sponzorskej firmy Softec, Jana Suchodolinská.

Monitory dychu BabySense sú aktuálne jediným výrobkom na svete registrovaným ako zdravotnícka pomôcka spĺňajúca najnáročnejšie klinické skúšky zdravotníckych výrobkov. Ďakujeme.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.04.2020

Manuál, vďaka ktorému ošetrí pacienta s koronavírusom aj neinfektológ

Odborníci siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pripravili klinický protokol pre manažment pacientov s podozrením, prípadne pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Aktuality 08.04.2020

Vranovská nemocnica má pre pacientov s koronavírusom vyčlenených zatiaľ 40 lôžok

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane vranovskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Aktuality 08.04.2020

Topoľčianska nemocnica má COVID oddelenie

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane topoľčianskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO