Aktuality, Michalovce    15.01.2020

Nová operačná metóda v Michalovciach

V Nemocnici Svet Zdravia Michalovce sme spustli na oddelení úrazovej chirurgie do praxe novú operačnú metódu.

Začiatkom decembra uskutočnila Nemocnica Svet Zdravia Michalovce školenie pre lekárov siete Svet Zdravia a ProCare v oblasti chirurgii ruky s témou: Nestability zápästia, ich diagnostika a liečba spolu s workshopom spoločnosti Medin s aplikáciou vonkajšej fixácie na ruku, zápästie a predlaktie pod vedením Doc. MUDr. Jaroslava Pilného, PhD. autora knihy Chirurgia ruky.

Školenia sa zúčastnilo 12 lekárov a nakoľko prednášky obsahovo pokrývali širokú škálu ochorení zápästia s návodom liečby, tak účastníci získali dostatočný široký prehľad a vedomosti pre prax na svojich pracoviskách, čo citeľne zvýši úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

V Nemocnici Svet Zdravia Michalovce sme po zaškolení na vyšších pracoviskách a kadaveróznych kurzoch v Prahe, Viedni a Varšave spustli na oddelení úrazovej chirurgie do praxe novú operačnú metódu (TEP ramenného kĺbu), ktorá výrazne rozšírila spektrum riešenia ťažkých zlomenín horného konca ramennej kosti. Tieto prípady sme v minulosti boli nútení odosielať mimo sieť nemocníc Svet Zdravia. Daný typ operácie v sieti Svet zdravia sa vykonáva aj v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany.

Súčasne vieme ošetriť aj neúrazových ortopedických pacientov indikáciách TEP  (totálna endoprotéza) ramena. Prvé operácie sme urobili s pomocou konzultantov z KÚCH v Košiciach FNLP MUDr. Rastislavom Burdom, PhD.  a prednostom Ortopedického oddelenia v Prešove MUDr. Jánom Kľocom st. PhD.  Prvý pacient už úspešne rehabilituje po výkone, s ktorým je maximálne spokojný a teší sa, že sme ho zbavili dlhotrvajúcich bolestí.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.02.2020

Umelá inteligencia v nemocniciach Svet zdravia: Radí pri pacientoch po cievnej mozgovej príhode

Výsledky každého pacienta s podozrením na cievnu mozgovú príhodu od tohto mesiaca hodnotí v galantskej nemocnici aj umelá inteligencia. Sieť nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj tá v Galante, totiž od februára zaviedla do siedmich svojich nemocníc systém e-Stroke Suite od spoločnosti Brainomix.

Aktuality 21.02.2020

Valentínska kvapka krvi 2020 v rožňavskej nemocnici

Územný spolok SČK tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi opäť realizoval na pôde Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a. s.. Kampaň podporili nielen skúsení viacnásobní darcovia, ale zapojilo sa i množstvo prvodarcov - študentov stredných škôl SOŠ technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika či Obchodnej akadémie v Rožňave.

Aktuality 21.02.2020

Valentínske darovanie krvi v Trebišove

Valentínsky piatok sa niesol v Trebišove v duchu pomoci druhým. Na hematologicko- transfúznom oddelení sa zišlo takmer 50 darcov, ktorí prišli nezištne darovať to najcennejšie, svoju krv.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO