Aktuality, Michalovce    15.01.2020

Nová operačná metóda v Michalovciach

V Nemocnici Svet Zdravia Michalovce sme spustli na oddelení úrazovej chirurgie do praxe novú operačnú metódu.

Začiatkom decembra uskutočnila Nemocnica Svet Zdravia Michalovce školenie pre lekárov siete Svet Zdravia a ProCare v oblasti chirurgii ruky s témou: Nestability zápästia, ich diagnostika a liečba spolu s workshopom spoločnosti Medin s aplikáciou vonkajšej fixácie na ruku, zápästie a predlaktie pod vedením Doc. MUDr. Jaroslava Pilného, PhD. autora knihy Chirurgia ruky.

Školenia sa zúčastnilo 12 lekárov a nakoľko prednášky obsahovo pokrývali širokú škálu ochorení zápästia s návodom liečby, tak účastníci získali dostatočný široký prehľad a vedomosti pre prax na svojich pracoviskách, čo citeľne zvýši úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

V Nemocnici Svet Zdravia Michalovce sme po zaškolení na vyšších pracoviskách a kadaveróznych kurzoch v Prahe, Viedni a Varšave spustli na oddelení úrazovej chirurgie do praxe novú operačnú metódu (TEP ramenného kĺbu), ktorá výrazne rozšírila spektrum riešenia ťažkých zlomenín horného konca ramennej kosti. Tieto prípady sme v minulosti boli nútení odosielať mimo sieť nemocníc Svet Zdravia. Daný typ operácie v sieti Svet zdravia sa vykonáva aj v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany.

Súčasne vieme ošetriť aj neúrazových ortopedických pacientov indikáciách TEP  (totálna endoprotéza) ramena. Prvé operácie sme urobili s pomocou konzultantov z KÚCH v Košiciach FNLP MUDr. Rastislavom Burdom, PhD.  a prednostom Ortopedického oddelenia v Prešove MUDr. Jánom Kľocom st. PhD.  Prvý pacient už úspešne rehabilituje po výkone, s ktorým je maximálne spokojný a teší sa, že sme ho zbavili dlhotrvajúcich bolestí.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 23.09.2020

Dobré skutky sa dejú – týždeň dobrovoľníctva v humenskej nemocnici

Dobrovoľnícke centrum KRAJŠÍ DEŇ Humenné si v rámci týždňa dobrovoľníctva, ktorý bol na celom Slovensku vyhlásený 16. – 22.9.2020 pripravilo niekoľko milých aktivít.

Aktuality 22.09.2020

Nemocnica Svet zdravia Svidník sa stala súčasťou národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva

Týždeň dobrovoľníctva 2020 je realizovaný s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a organizácie Iuventa - Slovenský inštitút mládeže.

Aktuality 17.09.2020

Východné Slovensko súrne potrebuje nové centrá intervenčnej rádiológie

Michalovská nemocnica je technologicky pripravená, žiada však väčšiu podporu zo strany najväčšej štátnej zdravotnej poisťovne.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO