Blog, Procare, Rady lekárov, Vlog    26.07.2017

Nie všetky tuky škodia zdraviu

Tuky majú v tele nenahraditeľnú funkciu. Ľudské telo ich potrebuje ako jednu z foriem energie. Sú stavebnou zložkou dôležitých hormónov, chránia orgány pred mechanickým poškodením, ale aj pomáhajú udržiavať telesnú teplotu.

 

Naša strava obsahuje rôzne typy tukov. Niektoré sú potenciálne škodlivé, najmä ak sa konzumujú v nadmernom množstve. Podstatným faktorom tukov je ich zloženie a kvalita. Celkový príjem tukov by nemal prekročiť 30% z celkového denného príjmu energie.

Z toho nie viac ako 1/3 by mali tvoriť živočíšne tuky, medzi ktoré patrí:

  • maslo
  • masť
  • oškvarky
  • slanina
  • loj.

Hlavným problémom živočíšnych tukov je, že v nich prevládajú nasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú ukladanie tukov v krvi vrátane cholesterolu.

Pozrite si v rade lekára MUDr. Kmiecik z ProCare Betliarska, ktoré bežné potraviny sú plné živočíšnych tukov, aj keď na prvý pohľad tak nevyzerajú.

Rady našich lekárov nájdete v blogu O zdraví. Mohlo by vás zaujímať aj Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 05.10.2019

Hormón oxytocín ovplyvňuje nielen pôrod, kojenie ale aj emócie

Jeho názov v gréčtine znamená rýchly pôrod. Je tvorený v hypotalame v supraoptickom a paraventrikulárnom jadre odtiaľ cez neuróny je uskladnený v zadnom laloku hypofýzy odtiaľ je pulzatívne vylučovaný prostredníctvom nervových signálov do krvného obehu.

Aktuality 03.10.2019

Stále sme čakali, že infekcia príde z východu

Primár oddelenia infektológie michalovskej nemocnice zo siete Svet zdravia MUDr. Štefan Zamba hovorí, že vlaňajšia epidémia osýpok bolo to najnáročnejšie, čo vo svojej praxi zažil.

Blog 02.10.2019

Je možné dostať rakovinu hrubého čreva z mäsa?

Strava bohatá na červené mäso a mäsové výrobky je rizikovým faktorom hlavne pre rakovinu hrubého čreva, žalúdka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO