Blog, Procare, Rady lekárov, Vlog    26.07.2017

Nie všetky tuky škodia zdraviu

Tuky majú v tele nenahraditeľnú funkciu. Ľudské telo ich potrebuje ako jednu z foriem energie. Sú stavebnou zložkou dôležitých hormónov, chránia orgány pred mechanickým poškodením, ale aj pomáhajú udržiavať telesnú teplotu.

 

Naša strava obsahuje rôzne typy tukov. Niektoré sú potenciálne škodlivé, najmä ak sa konzumujú v nadmernom množstve. Podstatným faktorom tukov je ich zloženie a kvalita. Celkový príjem tukov by nemal prekročiť 30% z celkového denného príjmu energie.

Z toho nie viac ako 1/3 by mali tvoriť živočíšne tuky, medzi ktoré patrí:

  • maslo
  • masť
  • oškvarky
  • slanina
  • loj.

Hlavným problémom živočíšnych tukov je, že v nich prevládajú nasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú ukladanie tukov v krvi vrátane cholesterolu.

Pozrite si v rade lekára MUDr. Kmiecik z ProCare Betliarska, ktoré bežné potraviny sú plné živočíšnych tukov, aj keď na prvý pohľad tak nevyzerajú.

Rady našich lekárov nájdete v blogu O zdraví. Mohlo by vás zaujímať aj Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Bolest noh a krcove nohy

Procare 29.09.2021

Kedy môže bolesť nohy súvisieť s cievami?

Šesť ľudí z desiatich, prevažne žien, dnes na Slovensku trápia kŕčové žily. Súvisí však každá bolesť nôh s ochorením žíl? Odpoveď sa dozviete v novom blogu o zdraví.

Blog 07.09.2021

Aké procesy v tele ovplyvňuje štítna žľaza?

Štítna žľaza je malý orgán motýlikovitého tvaru umiestnený v oblasti krku blízko hrtana, je zložený z dvoch lalokov a spojený mostíkom (istmom), jej hmotnosť je u dospelého človeka 10 až 20g.

Blog 25.08.2021

Máte pocit nafúknutého brucha?

Meteorizmus sa používa v laickej populácii, ako aj v odbornej medicínskej terminológii. Vo všeobecnosti vyjadruje zvýšenú tvorbu, resp. prítomnosť plynu v tráviacej trubici, hlavne v črevách.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO