Blog, Procare, Rady lekárov, Vlog    26.07.2017

Nie všetky tuky škodia zdraviu

Tuky majú v tele nenahraditeľnú funkciu. Ľudské telo ich potrebuje ako jednu z foriem energie. Sú stavebnou zložkou dôležitých hormónov, chránia orgány pred mechanickým poškodením, ale aj pomáhajú udržiavať telesnú teplotu.

 

Naša strava obsahuje rôzne typy tukov. Niektoré sú potenciálne škodlivé, najmä ak sa konzumujú v nadmernom množstve. Podstatným faktorom tukov je ich zloženie a kvalita. Celkový príjem tukov by nemal prekročiť 30% z celkového denného príjmu energie.

Z toho nie viac ako 1/3 by mali tvoriť živočíšne tuky, medzi ktoré patrí:

  • maslo
  • masť
  • oškvarky
  • slanina
  • loj.

Hlavným problémom živočíšnych tukov je, že v nich prevládajú nasýtené mastné kyseliny, ktoré podporujú ukladanie tukov v krvi vrátane cholesterolu.

Pozrite si v rade lekára MUDr. Kmiecik z ProCare Betliarska, ktoré bežné potraviny sú plné živočíšnych tukov, aj keď na prvý pohľad tak nevyzerajú.

Rady našich lekárov nájdete v blogu O zdraví. Mohlo by vás zaujímať aj Čo dokáže odhaliť preventívna prehliadka?

Máte otázky ohľadom vášho zdravotného stavu? Vyskúšajte našu službu ProCare Lekár 24. Náš odborník na telefóne je tu pre vás 24 hodín/7 dní v týždni.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 14.08.2019

Viete, kedy treba ísť na preventívnu prehliadku?

Aj Vy v tom máte občas chaos? Zdravotná poisťovňa Dôvera pripravila stručný prehľad toho, kedy treba prísť na preventívnu prehliadku a čo počas nej absolvujete.

Blog 24.07.2019

Každá desiata operácia kŕčových žíl sa robí zle, vysvetľuje expert na cievnu chirurgiu

Šesť ľudí z desiatich, prevažne žien, dnes na Slovensku trápia kŕčové žily. Do ich operácií sa pritom často púšťajú všeobecní chirurgovia, ortopédi a dokonca aj praktickí lekári, ktorí nemajú na takéto zákroky odborné vzdelanie. Ak sa potom operácia neurobí správne, kŕčové žily sa obnovia. Za Vladimírom Šefránkom, špecialistom na cievnu chirurgiu, chodí do Polikliniky ProCare Betliarska každý desiaty pacient na opravu výkonu, ktorý mu na predošlom pracovisku urobili nesprávne.

Blog 26.06.2019

Správna nosová hygiena je dôležitá aj u malých detí

Najdôležitejšie v liečbe zápalu stredného ucha je odstrániť alebo zmierniť príčinu. Teda liečiť u pacienta nádchu, a to opakovaným odsávaním obsahu z nosovej dutiny alebo vyfúkaním hlienov z nosa a kvapkami do nosa.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO