Aktuality, Rimavská Sobota    22.06.2021

Neurologický deň 3. ročník v rimavskosobotskej nemocnici

V stredu 16. júna 2021 sa vo Hviezdnom dome na Daxnerovej ulici uskutočnil v spolupráci s firmou Solen, s.r.o., 3.ročník odborného podujatia pod názvom Neurologický deň. Odborným garantom a realizátorom podujatia bola MUDr. Erika Zacharová, ktorá je zároveň primárkou Neurologického oddelenia vo Všeobecnej nemocnici Svet zdravia, a.s., Rimavská Sobota.

 

Začiatok podujatia odštartoval príhovor riaditeľa Všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a.s., doc. MUDr. Richarda Hrubého, PhD., MPH, MBA, ktorý spolu s MUDr. Erikou Zacharovou srdečne privítali všetkých zúčastnených.

Nasledovala prvá etapa zo série prednášok, v ktorej sa venovalo Epilepsii.

Doc. MUDr. Vladimír Donáth, PhD., vo svojej prednáške poukázal na poslednú aktualizáciu klasifikácie epilepsie a epileptických záchvatov. Doc. MUDr. Eva Feketeová, PhD., predstavila nové trendy v liečbe fokálnej epilepsie. MUDr. Babeta Hofericová prednášala o zdravotnej spôsobilosti na vedenie motorových vozidiel u pacientov s epilepsiou. Prvú etapu prednášok uzavrela MUDr. Mária Cuninková prednáškou o periodických pohyboch končatín v spánku u detí.

Po krátkej prestávke nasledovali prednášky s témami: Kazuistiky pacientov s epilepsiou v klinickej praxi, Extrapyramídové ochorenia. Tretí ročník Neurologického dňa uzavreli prednášky s hlavnou témou týkajúcou sa Bolesti hlavy. Migréna, diagnostika a liečba, profylaktická liečba migrény, klinická skúsenosť s profylaktickou liečbou migrény a migréna v klinickej praxi.

Na odbornom podujatí, ktoré bolo zaradené do kontinuálneho medicínskeho vzdelávania, sa stretli lekári z celého Slovenska. Prostredníctvom prednášok si  vzájomne vymieňali poznatky a neoceniteľné praktické skúsenosti zo svojho odboru.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 03.08.2021

Zdravotníci svidníckej nemocnice vás zaočkujú v regióne i priamo v nemocnici

Pre zvýšenie zaočkovanosti obyvateľov svidníckeho regiónu, vďaka ktorej dokážeme spoločne zvrátiť negatívny vývoj pandémie, sme sa v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva rozhodli zorganizovať aj výjazdové očkovanie v nadchádzajúce utorky (03.08. a 10.08.2021).

Aktuality 03.08.2021

Deň s laktačnou poradkyňou v humenskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, ktorý si pripomíname prvý augustový týždeň, sa aj napriek nepriaznivému počasiu v humenskej nemocnici stretli mamičky, aby získali viac informácií k dojčeniu.

Aktuality 02.08.2021

Jubileum v nemocnici Galanta

Aj Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša sa môže pochváliť, že vo svojich radoch má kolegu lekára, ktorý tento rok oslávil svoje krásne 80. narodeniny.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO