Neurologická ambulancia

 • Kvalitné prístrojové vybavenie

 • Profesionálny prístup personálu

 • Široké spektrum výkonov

Služby

 • Ambulancia

  Na ambulanciu prichádzajú pacienti na odporúčanie odborného lekára, príp. praktického lekára. Prístrojové vybavenie a liečebné postupy zodpovedajú súčasným štandardom v starostlivosti o neurologického pacienta.

  Viac...
 • Liečebné možnosti/výkony

  Neurologická ambulancia vykonáva a poskytuje základné neurologické vyšetrenia, kontrolné vyšetrenia, konziliárne vyšetrenia, skríningové vyšetrenia a zabezpečuje tiež edukáciu pacientov.

  Viac...

Náš tím špecialistov

 • MUDr. Richard Rišňovský, MPH

  Primár oddelenia, neurológ

  Viac...
 • MUDr. Radovan Junas, MHA

  Štúdium medicíny ukončil v roku 1996 na JLF UK v Martine. Od roku 1998 pracuje na neurologickom oddelení – aktuálne ako zástupca primára a vedúci lekár elektrofyziologického laboratória.

  Viac...
 • MUDr. Bronislava Berndtová

 • Mgr. Zuzana Junasová

  Na neurologickej ambulancii vykonáva ambulantnú činnosť sestry, neurofyziológiu (EEG, VEP, BAEP), podáva infúznu terapiu v rámci denného neurologického stacionára.

  Viac...

Poďakovania

 • Chodím sem s chrbticou. Som tu spokojná s prístupom. Mám skúsenosti aj s neurologickým oddelením, lebo som tu bola hospitalizovaná. Dôverujem tu zdravotnej starostlivosti, tak sem chodím 35 km. Som po troch operáciách chrbtice, tak verím, že niečo vymyslia, čo mi pomôže. Sú veľmi milí. Konečne majú aj nové kreslá, lebo pred tým sa mi veľmi ťažko sedelo.
  Katarína Prokajová, Štiavnické Bane

 • Pán doktor Junas ma dostal zo všetkého, je na mňa veľmi milý. Mala som svalovú slabosť, zápal svalov, bolo to v zlom stave. Nasmerovali ma na centrum pre nervosvalové ochorenia, kde mi dali lieky. V Žiari s nimi spolupracujú. Nemohla som ani chodiť, padala som, nevedela som z postele vstať. Predpokladalo sa, že je to problém pečene, ale napokon sa ukázalo, že je to problém svalov, tak ma začali liečiť a cítim sa oveľa lepšie. Som im vďačná.
  Anna Kutišová, Žiar nad Hronom

 • Do neurologickej ambulancie chodím s Pompeho chorobou dolných končatín. Každé dva týždne sem chodím na infúzie. Chodila som aj do Bratislavy, ale lepšie mi je to sem do Žiaru. Majú tu teraz nové kreslá, tak je to komfortnejšie, keď tu musím sedieť aj 5 hodín. Infúzie mi utlmujú chorobu, som rada, že aspoň prejdem, chodím…
  Edita Hanáková, Žiar na Hronom

Kontakty

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom
Ul. Sládkovičova 11, 965 37 Žiar nad Hronom
Tel. číslo: 045/6709 405

Poloha v rámci nemocnice
Neurologická ambulancia je umiestnená na 1. poschodí, bloku C Všeobecnej nemocnice. Vstup je riešený cez spoločné vstupné priestory nemocnice pravá strana, pričom je zabezpečený aj bezbariérový prístup pre imobilných pacientov prostredníctvom výťahu.

Ordinačné hodiny
PO-PI-7:00-15:30
12,30 – 13,00 prestávka na obed

OBJEDNÁVANIE PACIENTOV

Na vyšetrenie je potrebné sa vopred objednať osobne na ambulancii počas ordinačných hodín alebo telefonicky:

neuromuskulárna poradňa, EEG, EMG, INFÚZNA TERAPIA, KONTROLNÉ VYŠETRENIE (MUDr. Radovan Junas, MHA, MPH)– t.č. 045/6709 405, utorok až piatok v čase od 13:00 hod – 15:00 hod.

neurovaskulárna poradňa ( MUDr. Richard Rišňovský, MUDr. Bronislava Berndtová) – t.č. 045/6709 220 pondelok až piatok v čase od 9:00 – 12:00 hod.