Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    18.06.2019

Neurológia v Galante 2x víťazne s kazuistikou na vedeckom podujatí

Aktivita lekárov na Neurologickom oddelení v našej nemocnici nekončí diagnostikou a liečbou pacienta. V prípadoch, ktoré sú komplikované a zriedkavé sa snažíme v Nemocnici Galanta o naše poznatky podeliť aj na odborných podujatiach formou kazuistiky, čiže prezentácie prípadu.

 

S témou: „Rozvíjajúca sa kvadruparéza po delíriu – rutina alebo diagnostická výzva?“ sme prezentovali komplikovaný prípad mladého muža, ktorý bol iniciálne riešený ako anémia, neskôr komplikovaný abstinenčnými príznakmi, epileptickými záchvatmi a ochrnutím všetkých štyroch končatín. Vďaka výbornej medziodborovej spolupráci sme u tohto pacienta diagnostikovali chronickú otravu olovom, ktorý získal pri ilegálnej práci v prevádzke na demontáž automobilových akumulátorov o ktorej sme pri príjme do nemocnice samozrejme nevedeli.

Tento prípad sme prezentovali na 3. festivale Neurokazuistík v Žiline v marci 2019 a na 16. Sympóziu praktickej neurológie v Brne v júli 2019. V oboch prípadoch sme s touto prácou získali 1. miesto v rámci súťaže kazuistík. Táto kazuistika vyjde aj v tlačenej forme v najbližšom čísle Neurologie pro prax 04/2019.

Veľká vďaka celému kolektívu Neurologického oddelenia ako aj kolegom z ostatných oddelení, ktorí nám pomáhali s tak náročným prípadom.

MUDr. Oto Petrík, MPH

primár Neurologického oddelenia

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

Aktuality 17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

Aktuality 17.07.2019

Urobme svet krajším

Naša nemocnica bola poctená vzácnou návštevou detí z detského tábora pod vedením rehoľnej sestry. Pre našich pediatrických a geriatrických pacientov pripravili krásne, ručne vyrobené darčeky, ktoré osobne odovzdali na každom oddelení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO