Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    18.06.2019

Neurológia v Galante 2x víťazne s kazuistikou na vedeckom podujatí

Aktivita lekárov na Neurologickom oddelení v našej nemocnici nekončí diagnostikou a liečbou pacienta. V prípadoch, ktoré sú komplikované a zriedkavé sa snažíme v Nemocnici Galanta o naše poznatky podeliť aj na odborných podujatiach formou kazuistiky, čiže prezentácie prípadu.

 

S témou: „Rozvíjajúca sa kvadruparéza po delíriu – rutina alebo diagnostická výzva?“ sme prezentovali komplikovaný prípad mladého muža, ktorý bol iniciálne riešený ako anémia, neskôr komplikovaný abstinenčnými príznakmi, epileptickými záchvatmi a ochrnutím všetkých štyroch končatín. Vďaka výbornej medziodborovej spolupráci sme u tohto pacienta diagnostikovali chronickú otravu olovom, ktorý získal pri ilegálnej práci v prevádzke na demontáž automobilových akumulátorov o ktorej sme pri príjme do nemocnice samozrejme nevedeli.

Tento prípad sme prezentovali na 3. festivale Neurokazuistík v Žiline v marci 2019 a na 16. Sympóziu praktickej neurológie v Brne v júli 2019. V oboch prípadoch sme s touto prácou získali 1. miesto v rámci súťaže kazuistík. Táto kazuistika vyjde aj v tlačenej forme v najbližšom čísle Neurologie pro prax 04/2019.

Veľká vďaka celému kolektívu Neurologického oddelenia ako aj kolegom z ostatných oddelení, ktorí nám pomáhali s tak náročným prípadom.

MUDr. Oto Petrík, MPH

primár Neurologického oddelenia

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 22.10.2019

Aké sú výhody liečby rázovou vlnou?

Ošetrenie rázovou vlnou je kombináciou okamžitého účinku rázovej vlny a hĺbkového efektu radiofrekvenčnej biostimulácie.

Aktuality 22.10.2019

Praktický nácvik v galantskej nemocnici

Na oddelení urgentného príjmu v Nemocnici s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa uskutočnil dňa 10. 10. 2019 so začiatkom o 10.00 hod., pravidelný praktický nácvik príjmu osoby podozrivej z vysoko nebezpečnej nákazy.

Aktuality 21.10.2019

Pozvánka Povedz aj ty NIE rakovine prsníka

Nemocnica Svet zdravia Trebišov v spolupráci s alianciou NIE RAKOVINE si Vás dovoľuje pozvať na deň prevencie karcinómu prsníka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO