Aktuality, Vranov nad Topľou    18.11.2022

Netradičný týždeň vzdelávania s Vranovskou nemocnicou

Základná škola Bernolákova ulica 1061 Vranov nad Topľou umožnila svojim žiakom počas týždňa netradičného vzdelávania dozvedieť sa viac o ľudskom tele a zdraví.

O správnom držaní tela, cvičení, či zložení stravy im prišla osobne porozprávať vedúca sestra fyziatricko-rehabilitačného oddelenia. Zásady poskytovania prvej pomoci im vysvetlili lekárka a sestra pracujúce na OAMIS. Záchranu života si mohli následne vyskúšať na resuscitačných figurínach KPR pripojených k počítaču. Pod vedením epidemiologičky si zas zopakovali správne umývanie a dezinfekciu rúk.
Všetky nadobudnuté informácie môžu uplatňovať v každodennom živote.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO