Aktuality, Svet Zdravia, Svidník    15.05.2017

Nemocničná kvapka krvi

Prvá kapitola zamestnaneckej kvapky krvi Deviaty májový deň na Hematologicko transfúziologickom oddelení Nemocnice arm. generála L. Svobodu Svidník a.s. sa začala písať prvá kapitola unikátnej zamestnaneckej akcie.

 

Vedenie nemocnice Svetu Zdravia vo Svidníku zorganizovalo akciu: ,, Nemocničná kvapka krvi od samotných zamestnancov”. Na oddelenie transfúziológie prišli lekári, sestry, laboranti a iní zdravotnícki pracovníci darovať krv. Týmto humánnym činom pomohli doplniť zásoby krvi a takto mimo svojich pracovných povinností pomôcť pacientom. Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť nemocnice Mgr. Petra Rabajdová spolu s vedúcou lekárkou MUDr. Hnatovou Erikou privítali darcov, svojich kolegov a zároveň zahájili 1. ročník tejto akcie. Skvelá atmosféra sprevádzala celú túto akciu na ktorej sa zúčastnilo 19 darcov z radu zamestnancov nemocnice, z toho bolo 8 prvodarcov.

Motiváciou pre zorganizovanie danej akcie, ako aj motiváciou prísť bola potreba nezištne pomáhať. Nikdy neviete kedy práva nás samých zachráni niekto práve darovaním svojej krvi.

Bezplatné darovanie krvi je jednoznačne humánny čin, ktorí z ľudí robí jedinečného človeka. Byť jedinečným človekom si často vyžaduje odvahu. Preto ďakujeme všetkým, ktorí našli odvahu a prišli darovať krv nielen v tento deň , ale aj všetkým darcom, ktorí k nám chodia počas celého roka.

DSCF2379.JPGĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.02.2018

Nové monitory dychu pre novorodencov pribudli aj v trebišovskej nemocnici

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Trebišov dnes dostalo od Nadácie Križovatka sedem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Mamičky si monitory dychu z trebišovskej nemocnice môžu požičať aj domov.

Aktuality 21.02.2018

Rožňavská nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Rožňava dnes dostalo od Nadácie Križovatka osem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO