Aktuality, Svet Zdravia, Galanta, Michalovce, Spišská Nová Ves    12.01.2021

Nemocnice Svet zdravia za posledný týždeň zvýšili počet COVID lôžok na celkový počet 816

Nemocnice Svet zdravia posilnili COVID kapacitu v rámci svojich 13 nemocníc, ktoré sú subjektami hospodárskej mobilizácie a disponujú lôžkovou COVID kapacitou. Tú sa za posledný týždeň podarilo výrazne navýšiť o 114 lôžok.

 

Za posledný týždeň 13 nemocníc Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o 114 nových lôžok. Dnes dokopy disponuje až 816 lôžkami. V rámci toho sa podarilo navýšiť celkový počet lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na súčasných 57 a 517 s priamym prívodom kyslíka. Najvyšší nárast evidujú nemocnice v Galante a Spišskej Novej Vsi.

Galantská nemocnica od štvrtka minulého týždňa (7.1.2021) poskytuje zdravotnú starostlivosť v červenom režime už iba pre COVID pacientov. K dispozícii má až 132 COVID lôžok, z ktorých bolo dnes doobeda obsadených 92.

Spišskonovoveskej nemocnici sa podarilo vďaka reorganizácii združených oddelení vytvoriť 30 nových lôžok s celkovou kapacitou 96.

Najväčšia nemocnica siete v Michalovciach disponuje 81 COVID lôžkami.

„Naša snaha reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu v Nitrianskom a Košickom kraji. Výrazný nárast lôžkovej kapacity sa nám na druhej strane podarilo zrealizovať aj vďaka lepšej personálnej situácii, kedy sa množstvo našich zdravotníkov vrátilo z karantény. Verím, že tento stav sa s pomocou spustenej vakcinácie podarí udržať,“ vysvetlil Vladimír Dvorový, generálny riaditeľ siete ProCare a Svet zdravia.

V nemocniciach siete je aktuálne hospitalizovaných 528 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 36 v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Tento počet reprezentuje približne 16% podiel na celonárodnej štatistike hospitalizovaných COVID pacientov.

Od stredy minulého týždňa (6.1.2021) Svet zdravia spustil vakcináciu zdravotníkov v 14 svojich nemocniciach. Za prvé tri dni sa zaočkovalo viac ako 2800 zamestnancov.

Tento týždeň by to malo byť ďalších vyše 5100.  Zvýšený počet sa podarí dosiahnuť aj vďaka efektívnejšiemu využitiu dodanej vakcinačnej látky. Obstarané špeciálne striekačky (s minimálnym mŕtvym priestorom)  umožnia z jednej ampulky aplikovať až 6 vakcinačných dávok (doteraz to bolo 5).Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 06.05.2021

Spustili sme kampaň so Zuzkou Smatanovou k Svetovému dňu hygieny rúk

Aktuality 28.04.2021

Barbarka z michalovskej nemocnice navštívila prezidentku SR

Barbara Balogová bola jednou z tých, ktorých tento mesiac pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov v Prezidentskom paláci prijala hlava štátu Zuzana Čaputová. Mladá 19-ročná zdravotnícka asistentka pôsobí v Nemocnici Svet zdravia Michalovce na oddelení anestéziológie a intenzívnej medicíny. Ako toto stretnutie s prezidentkou prežívala? Vyspovedali sme ju!

Aktuality 26.04.2021

Legenda medicíny MUDr. Andrej Leňo

Pri príležitosti dňa lekárov by sme vám chceli predstaviť legendu medicíny z humenskej nemocnice - MUDr. Andreja Leňa (* 19. 7. 1908 Báčsky Petrovec – † 30. 9. 1976 Bratislava), ktorý patrí medzi legendy československej chirurgie.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO