Aktuality, Dunajská Streda, Galanta, Humenné, Michalovce, Rožňava, Topoľčany, Trebišov    19.01.2021

Nemocnice Svet zdravia za posledný týždeň zvýšili COVID kapacitu na východnom aj západnom Slovensku

Za posledný týždeň 13 nemocníc Svet zdravia posilnilo kapacitu pre COVID pacientov o ďalších 42 nových lôžok. Dnes dokopy disponujú až 858 lôžkami.

 

Posilnenou kapacitou sieť reagovala na zhoršujúci sa epidemiologický vývoj v Košickom kraji a na Žitnom ostrove. V rámci toho sa podarilo navýšiť celkový počet lôžok s umelou pľúcnou ventiláciou na súčasných 60 a 547 s priamym prívodom kyslíka. Najvyšší nárast evidujú nemocnice v Trebišove a Dunajskej Strede.

Do trebišovskej nemocnice bolo z Univerzitnej nemocnice v Košiciach prevezených už 9 pacientov s ochorením COVID-19 a tento týždeň nemocnica príjme ďalších piatich. Nových 24 COVID lôžok získala nemocnica reprofilizáciou polovice chirurgického klastra. Celková COVID kapacita je tak 73 lôžok.

Dunajskostredská nemocnica zaznamenala počas uplynulého víkendu 20 nových COVID príjmov. V regióne sa evidujú viaceré nové epicentrá nákazy. Ihneď sa posilnila kapacita na dnešných 76 lôžok.

V galantskej nemocnici, ktorá funguje od 7. 1. 2021 iba v červenom režime, bolo k dnešnému dňu hospitalizovaných 119 pacientov, z toho 9 na umelej pľúcnej ventilácii. Celková kapacita 132 lôžok je nateraz postačujúca.

V nemocniciach siete je aktuálne hospitalizovaných rekordných 576 pacientov s ochorením COVID-19, z toho 51 v kritickom stave na umelej pľúcnej ventilácii. Tento počet reprezentuje 17% podiel na celonárodnej štatistike hospitalizovaných COVID pacientov.

Na pôde štrnástich nemocníc Svet zdravia pokračuje v spolupráci s ministerstvom zdravotníctva vakcinácia proti ochoreniu COVID-19. V rámci prvej vlny by malo byť tento týždeň zaočkovaných 4128 ľudí. Očakáva sa, že v najbližších dňoch budú po nemocniciach v Michalovciach, Humennom a Rožňave pridané do národného online registračného portálu korona.gov.sk aj zvyšné nemocnice siete. Vďaka tomu sa bude dať elektronicky objednať na konkrétny vakcinačný termín v ďalších desiatich okresoch na Slovensku. Personálna situácia je už tretí týždeň stabilizovaná. Výnimkou bola iba topoľčianska nemocnica. Počet jej zamestnancov v karanténe už začal našťastie klesať (aktuálne je to 60 zamestnancov).Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Poďakovanie firme Sladučké Ovocie

Firma Sladučké Ovocie s.r.o., podporila zamestnancov rimavskosobotskej všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a. s., darovaním čerstvého ovocia, zeleniny a produktov vlastnej výroby.

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta chutný dar

V dunajskostredskej nemocnici dostal tento týždeň personál skutočne milé poďakovanie.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO