Aktuality, Koronavirus, Rožňava    20.03.2020

Nemocnica Rožňava zriadila samostatný vyhradený priestor pre pacientov s podozrením na koronavírus

Pre pacientov s podozrením na koronavírus Nemocnica Svet zdravia Rožňava zriadila samostatný vyhradený priestor. Ten sa nachádza v infektologickej ambulancii na prízemí pavilónu C (budova polikliniky) so samostatným vstupom. Pracovisko je vizuálne označené.

 

Verejnosť môže do budovy rožňavskej nemocnice vstupovať len s rúškom či inou ochranou časti tváre, napríklad šatkou, ktorá zakrýva ústa a nos. Sprístupnený je momentálne len jeden vstup do nemocnice, a to hlavný vchod pavilónu B.

V spolupráci so Slovenským červeným krížom rožňavská nemocnica zriadila pred týmto vchodom stan pre triedenie pacientov. Jeho cieľom je odkloniť potenciálne rizikových pacientov už pred vstupom do nemocnice. Študenti medicíny tam verejnosti bezkontaktne odmerajú teplotu a vyhodnotia ďalšie príznaky (napríklad kašeľ, cestovateľská anamnéza, kontakt s infikovanou osobou).

Naďalej platí, že rožňavská nemocnica poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 08.04.2020

Manuál, vďaka ktorému ošetrí pacienta s koronavírusom aj neinfektológ

Odborníci siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare pripravili klinický protokol pre manažment pacientov s podozrením, prípadne pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Aktuality 08.04.2020

Vranovská nemocnica má pre pacientov s koronavírusom vyčlenených zatiaľ 40 lôžok

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane vranovskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Aktuality 08.04.2020

Topoľčianska nemocnica má COVID oddelenie

Nemocnice siete Svet zdravia, vrátane topoľčianskej nemocnice, po vyhlásení núdzového stavu pre lôžkové zdravotnícke zariadenia aktivovali svoje pandemické plány a reprofilizovali vybrané časti lôžkových oddelení na COVID oddelenia.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO
 
Aktuálne informácie o koronavíruse