Aktuality, Svet Zdravia, Žiar nad Hronom    24.08.2017

Návšteva primátora mesta v nemocnici v Žiari nad Hronom

Nemocnica v Žiari nad Hronom sa snaží aktívne zlepšovať služby svojim pacientom nielen kvalitne poskytovanou zdravotnou starostlivosťou, ale snaží sa aj zútulniť nemocničné prostredie, aby sa pacient cítil komfortne a bezpečne.

 

Primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal prijal pozvanie a navštívil nemocnicu dňa 9.8.2017. Riaditeľom nemocnice Branislavom Jaďuďom mu boli predstavené aktuálne zmeny v nemocnici a priblížený život a vízie nemocnice v poskytovaní zdravotnej starostlivosti pre občanov nášho regiónu.

Nemocnica v Žiari nad Hronom za posledné obdobie urobila niekoľko pozitívnych zmien. V rámci modernizácie technického vybavenia nemocnice sa zakúpil nový špičkový RTG prístroj, čím sa otvorili nové možnosti v rádiodiagnostike a dosiahla sa maximálna bezpečnosť pri expozícii tak pre pacientov, ako aj pre obsluhujúci personál.

Zrekonštruovali sa priestory gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia. Cieľom tejto rekonštrukcie bolo najmä zvýšiť celkový komfort a bezpečie rodičiek. Pre mamičky sú k dispozícii dve nové nadštandardné izby so samostatným sociálnym zariadením. Ako novinku nemocnica zaviedla psychofyzickú predpôrodnú prípravu pre budúce mamičky v Materskom centre Úlik v Žiari nad Hronom, ktorého priestory nám na tento účel ponúklo mesto a v ktorých sa budúce mamičky cítia naozaj veľmi dobre.

Na pediatrickom oddelení sa vytvorila nadštandardná izba so sociálnym zariadením, kde môže malý pacient tráviť čas s rodičom v priestoroch, ktoré evokujú domáce prostredie.

Ako pozitívnu zmenu vnímajú pacienti kompletne zrekonštruovanú ambulanciu cievnej chirurgie, zrekonštruované SONO vyšetrovne a sociálne zariadenia na internom oddelení.

Veľkým prínosom pri operáciách je nový operačný stôl s možnosťou artroskopických výkonov, ktorý je v našich podmienkach, vzhľadom na jeho nosnosť až do 350 kg, považovaný za unikát.

Žiarska nemocnica vo svojom areáli zaviedla regulované parkovanie a boli vybudované nové parkovacie plochy v areáli.

Lekári žiarskej nemocnice majú záujem na pravidelnej báze prezentovať a diskutovať o rôznych ochoreniach, hlave na témy, o ktoré majú záujem samotní občania. Úvodnou témou diskusného fóra v „Mestskej obývačke” bola Celiakia a iné ochorenia spojené s alergiou na lepok, pod vedením námestníčky nemocnice MUDr. Renáty Szépeovej, PhD., ktorá je zároveň aj detský gastroenterológ.

Veľmi nás teší, že medzi mestom a našou nemocnicou je takáto priateľská komunikácia, čoho príkladom sú spomínané aktivity, ako je umožnenie pracovať s budúcimi mamičkami v Úliku, a takisto možnosť diskutovať v „Mestskej obývačke” na rôzne témy s našimi fundovanými lekármi, kde sa môžu občania podeliť so svojim problémami.”, doplnil riaditeľ nemocnice Branislav Jaďuď.

Video nájdete tu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.01.2018

V rožňavskej pôrodnici sa vlani uskutočnilo 567 pôrodov

V nemocnici Svet zdravia Rožňava sa počas minulého roka uskutočnilo 567 pôrodov. Dievčat prišlo na svet viac ako chlapcov a šesť mamičiek si domov z nemocnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 15.01.2018

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 1200 detí, počet pôrodov stúpol

V nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota vlani stúpol počet pôrodov. Zatiaľ čo v roku 2016 sa ich tam uskutočnilo 1130, minulý rok sa počet zvýšil na 1215. Štyri mamičky na svet priviedli aj dvojčatá.

Aktuality 15.01.2018

V topoľčianskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 500 detí

V nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa minulý rok narodilo 536 detí. Dievčat tam prišlo na svet viac ako chlapcov a dve mamičky si domov odniesli aj dvojičky.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO