Aktuality, Michalovce    17.11.2022

Naši malí superhrdinovia

17. November je Medzinárodným dňom predčasne narodených a rizikových bábätiek. Vďaka projektu Občianskeho združenia Malíček a zdravotníkom Michalovskej nemocnice sú na svete prvé fotky našich superhrdinov.

Cieľom týchto fotografií, lepených na kartičku so základnými údajmi bábätka je zmierniť prvotné odlúčenie bábätka a rodiča. Po čase sa fotka stáva milou spomienkou na obdobie príchodu dieťatka na svet.  

 Náš prvý superhrdina s vlastnou fotografiou je malý Patrik, ktorý sa narodil s pôrodnou váhou 2620g a dĺžkou 47 centimetrov v 37. týždni tehotenstva. Ako jemu, tak aj celej jeho rodinke prajeme pevné zdravie a veľa šťastných spoločných chvíľ.

Veľa zdravia a všetko najlepšie k Svetovému dňu tých najväčších superhrdinov!

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO