Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    14.09.2017

Naše motto: „V zdravom tele zdravý duch“

V súčasnej dobe sa joge úspešne venuje nespočetné množstvo ľudí. Ide o prastaré indické učenie, ktoré učí súhre tela a duše formou jemného spevňovania tela, telesnými cvičeniami skombinované s dýchacími technikami a meditáciou.

Zdravotných faktorov, prečo cvičiť jogu, je viac. V prvom rade je joga prirodzeným zabijakom stresu, odpútava pozornosť cvičiacich od každodenných starostí a vďaka účinným podporným cvičeniam sa vytvárajú svaly. Podporuje sa aj pohyblivosť tela, zlepšuje sa krvný obeh i trávenie.

Aj v trebišovskej nemocnici má joga veľa priaznivcov, a preto sa vedenie nemocnice rozhodlo, že pre svojich zamestnancov zrealizuje pravidelné cvičenie hatha jogy. Cvičí sa každú stredu po práci v priestoroch telocvične SVLZ fyziatrie. Účastníci si tak môžu priviesť do rovnováhy telo, ducha, nájsť vnútorný pokoj a tým nájsť ostrov pokoja v hektických pracovných dňoch. A čo je najdôležitejšie, joga nás urobí šťastnými, pretože je vedecky dokázané, že pri cvičení jogy aj po ňom sa preukázateľne zvyšuje produkcia hormónov šťastia. A tie každý z nás potrebuje.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 16.01.2018

V rožňavskej pôrodnici sa vlani uskutočnilo 567 pôrodov

V nemocnici Svet zdravia Rožňava sa počas minulého roka uskutočnilo 567 pôrodov. Dievčat prišlo na svet viac ako chlapcov a šesť mamičiek si domov z nemocnice odnieslo dvojičky.

Aktuality 15.01.2018

V rimavskosobotskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 1200 detí, počet pôrodov stúpol

V nemocnici Svet zdravia Rimavská Sobota vlani stúpol počet pôrodov. Zatiaľ čo v roku 2016 sa ich tam uskutočnilo 1130, minulý rok sa počet zvýšil na 1215. Štyri mamičky na svet priviedli aj dvojčatá.

Aktuality 15.01.2018

V topoľčianskej nemocnici sa vlani narodilo vyše 500 detí

V nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa minulý rok narodilo 536 detí. Dievčat tam prišlo na svet viac ako chlapcov a dve mamičky si domov odniesli aj dvojičky.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO