Aktuality, Procare, Svet Zdravia    30.10.2020

Naše nemocnice a polikliniky posielajú na pomoc štátu pri testovaní 800 zamestnancov

Počas včerajšieho a dnešného dňa (29. a 30. októbra) sa uskutočňuje v nemocniciach Svet zdravia a poliklinikách ProCare po celom Slovensku testovanie zdravotníkov a hospitalizovaných pacientov.

 

Sieť našich 17 nemocníc Svet zdravia a 12 polikliník ProCare má spolu vyše 10-tisíc zamestnancov. Testovanie pacientov a zamestnancov nemocncíc a polikliník prebieha v spolupráci s ministerstvom obrany.

Z doterajších štatistík vyplýva, že paradoxne na COVID pracoviskách, kde sú hospitalizovaní suspektní pacienti a pacienti s potvrdeným koronavírusom, je najnižšia incidencia ochorenia u zdravotníkov, čo je dané vysokou disciplínou pri dodržiavaní preventívnych opatrení.

Naopak, vyššia incidencia je u tých pracovníkov, ktorí majú menšie objektívne riziko, čo zrejme vedie aj k nižšej ostražitosti.

Testovanie sa uskutočňuje v tomto skoršom termíne, aby nemocnice neboli zaťažené víkendovým plošným testovaním, naši zdravotníci sa mohli do celoslovenského testovania zapojiť a zároveň bola zabezpečená prevádzka zdravotníckych zariadení.

Naša sieť ProCare a Svet zdravia posiela na pomoc štátu pri plošnom testovaní približne 800 svojich zamestnancov, z ktorých sú drvivá väčšina zdravotníci.

„Plošné testovanie sme v našej sieti dokázali zrealizovať v rekordne rýchlom čase a vďaka enormnému úsiliu všetkých našich zamestnancov, za čo im veľmi pekne ďakujem. Masívne, ale cielené testovanie týchto zraniteľných skupín má veľký význam, práve na takýto typ testovania by sme sa mali zamerať,“ uviedol generálny riaditeľ siete nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare Vladimír Dvorový.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.02.2021

Poďakovanie firme Sladučké Ovocie

Firma Sladučké Ovocie s.r.o., podporila zamestnancov rimavskosobotskej všeobecnej nemocnice Svet zdravia, a. s., darovaním čerstvého ovocia, zeleniny a produktov vlastnej výroby.

Aktuality 25.02.2021

Zdravotníci v Dunajskej Strede dostali od pacienta chutný dar

V dunajskostredskej nemocnici dostal tento týždeň personál skutočne milé poďakovanie.

Aktuality 22.02.2021

Vedúca sestra galantskej nemocnice: Častokrát sa musíme ísť vyplakať

Od 7. januára je nemocnica Svet zdravia v Galante reprofilovaná na červenú, teda covidovú nemocnicu. Na oddelení anestéziológie a multiodborovej intenzívnej starostlivosti (OAMIS) sa o pacientov s ochorením COVID-19 starajú sestry a lekári v celotelových overaloch, s respirátormi a ochrannými okuliarmi na tvári.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO