Aktuality, Svidník    14.05.2020

Náročná, obetavá, ale zároveň krásna práca zdravotných sestier

Profesionálna práca sestier  nesie v sebe posolstvo náročnej, obetavej, ale zároveň krásnej práce. Jej rôzne podoby rozlične vnímajú aj samotní pacienti.

 

12. máj bol Medzinárodným dňom sestier a 5. máj Medzinárodným dňom pôrodných asistentiek. Vedenie nemocnice Svidník sa v súvislosti s týmito medzinárodnými dňami rozhodlo vyjadriť svoje “ĎAKUJEME“ a úctu všetkým sestrám aj trocha výnimočne.

Sestry boli obdarované niekoľkými drobnosťami, ako je sladké potešenie vo forme  srdiečkovej sacher torty,  odznaku s názvom „Rok sestier a pôrodných asistentiek –  SPOLU TO DÁME“, ale aj formou zverejnenia všetkých mien sestier a pôrodných asistentiek, ktoré pracujú v celej spoločnosti Svet Zdravia na špeciálnych stojanoch s úprimným: „ĎAKUJEME VÁM“.

Význam a nenahraditeľnosť ošetrovateľskej starostlivosti zviditeľnila pre rok 2020 aj Svetová zdravotnícka organizácia, ktorá tento rok nazvala Medzinárodným rokom sestier a pôrodných asistentiek.

Milé sestry, pôrodné asistentky – ste nositeľkami každodenného svetla nádeje a pomoci, ktorú u Vás vidia naši pacienti. Spolu so svojimi kolegami lekármi, praktickými sestrami, ošetrovateľmi, sanitármi, či ostatnými zdravotníckymi, či nezdravotníckymi pracovníkmi vytvárate pevný pilier ošetrovateľskej zdravotnej starostlivosti.

Ďakujeme všetkým našim sestrám za všetko krásne, potrebné, čo každý deň robíte pre našich pacientov, za Vašu vľúdnosť, trpezlivosť, pokoru a lásku, ktorú venujete každému pacientovi.

Prajeme Vám do ďalších dní Vašej obetavej práce, aby boli naplnené úsmevmi spokojných pacientov a do ďalších rokov Vášho života hlavne pevné zdravie a spokojnosť.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.11.2020

Zbierka pre predčasne narodené deti

Predčasne narodené deti sú často dlhodobejšie hospitalizované na nedonoseneckých oddeleniach i na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Veľmi dôležitý je aj kontakt s rodinou.

Aktuality 25.11.2020

Poďakovanie primátorovi mesta Humenné

Nemocnica Svet zdravia Humenné v zastúpení p. riaditeľom MUDr. Jaroslavom Marčišinom chce vysloviť poďakovanie primátorovi mesta Humenné PhDr. Ing. Milošovi Meričkovi za spoluprácu.

Aktuality 23.11.2020

Svetový deň predčasne narodených detí v humenskej nemocnici

17. november je dňom, kedy si okrem nežnej revolúcie pripomíname aj deň, ktorý patrí tým úplne najmenším a najkrehkejším – Svetový deň predčasne narodených detí.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO