Aktuality, Vranov nad Topľou    30.09.2021

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť vranovskej nemocnice Alena Tančáková získala ocenenie Biele srdce

Námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou Alena Tančáková získala ocenenie Biele srdce. Ocenenie každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier a Roku sestry a pôrodnej asistentky. V piatok už štrnástykrát na slávnostnom podujatí odovzdali Biele srdce 28 sestrám a jednej pôrodnej asistentke.

svet zdravia biele srdce 2021 12

Biele srdce je celosvetový symbol sestier. Jeho tvar je prejavom humánnej komunikácie a pomoci a súčasne miestom, odkiaľ pramení kvalita ošetrovateľskej starostlivosti. Biela farba zas symbolizuje prelínanie sa všetkých farieb, ktoré svet pozná, tak ako sestra prijíma všetkých ľudí sveta.

Ocenie Biele srdce

„Získané ocenenie si nesmierne vážim. Je to pre mňa veľká pocta, ale zároveň aj veľký záväzok. Moja práca predstavuje synergiu výsledkov všetkých sestier, pôrodných asistentiek, zdravotníckych asistentov, sanitárov a všetkých ostatných zdravotníckych pracovníkov. Reprezentuje vzájomnú spoluprácu, zdieľanie si skúsenosti a súčasne aj vytváranie priateľských vzťahov. Právom si dovolím vysloviť, že moje ocenenie patrí všetkým mojim kolegyniam a kolegom, bez ich súčinnosti by som ocenenie nemohla získať, ani túto prácu vykonávať. Dodávajú mi silu a sú pre mňa hnacím motorom. Ocenenie prijímam s veľkou pokorou, vďakou, posúva ma to ďalej, ale zároveň zaväzuje a motivuje do ďalšej práce,“ hovorí Alena Tančáková, námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou.

Ocenená sestra Alena Tančáková

Alena Tančáková sa profesii sestra venuje 30 rokov. Vo vranovskej nemocnici sedem rokov zastáva pozíciu námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť, v ktorej uplatňuje svoje strategické myslenie. Je mimoriadne nadanou manažérkou.

Svojou zanietenou prácou neustále inšpiruje ošetrovateľské tímy k zlepšovaniu a zavádzaniu súčasných trendov ošetrovateľstva v každodennej praxi. Inovatívnymi metódami významne ovplyvňuje zvyšovanie úrovne poskytovanej ošetrovateľskej starostlivosti. Pre svojich kolegov je veľkým vzorom, motivátorom a v tomto náročnom období najmä pevnou oporou.

Aktívne spolupracovala pri zrode viacerých nových ošetrovacích jednotiek vo vranovskej nemocnici. V kritických situáciách, popri organizovaní samotných akcií, akými sú testovanie na ochorenie COVID-19, očkovanie v ambulancii či v teréne, sa neváha aktívne zapojiť a obliecť do overalu.

Počas svojho pôsobenia participovala pri organizovaní odborných podujatí na regionálnej úrovni, taktiež vlastným autorstvom na celoslovenských konferenciách.

Práca jej nekončí ani po uplynutí pracovnej doby, neustále je pripravená pomáhať. Jej charakteristickou črtou je individuálny prístup k zamestnancom, má láskavé srdce a otvorenú náruč pre každého.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.01.2022

Dar pre novorodenecké oddelenie vranovskej nemocnice

Novorodenecké oddelenie nemocnice vo Vranove nad Topľou dostalo do daru výbavu pre novorodencov v podobe zavinovačiek, podbradníkov a detských body.

Aktuality 24.01.2022

Láskavosť cez sladkosť potešila zdravotníkov v humenskej nemocnici

Žiaci zo ZŠ Pugačevova sa spolu s učiteľkami zapojili do sladkej výzvy a v školskej kuchynke napiekli zákusky pre zdravotníkov nemocnice A. Leňa v Humennom.

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO