Blog, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    28.09.2015

Najmenší pacienti našli v Spišskej Novej Vsi farebnú oázu

Vďaka spolupráci zdravotnej poisťovne Dôvera a združenia Osmijanko bude pobyt v nemocnici pre malých pacientov jednoduchší. Na detskom oddelení nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves vznikla nová unikátna návštevná miestnosť, kde sa môžu hrať aj učiť. Nové liečivé prostredie má výrazne zlepšiť detskú psychiku počas hospitalizácie.

Spisska_recepcia_detske_13.jpg

Deťom v nemocnici čas plynie pomaly. Chýbajú im blízki, ale aj kamaráti, s ktorými by sa rozptýlili a zahrali. Nápad vytvoriť pre deti v nemocnici miesto plné farieb, hračiek, kde by mohli svoj čas tráviť zmysluplne, vznikol pred niekoľkými rokmi. Miestnosti slúžia hospitalizovaným deťom na stretnutie s rodičmi či so súrodencami, ako herňa a mnohokrát aj ako učebňa alebo jedáleň.

Návštevné miestnosti ponúkajú množstvo podnetov, vďaka ktorým deti aspoň na chvíľku zabudnú na to, že sú v nemocnici, a lepšie spolupracujú s lekármi,“ zdôraznila Jana Pecsérke-Kubranská, riaditeľka občianskeho združenia Osmijanko.

Okrem funkčného nábytku, pohodlných sedacích vakov, hračiek a stanu sú samozrejmosťou televízor či DVD prehrávač. Steny zdobia farebné tapety alebo „stena“, na ktorú môžu bez problémov kresliť, kedy sa im zachce.

Spisska_recepcia_detske_8.jpg

„Koncept miestnosti prináša prvky liečivého prostredia a pomáha odstraňovať nemocničný stereotyp pre najmenších pacientov. Psychická pohoda výrazne prispieva a urýchľuje proces uzdravovania,“ spresnila MUDr. Renáta Šuľáková, primárka detského oddelenia nemocnice Svet zdravia Spišská Nová Ves.

Slávnostné odovzdanie miestností spestrili svojím vystúpením zdravotní klauni zo združenia Červený nos Clowndoctors. Hospitalizovaným deťom zahrali, zaspievali, vyčarili úsmev na tvárach a pomohli vytvoriť príjemnú atmosféru.

„Projekty, ktoré sme za tie roky spoločne so združením Osmijanko vytvorili, sú dôkazom, že aj nemocničné priestory v slovenských nemocniciach môžu byť nielen funkčné, ale môžu vyzerať aj moderne a atraktívne,“ vysvetlil pri slávnostnom odovzdaní návštevnej miestnosti generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Spisska_recepcia_detske_7.jpg

Projekt renovácie detských oddelení sa realizuje vďaka deväťročnej spolupráci združenia Osmijanko a zdravotnej poisťovne Dôvera. Spoločnými silami sa podarilo zrekonštruovať priestory detských oddelení už v 34 nemocniciach. Tento rok to boli nemocnice v Rimavskej Sobote, Ružomberku, Bratislave a v Revúcej.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 21.02.2018

Nové monitory dychu pre novorodencov pribudli aj v trebišovskej nemocnici

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Trebišov dnes dostalo od Nadácie Križovatka sedem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS). Mamičky si monitory dychu z trebišovskej nemocnice môžu požičať aj domov.

Aktuality 21.02.2018

Rožňavská nemocnica dostala pre novorodencov monitory dychu

Novorodenecké oddelenie nemocnice Svet zdravia Rožňava dnes dostalo od Nadácie Križovatka osem monitorov dychu pre novorodencov BabySense. Tie kontrolujú dýchanie dieťaťa a varujú v prípade jeho ohrozenia. Nadácia chce takto pomôcť predchádzať Syndrómu náhleho úmrtia dojčiat (SIDS).

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO