Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
Aktuality, Dunajská Streda    18.01.2023

Mia a Dominik: To boli najčastejšie mená novorodencov v dunajskostredskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Dunajská Streda sa minulý rok uskutočnilo 873 pôrodov. Na svet prišlo 440 chlapcov a 434 dievčat. Jedna mamička si z pôrodnice odniesla dvojičky.

Ktoré boli v 2022 najčastejšie mena novorodencov v pôrodnici v Dunajskej strede?

Medzi najčastejšie dievčenské mená, ktoré rodičia dávali svojim novorodencom, patrili Mia, Olívia a Emma. U chlapcov zase dominovali Dominik, Noel a Alex. Tradičné slovenské mená často vystriedali aj tie exotické ako: Arwen, Kiet, Tao, Gya, Dilara, Naima, Salamone, Ginevra či Minka.

Prvé dieťatko, ktoré prišlo v dunajskostredskej nemocnici na svet tento rok, je chlapček Áron. Narodil sa v noci, 3. januára, 10 minút po tretej hodine. Po narodení malý Áron vážil 3610 gramov a meral 52 centimetrov. Z prírastku sa teší 29-ročná mamička Hajnalka z obce Dolný Štál.

Spolu so zdravotníckym personálom si mamičky môžu v nemocnici v Dunajskej Strede naplánovať, ako by mal ich pôrod vyzerať, a to od prijatia do nemocnice až po starostlivosť o novorodenca. Vytvoriť si tak môžu individuálny pôrodný plán. Minulý rok túto možnosť využilo 10 mamičiek.

Nemocnica poskytuje aj predpôrodnú prípravu, ktorú minulý rok absolvovalo 60 mamičiek.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 02.06.2023

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo ocenenie ESO Angels Awards

Neurologické oddelenie Nemocnice Svet zdravia Vranov nad Topľou získalo za starostlivosť o pacientov s cievnou mozgovou príhodou medzinárodné ocenenie ESO Angels Awards. Opakovane mu ho udelila Európska organizácia pre liečbu cievnych mozgových príhod (European Stroke Organization – ESO). Neurológiu vranovskej nemocnice pritom zaradila na diamantovú úroveň.

Aktuality 01.06.2023

Deň detí plný úsmevov v humenskej nemocnici

Prvý jún patrí všetkým deťom. V humenskej nemocnici sme Medzinárodný deň detí oslávili s úsmevom.

Aktuality 01.06.2023

MDD v galantskej nemocnici

Už od roku 1952 patrí na Slovensku 1. jún všetkým deťom. Oslavujeme totiž Medzinárodný deň detí. Všetkým deťom prajeme k tomuto krásnemu a obľúbenému sviatku hlavne veľa zdravia a smiechu.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO