V našej pôrodnici môžete využiť tieto benefity

 • Pôrodné izby novej generácie

  Na troch pôrodných izbách, ktoré nahradili pôrodné sály,  je vytvorené komfortné, intímne, rodinné  prostredie. Nastávajúca mamička na pôrodnej izbe strávi celý pôrod, samozrejmosťou je možnosť podpory zo strany sprevádzajúcej osoby.  Štandardne sú izby  vybavené elektricky polohovateľným pôrodným lôžkom, samostatným sociálnym zariadením, klimatizáciou, televízorom a kreslom pre sprevádzajúcu osobu.

  Pobyt na pôrodnej izbe nie je spoplatnený.

 • Predpôrodná príprava

  K odbúraniu stresu a strachu z pôrodu pomôže predpôrodná príprava. Na spoločných stretnutiach  získate poznatky o príprave na pôrod, informácie o jeho priebehu, právach rodiacej ženy, o starostlivosti novorodenca a príprave tehotnej na dojčenie. Je zameraná na psychiku počas tehotenstva a po pôrode.  Predpôrodná príprava je  otvorená aj pre budúcich oteckov.

 • Individuálny pôrodný plán

  Konkrétne požiadavky na pôrod, ktoré si želáte, aby boli počas pôrodu splnené, tzv. súpis prianí, s rodičkou prediskutujeme  a zostavíme individuálny pôrodný plán.

 • Otec pri pôrode

  Psychickou podporou v nevšedný a vzácny okamih života môže byť prítomnosť partnera, alebo blízkej osoby pri pôrode.

 • Nadštandardné izby

  Záleží nám, aby ste sa počas pobytu na pôrodníckom oddelení cítili príjemne, komfortne a s čo najväčšou mierou súkromia.  Ponúkame pobyt na nadštandardných, jednolôžkových, komfortne zariadených izbách. Samozrejmosťou je samostatné sociálne zariadenie, chladnička, televízny prijímač, rýchlovarná kanvica, bezplatné wi-fi pripojenie. Prijímanie návštev je možné aj mimo štandardne vyhradených návštevných hodín.

 • Dvojjazyčné pracovisko

  Na gynekologicko–pôrodníckom oddelení sa dohovoríte slovenským aj maďarským jazykom.

   

 • Bonding

  Prvé momenty po pôrode sú pre matku a dieťa veľmi dôležité. Bonding (priloženie nahého dieťatka na brucho matky) pozitívne vplýva na psychiku matky, podporuje naštartovanie laktácie, upokojuje novorodenca. Ide o proces, kedy sa medzi matkou a dieťaťom posilňuje vzájomné puto, buduje sa láskyplný vzťah a zakladajú sa emočné väzby. Bonding je umožnený aj oteckom.

 • 50% zľava izby Dôvera

  Zdravotná poisťovňa Dôvera participovala na vybudovaní jednej z nadštandardných izieb na gynekologicko-pôrodníckom oddelení. Poistenkyne Dôvery zaplatia za pobyt na tejto izbe len polovicu cenníkovej ceny.

   

 • Wi-fi

  Súčasťou štandardu hospitalizačných služieb je wi-fi pripojenie. Pacientky môžu využívať bezplatný prístup na internet.

   

 • Odber pupočníkovej krvi

  V spolupráci so Slovenským Centrom Tkanív a Buniek ponúkame odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Bližšie informácie môžete získať na bezplatnej telefónnej linke 0800 800 522 v pracovné dni od 8:00 do 20:00 hod. Viac nájdete aj na www.cakam-babatko.sk alebo nám napíšte e-mail na informacie@sctb.sk .