Služby

 • Pôrodníctvo

  Počas otváracej doby budete v miestnosti na prvú dobu pôrodnú. Potom sa presuniete do pôrodného boxu. V Partizánskom  máme dva čiastočne oddelené  pôrodné boxy.

  Nájdete v nich klasickú pôrodnú posteľ, veľké lopty. Je tu i prehrávač na hudbu a aromalampa.

  Sprcha je vám k dispozícii neobmedzene. Môžete sa prechádzať v priestoroch pôrodného traktu. Nie je dovolené jesť , prijímať nápoje môžete.

  O možnosti využiť analgetiká alebo anestetiká personál informuje každú ženu hneď po príchode do pôrodnice. V našej pôrodnici je možné rodiť s využitím epidurálnej analgézie. Musíte o ňu dopredu sama požiadať, približne 2 – 3 týždne pred pôrodom. Je potrebné absolvovať pohovor s anesteziológom, a potom je možné vám EDA aplikovať 24 hodín denne.

  Klystír aj holenie sú odporúčané  pre všetky rodičky. A ak by ste klystír nechceli, tak vám vyhovieme.

  Počas druhej doby pôrodnej máme skúsenosť s klasickou polohou v ľahu na chrbte alebo v polosede.

  Ak chcete požiadať o odber pupočníkovej krvi, nie je to potrebné oznámiť dopredu.

  Cisársky rez

  Pri cisárskom reze sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi anestézie – celkovou, spinálnou, epidurálnou, využívajú sa všetky. Metódu si môžete vybrať sama.

  Po cisárskom reze sa dáva novorodenec na telo matke podľa okolností. Nie je možné blízku osobu ubytovať s rodičkou po cisárskom reze. Máme dostatok špecializovaného personálu. Bábätko vám však dáme už 6 hodín po cisárskom reze. Záleží samozrejme od vášho zdravotného stavu.

  Perinatologické centrum pre vážne prípady novorodencov nemáme, prevážame ich do Nitry.

  Sprevádzanie pri pôrode

  Pri pôrode akceptujeme jednu doprevádzajúcu dospelú osobu. Sprevádzajúca osoba môže byť manžel, partner, matka, sestra, priateľka alebo dula. Doprovod môže byť s rodičkou od príchodu do pôrodnice. Môže byť prítomný pri prvom ošetrení dieťatka a následne počas celého pobytu rodičky na pôrodnej sále.

  Sprevádzanie pri pôrode je spoplatnené – platí sa 15€.

 • Neonatológia

  Hneď po pôrode vám bábätko položia na brucho, priložia k prsníku a po chvíľke ho odnesú. Na prvé ošetrenie, meranie, váženie, máme novorodenecký box, ktorý je súčasťou pôrodnej sály. Vaša blízka osoba sem môže bábätko sprevádzať.

  Po prvom ošetrení je dieťatko prinesené k matke do pôrodnej sály a zostane tam až do chvíle, keď sa matka preváža na oddelenie šestonedelia.

  Počas pobytu v nemocnici novorodenec absolvuje základné skríningové vyšetrenia – metabolických ochorení, sluchu, vrodenej katarakty, ultrazvuk obličiek a mozgu.

  Novorodenecké oddelenie je vybavené modernými prístrojmi- termolôžka, prístroje na resuscitáciu (neo puff), ventilátor, odsávačky, inkubátory, pulzné oxymetre, lampy na fototerapiu,oftalmoskop, apnoe monitory, transkutálny bilirubínometer.

  Šestonedelie

  Na oddelení šestonedelia máme v partizánskej pôrodnici izby typu rooming in, kde dieťatko prinášajú mame po približne štyroch hodinách pozorovania na novorodeneckom oddelení. Vždy, keď budete cítiť potrebu, môžete dieťatko zveriť do starostlivosti novorodeneckých sestier.

  Na izbe budete maximálne s jednou mamičkou. Sociálne zariadenia sú spoločné pre všetky izby, okrem nadštandardných.

  Mame tri nadštandardné izby. Matka si dopláca 13,50 € na deň. A môže sa tu ubytovať  i otecko.

  Každá nadštandardná izba má kuchynku, chladničku,  televízny prijímač. Sú zariadené ako hotelové izby.  A samozrejmosťou sú samostatné sociálne zariadenia.

  Dojčenie

  Celý deň sú vám k dispozícii   kvalifikované, o podpore dojčenia  vyškolené sestry. Písomné materiály o dojčení sú k dispozícii všetkým mamičkám. Aj po príchode domov môžete kedykoľvek zatelefonovať do pôrodnice, radi Vám poradíme.

  Priamo na oddelení sú k dispozícii odsávačky.

  Deti vážime každý deň ráno pri lekárskej vizite. Dokrmujeme jedine v týchto prípadoch: „veľký úbytok hmotnosti  alebo nedostatočná  laktácia“. Detičky dokrmujeme podľa odporúčaní kapacít v dojčení alternatívnymi metódami – striekačkou, lyžičkou alebo fľašou..

 • Gynekológia

  Oddelenie gynekológie je zamerané na minimálne invazívnu terapiu endoskopickými metódami.

  Výkony:

  • hysteroskopie
  • kyretáže
  • diagnostika a liečba lézii krčka maternice-biopsie, LEEP, konizácie
  • laparoskopie- diagnostika bolesti v malej pánve, sterility, výkony na vaječníkoch
 • Pobyt na oddelení

  Priestory pôrodníckeho oddelenia sú zrekonštruované. K dispozícii máme dva čiastočne oddelené pôrodné boxy.

  Kedy vás pustia domov? Ak je váš zdravotný stav dobrý, tak po vaginálnom pôrode na 4. deň a po cisárskom reze na 5. deň.

  A ešte služba naviac – fotografiu vášho bábätka uverejnia v lokálnej tlači.

  Cenník

  Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode           15€
  Samostatný pôrodný box                                              X
  Výber lekára                                                                     X
  EDA                                                                                   100€
  Nadštandardná izba na oddelení šestonedelia         13,50 € – rodička, 12 € – partner
  Tretia nadštandardná izba                                           20€/10€ – poistenkyne Dôvery