O nás

V oblasti pôrodníctva zabezpečujeme komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod ako aj popôrodnu starostlivosť. Pacietky majú možnosť vopred prekonzultovať a naplánovať všetky detaily pôrodu a vypracovať si vlastný pôrodný plán konzultovaný so špecialistom, ktorý ich prevedie celým procesom prípravy, realizácie pôrodu a popôrodnej starostlivosti.

Pacientky môžu využiť tieto benefity:

 • Pôrodné izby novej generácie

  Na pôrodných izbách, ktoré nahradili pôrodné sály,  je vytvorené komfortné, intímne, rodinné  prostredie. Nastávajúca mamička na pôrodnej izbe strávi celý pôrod, samozrejmosťou je možnosť podpory zo strany sprevádzajúcej osoby.

 • Pôrodný plán

  Pôrodný plán je jednoduchý, jasný, obsahuje všetky Vaše vopred  definované preferencie a naplánované postupy, skôr než príde Váš „veľký“ deň.

  Od ukončenia 36. týždňa môžu rodičky navštevovať prenatálnu poradňu na našom oddelení a môžu využiť možnosť naplánovania si pôrodu u nás podľa predstáv a prianí, ktoré si budúca mamička želá, aby boli pri jej pôrode dodržané a to vo forme pôrodného plánu, ktorý akceptujeme pre prirodzený pôrod a spokojnosť mamičky. Lekár a pôrodná asistentka sami poradia a pomôžu pri vypracovaní najvhodnejšieho pôrodného plánu okolo 35. týždňa gravidity.

 • Predpôrodná príprava

  Pôrodnica Michalovce poskytuje služby  v oblasti psychofyzickej prípravy na pôrod.

  Obsahom kurzu je príprava na dobré zvládnutie  tehotenstva a pôrodu. Kurz pozostáva zo 8 tematických celkov a  vedie ho certifikovaná pôrodná asistentka.

  Predpôrodná príprava je určená tehotným ženám – prvorodičkám aj viacrodičkám, partnerom a osobám sprevádzajúcim rodičky pri  pôrode.

  Okrem kurzu ponúka aj možnosť absolvovať predpôrodnú prípravu individuálne s partnerom podľa vlastných požiadaviek, na vybranú tému, vrátane prehliadky pôrodnej sály a oddelenia.

 • Odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka

  V spolupráci so Slovenským Centrom Tkanív a Buniek ponúkame odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Bližšie informácie môžete získať na bezplatnej telefónnej linke 0800 800 522 v pracovné dni od 8:00 do 20:00 hod. Viac nájdete aj na www.cakam-babatko.sk alebo nám napíšte e-mail na informacie@sctb.sk .

 • Voňavá pôrodnica

  Narodenie dieťatka je jednou z najvýznamnejších a nevšedných udalosti života ženy. V pôrodnici Michalovce si môžu rodičky vychutnať jedinečnú a nezabudnuteľnú chvíľu – pôrod dieťatka- v príjemnom voňavom prostredí za pomoci a podpory erudovaného  personálu.

  Cieľom je navodiť príjemnú atmosféru na pôrodnici. Ide o bezpečný, prirodzený a krásny spôsob, ako pomôcť rodičke, aby sa cítila istejšie a kľudejšie. Vôňa dokáže uľaviť pri najrôznejších drobných zdravotných problémoch spojených s tehotenstvom.

 • Otec pri pôrode zadarmo

  Klientka, ktorá absolvuje psychofyzickú predpôrodnú prípravu v našej nemocnici má možnosť využiť bezplatnú prítomnosť otca, alebo blízkej osoby pri pôrode a stať sa súčasťou najkrajších okamihov rodiny.

  Prítomnosť otca alebo inej blízkej osoby pri pôrode zohráva veľmi dôležitú úlohu a je zároveň psychickou podporou mamičky. Táto osoba má možnosť prestrihnúť pupočnú šnúru, čo je nezabudnuteľný zážitok pre oboch rodičov .

 • Požičajte si monitor dychu

  Pôrodnica Svet zdravia Michalovce vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu bábätka domov, aby ste mali istotu, že je vaše dieťatko v poriadku.

  AKO A KDE SI MÔŽETE POŽIČAŤ MONITOR DYCHU?

  Monitor dychu si môžete požičať priamo v pôrodnici Svet zdravia Michalovce na Klastri Žena a dieťa.

  Minimálna lehota výpožičky je 6 mesiacov s možnosťou predĺženia na ďalšie obdobie.

  VÝPOŽIČNÉ MIESTO

  Tel. č.: +421/56 641 6667, +421/56 641 6668
  Svet zdravia, a. s., Nemocnica novej generácie Michalovce,
  Klaster Žena a dieťa, Špitálska 2, 071 01 Michalovce
  Nadácia Križovatka, tel.: +421 904 897 704
  e-mail: nadaciakrizovatka@gmail.com, www.nadaciakrizovatka.sk

 • Wi-fi

  Na našom oddelení je možnosť pripojiť sa na bezplatnú internetovú sieť cez Wifi a zdieľať tak svoje najkrajšie okamihy s bábätkom okamžite pre svojich blízkych či rodinu doma.

Napíšte nám