SLUŽBY

Moja pôrodnica v Humennom poskytuje služby v nasledovných kategóriách:

 • Pôrodníctvo
  V oblasti pôrodníctva zabezpečujeme komplexnú predpôrodnú prípravu, samotný pôrod ako aj popôrodnu starostlivosť. Pacientky majú možnosť vopred prekonzultovať a naplánovať všetky detaily pôrodu a vypracovať si vlastný pôrodný plán konzultovaný so špecialistom, ktorý ich prevedie celým procesom prípravy, realizácie pôrodu a popôrodnej starostlivosti. Hospitalizujeme hroziace potraty do 20 týždňa tehotenstva, hroziace predčasné pôrody, krvácanie vo včasnej a neskorej gravidite, liečba tehotných s nízkou hmotnosťou plodu, hospitalizácia tehotných s predčasným odtokom plodovej vody, hypertenzia u tehotných, preeklampsia a iné ochorenia komplikujúce tehotenstvo.
  Spolupracujeme s perinatologickým centrom FNsP Prešov, pri stavoch, ktoré vyžadujú preklad na klinické pracovisko. Ambulantne prevádzame v indikovaných prípadoch amniocentézy.
  Samozrejmosťou je úzka a promptná spolupráca s novorodeneckým resp. nedonoseneckým oddelením, ako aj s laboratórnymi zložkami. Keďže v našej nemocnici sa nachádza novorodenecká JIRS  /spádová oblasť pre okresy Vranov n/T., Snina, Medzilaborce/, sme vybavení a pripravení na urgentné medikamentózne aj operačné riešenie závažných stavov či už zo strany matky / preeklampsia, eklampsia, pridružené ochorenia komplikujúce graviditu a pôrod…/ ako aj zo stany plodu / akútna asfyxia, predčasné odlučovanie lôžka,  nepravidelné polohy plodu  a i./
  Na pôrodných izbách sa odvádzajú pôrody vaginálne – spontánne, medikamentózne vedené, programované pôrody, pri splnení určitých podmienok aj pôrody po predchádzajúcom cisárskom reze a pôrody koncom panvovým. Realizujeme na žiadosť rodičky odber pupočníkovej krvi a tkaniva. Pri pôrodoch je dostupná medikamentózna analgéza, za poplatok epidurálna anestéza. Za poplatok je možnosť blízkej osoby pri pôrode.  V indikovaných prípadoch ukončujeme graviditu a pôrod operačne – cisárskym rezom plánovaným alebo akútnym, pri ktorom je možnosť spinálnej anestézy. Možnosť výberu pôrodníka za poplatok.
  SPRÍJEMNENIE PÔRODU
  Na spríjemnenie 1. doby pôrodnej Vám ponúkame:

  • muzikoterapia – možnosť zvoliť si ľubovoľnú hudbu, vyberte si hudbu ešte pred pôrodom a doneste si ju so sebou
  • aromaterapia – vôňa podľa vlastného výberu. Tesne pred pôrodom sú Vaše zmysly intenzívnejšie, citlivejšie, preto túto požiadavku je najlepšie riešiť podľa aktuálnych potrieb
  • hydroterapia – k dispozícii je samostatná  sprcha
  • fit lopta- masíruje bránku a urýchľuje pôrod
  • pôrodnícky gél- v prípade Vášho záujmu ho môžeme aplikovať(zvlhčuje a urýchľuje pôrod)
  • na požiadanie a po dohovore s anesteziológom umožňujeme pacientkám rodiť v epidurálnej analgézií.
  • prítomnosť otca alebo i inej  blízkej osoby pri pôrode

  ĎALŠIE MOŽNOSTI

  • Výber pôrodníka
  • Výber pôrodnej asistentky
  • Priloženie bábätka  na brucho v dĺžke trvania podľa želania matky bonding,skin to skin
  • Priloženie bábätka k prsníku podľa priania matky – ideálny začiatok dojčenia, aj pri cisárskom reze
  • Dojčenie a dokrmovanie podľa priania matky
  • Kúpanie, prebaľovanie a starostlivosť o dieťa podľa priania matky
  • Možnosť zapožičania Baby senzor na 6 mesiacov
  • Možnosť napichnutia ušníc

  VYBAVENIE PÔRODNEJ IZBY

  • pôrodné lôžko
  • CTG monitor
  • prebaľovací pult
  • fit lopta
  • kreslo
  • umývadlo
  • nočný stolík
  • postieľka pre novorodenca s monitorem dychu
  • rádio s CD přehrávačem
  • k dispozícii je Wi-Fi

  PREHLIADKA PÔRODNÝCH IZIEB
  Prehliadka pôrodných izieb a šestonedelia je možná po predchádzajúcom telefonickom dohovore tel.  057/770 6030

 • Gynekológia

  Na tomto oddelení poskytujeme neoperačnú a operačnú liečbu pacientkám s gynekologickými ochoreniami. Poskytujeme ústavné hospitalizácie a jednodňovú zdravotnú starostlivosť, taktiež prijímame pacientky s akútnymi gynekologickými príhodami / krvácanie, náhla bolesť, podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo a pod./. U pacientiek s podozrením na onkologické ochorenie prevádzame diagnostiku a následne odosielame na onkologické pracovisko .
  OPERAČNÉ VÝKONY
  Malé operačné výkony: kyretáže, odstraňovanie polypov, revízie maternice po potrate, interupcie, indukcie potratov pri VVCH, diagnostické hysteroskopie, odoberanie vzoriek tkanív na histologické vyšetrenie, konizácia hrdla maternice, serkláže u tehotných, punkcie a odstránenie cýst a abscesov na vonkajších pohlavných orgánoch, zavádzanie a vyberanie vnútromaternicových teliesok.
  Brušné operácie: odstránenie maternice /hysterektómia/  s ponechaním alebo odstránením vaječníkov,  odstránenie nezhubných nádorov na maternici /myómy/ a na vaječníkoch, ak ich veľkosť alebo uloženie neumožňuje tento výkon previesť laparoskopicky.
  Laparoskopické operácie: diagnostická laparoskopia pri chronických bolestiach nereagujúcich na liečbu, laparoskopicky asistovaná vaginálna hysterektómia, operácie nezhubných nádorov na vaječníkoch /cysty/, odstránenie myómov, odstránenie zrastov, diagnostika priechodnosti vajíčkovodov pri sterilite, operácie pri mimomaternicovej tehotnosti, za poplatok uzavretie vajíčkovodov /sterilizácia/.
  Vaginálne operácie:  odstránenie maternice, pošvové plastiky, zavedenie pásky pod močovú rúru pri úniku moču
  Orientačné čakacie lehoty – 2 týždne

 • Neonatológia

  Na novorodeneckom oddelení pracujú lekári neonatológovia, pediatri a sestry – špecialistky v neonatológii.Oddelenie má úsek fyziologíických novorodencov, jednotku intenzívnej starostlivosti, jednotku resuscitačnej starostlivosti. Podľa koncepcie neonatológie je oddelenie v rámci Slovenska zaradené do kategórie III.
  Spoločne sa staráme o novorodenca od pôrodu po jeho prepustenie z oddelenia.
  BONDING
  Pokiaľ tomu nebráni zdravotný stav matky alebo novorodenca, je novorodenec hneď po pôrode uložený na  brucho matky metódou koža na kožu a zotrváva tam až do prvého prisatia k prsníku. Potom sa novorodenec ošetrí, zváži a zmeria a je ďalšie dve hodiny v postieľke pri matke.
  ROOMING-IN
  Po dvoch hodinách sú matka a dieťa prevezené na oddelenie šestonedelia, kde pracujeme v systéme rooming-in.
  Zvláštnu starostlivosť  venujeme dojčeniu a vytváraniu podmienok, aby dieťa a matka boli stále pri sebe.

 • Pobyt na oddelení

  Snažíme sa, aby bol Váš pobyt na oddelení čo najpríjemnejší. Známkami kvality nášho oddelenia sú izby s vysokým štandardom, príjemnou vôňou, kompletne vybudovaný rooming-in systém, možnosť návštev ale i nadštandardné izby za polovičné ceny.
  TYPY IZIEB

  • klasické izby trojposteľové, vybavené televízorom na každej izbe. Izby sú esteticky a funkčne zariadené tak, aby poskytovali pohodlie každej mamičke. Súčasťou izby je prebaľovací pult, mini chladničky, nočná lampa, ohrievač.
  • nadštandardnú izbu jednoposteľovú a dvojposteľovú s kompletným vybavením a s možnosťou návštev na izbe.

  Nadštandardná  izba obsahuje: posteľ, nočný  stolík, servírovací  stolík, stoličku, kreslo,  skrine na osobné veci, televízor, chladničku, varnú kanvicu, vešiakovú stenu, samostatnú sprchu a WC.
  V prípade  záujmu  pacienta  o nadštandardnú  izbu,  prípadne  o inú  nadštandardnú  služby,  je  potrebné túto skutočnosť oznámiť na príslušnom oddelení, kde bude pacient/klient informovaný o ďalších postupoch (úhradách a pod.).

  • novovytvorenú nadštandardnú izbu s možnosťou ubytovania partnera na izbe, pre poistenkyne  poisťovne Dôvera 50% zľavu na pobyt na VIP izbe
  • zrekonštruovaná kúpeľňa so sprchovacími kútmi , zrekonštruované toalety, pričom sociálne zariadenia sú pridelené podľa izieb

  Na oddelení je kompletný rooming-in systém, pokiaľ to zdravotný stav matky a dieťaťa umožňuje. Výhody rooming-in systému:

  • bábätka sú oveľa pokojnejšie, lebo počujú matkin  hlas, cítia jej blízkosť
  • mamička oveľa viac odpočíva, nakoľko je psychicky viac uvoľnená, keď vidí svoje spokojné bábätko. Vzájomne prežívaniu menej stresu z odlúčenia
  • mamičky majú menej problémov s dojčením. Starostlivosť rooming-in systém umožňuje častejšie dojčenie podľa požiadaviek dieťatka, matkine mlieko sa objaví skôr a bábätko sa zdá byť tým spokojnejšie.
  • Tento systém je užitočný najmä pre prvorodičky, ktoré si od začiatku začínajú už v nemocnici vytvárať  podmienky starostlivosti s podporou personálu, v prípade naliehavosti vie personál pôrodnice okamžite poradiť, ukázať, pomôcť. Keď je dieťatko hladné, alebo iba potrebuje podržať v náruči, od začiatku spoznávate jeho prejavy a následne viete okamžite reagovať
  • Úzky telesný kontakt pomáha aj následnému psychickému a telesnému rozvoju Vášho dieťatka

  PRÍSTROJOVÉ VYBAVENIE
  Oddelenie je vybavené všetkými prístrojmi potrebnými pre poskytnutie kvalitnej zdravotnej starostlivosti /USG, monitor na pooperačné sledovanie, inkubátory, monitory dychu pre všetkých novorodencov, foto lampy a pod./
  VENUJTE NÁM CHVÍĽKU
  Vážená mamička,
  dúfame že Váš pobyt u nás splnil vaše očakávania k maximálnej spokojnosti  v nezabudnuteľnej chvíli, pri ktorej sa zrodil nový život.
  Pevne veríme, že v tento nevyhnutný  čas, kedy ste boli u nás hospitalizovaná, náš personál urobil všetko preto, aby ste bola spokojná. So svojimi požiadavkami a podnetmi sa môžete obrátiť na náš personál, alebo ich zaznamenať v dotazníku spokojnosti.
  Uvítame, ak si nájdete čas a vyplníte dotazník spokojnosti aj v prípade, že nemáte žiadne požiadavky, podnety.  Vyplnený dotazník prosím vložte do schránky s označením „Dotazníky spokojnosti“. Schránka je umiestená v jedálni Gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

 • Praktické informácie

  Všetky potrebné informácie o návštevných hodinách, potrebách pre mamičky, či všeobecných informáciách o postupoch a prípravách na zdravotnícke výkony poskytované oddelením.  Nájdete tu aj edukačné materiály pre mamičky, ktoré pomôžu zvládnuť prvé dni so svojim malým dieťatkom.
  NÁVŠTEVNÉ HODINY
  Pondelok: 14:00 – 17:00
  Utorok: 14:00 – 17:00
  Streda: 14:00 – 17:00
  Štvrtok: 14:00 – 17:00
  Piatok: 14:00 – 17:00
  Sobota: 14:00 – 17:00
  Nedeľa: 14:00 – 17:00
  Nadštandardné izby denne od 10:00h do  20:00h
  ČO SI VZIAŤ SO SEBOU DO PÔRODNICE
  Osobné veci pre Vás:

  • toaletné potreby
  • hygienické pôrodnícke vložky
  • absorčné vložky do podprsenky
  • uteráky, osušky
  • kojenecká podprsenka
  • jednorázové nohavičky
  • župan, ponožky, pyžamo s rozopínaním vpredu pre ľahšie kojenie (k pôrodu Vám poskytneme našu košeľu)
  • prezúvky
  • lieky a zdravotnépomôcky, ktoré pravidelne užíváte

  Podľa Vášho uváženia:

  • pôrodný plán
  • vyprazdňovací roztok
  • pôrodnícký gél
  • masť na prsné bradavky
  • prípravok na  intímnu hygienu
  • detský nafukovací kruh
  • aromaterapeutické prípravky, homeopatika,
  • mobil + nabíjačka, fotoaparát, kamera, písacie potreby, CD k pôrodu
  • tekutiny

  Veci pre Vaše bábätko:

  • jednorazové plienky
  • vlhčené obrúsky
  • oblečenie na cestu domov (až pri prepustení)

  Čo si nebrať do nemocnice: 

  • cenné veci, šperky, väčší obnos peňazí

  V prípade, že máme pri sebe cennosti, prosím odovzdajte ich svojej sprevádzajúcej osobe, alebo  informujte pôrodnú asistentku, ktorá Vás poučí o možnostiach bezpečnej  úschovy Vašich vecí.
  Potrebné doklady:

  • tehotenský preukaz
  • občiansky preukaz
  • preukaz zdravotnej poisťovne
  • kópia sobášneho listu
  • dohoda o určení otcovstva a priezviska u  dieťaťa po pôrode (u slobodných, alebo  rozvedených matiek)
  • kontakt na pediatra

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)