O nás

Naša nemocnica poskytuje všeobecnú a špecializovanú zdravotnú starostlivosť v odbore gynekológia a pôrodníctvo hlavne pacientkam so spádovou oblasťou Humenné a Medzilaborce, ako aj ďalším pacientkam z iných okresov, ktoré sa rozhodli pre naše oddelenie.
Gynekologicko – pôrodnícke oddelenie sa nachádza v pavilóne“B“ nemocnice na 1 a 2 poschodí. Na prvom poschodí sa nachádza gynekologická ambulancia a oddelenie šestonedelia, na druhom poschodí sa nachádzajú pôrodné izby, ambulancia pre tehotenské poradne, operačný trakt a chirurgicko-gynekologický klaster. V rámci poskytovania starostlivosti o pacientky máme na oddelení 35 lôžok . Disponujeme troma samostatnými nadštandardne vybavenými pôrodnými izbami, a ako prvá z nemocníc sme vytvorili nový koncept pôrodnice novej generácie.
Budúce mamičky u nás nájdu prostredie, ktoré je na polceste medzi domovom a nemocnicou, majú zabezpečené maximálne súkromie pri pôrode v intímnom prostredí, do ktorého nebude mať okrem manžela či inej sprevádzajúcej osoby, lekára a sestry nik iný prístup, ale zároveň majú aj pocit istoty a bezpečia prameniaci z toho, že sa nachádzajú v nemocnici, kde o ne bude po odbornej stránke postarané.

Pacientky môžu využiť tieto benefity:

 • Pôrodný plán

  Snažte sa zostať dostatočne flexibilná vo Vašich túžbach.
  Po ich preštudovaní a vzájomnej diskusii nám dávate vedieť aké sú Vaše očakávania týkajúce sa samotného pôrodu, starostlivosti o Vás a novorodenca. Počas tvorby pôrodného plánu je priestor na zodpovedanie Vašich otázok, diskutovať s pôrodníkom, pôrodnou asistentkou o všetkých možnostiach, keď budete čeliť svojej nerozhodnosti,  či neistote, čo si vybrať k zvládnutiu pôrodu.
  Pôrodný plán je jednoduchý, jasný, obsahuje všetky Vaše vopred  definované preferencie a naplánované postupy, skôr než príde Váš „veľký“ deň.
  Od ukončenia 36. týždňa môžu rodičky navštevovať prenatálnu poradňu na našom oddelení a môžu využiť možnosť naplánovania si pôrodu u nás podľa predstáv a prianí, ktoré si budúca mamička želá, aby boli pri jej pôrode dodržané a to vo forme pôrodného plánu, ktorý akceptujeme pre prirodzený pôrod a spokojnosť mamičky. Lekár a pôrodná asistentka sami poradia a pomôžu pri vypracovaní najvhodnejšieho pôrodného plánu okolo 35. týždňa gravidity.
  Jednoduchá cesta k jeho vytvoreniu je vopred si dohodnúť stretnutie na pôrodníci  v Humennom a to:
  Telefonicky  na čísle: +421 (0)917 602 382

 • Psychofyzická príprava


  Personál oddelenia ponúka  psychofyzickú  prípravu nielen pre budúce mamičky, ale aj oteckov, či inú sprevádzajúcu osobu. Jej cieľom je znížiť úzkosť a strach z pôrodu a nadobudnutie reálneho postoja k pôrodu na základe poznania a oboznámenia sa s prostredím našej pôrodnice.
  Prípravu realizuje MUDr. Mihaľková.

 • Odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka

  V spolupráci so Slovenským Centrom Tkanív a Buniek ponúkame odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Bližšie informácie môžete získať na bezplatnej telefónnej linke 0800 800 522 v pracovné dni od 8:00 do 20:00 hod. Viac nájdete aj na www.cakam-babatko.sk alebo nám napíšte e-mail na informacie@sctb.sk .

 • Voňavá pôrodnica

  Narodenie dieťatka je jednou z najvýznamnejších a nevšedných udalosti života ženy. V pôrodnici novej generácie v Humennom si môžu rodičky vychutnať jedinečnú a nezabudnuteľnú chvíľu – pôrod dieťatka- v príjemnom voňavom prostredí za pomoci a podpory erudovaného  personálu.
  Cieľom je navodiť príjemnú atmosféru na pôrodnici. Ide o bezpečný, prirodzený a krásny spôsob, ako pomôcť rodičke, aby sa cítila istejšie a kľudejšie. Vôňa dokáže uľaviť pri najrôznejších drobných zdravotných problémoch spojených s tehotenstvom.

 • 50% zľava izby Dôvera

  Zdravotná poisťovňa Dôvera prispela k zrekonštruovaniu nadštandardnej izby  na gynekologickom oddelení nemocnice Humenné. Zároveň  v rámci spolupráce s nemocnicou Humenné ponúka poistenkyniam Dôvery 50% zľavu na tejto izbe.

 • Wi-fi

  Gynekologicko- pôrodnícke oddelenie  nemocnice Humenné ponúka mamičkám neoceniteľnú možnosť byť so svojimi blízkymi  prostredníctvom bezplatného internetového pripojenia wi-fi.

Napíšte nám

Max. file size: 32 MB.
(Required)