O nás

V rámci pôrodnej asistencie a liečebno-preventívnej starostlivosti poskytujeme intrapartálnu, perinatálnu a postnatálnu starostlivosť. Vedieme spontánne aj operačné  pôrody a poskytujeme asistenciu pri pôrode rizikovým tehotenstvom, zabezpečujeme predpôrodnú starostlivosť od 35. týždňa v rámci čoho zabezpečujeme monitoring plodu.

Na pôrodnej sále sú tri pôrodné izby, z ktorých dve sú nadštandardné  s novou pôrodnou posteľou s možnosťou alternatívnymi polohami, podľa priania klientky. Zabezpečenie  relaxačnej hudby, aromaterapie, použitia fitlopty a  hydromasáže na zmiernenie bolestí. Pri fyziologickom pôrode bez komplikácii umožňujeme bonding. Na žiadosť rodičky je možnosť aj odberu krvi z pupočníka. V spolupráci s anestéziologickým oddelením poskytujeme pôrod v spinálnej anestéze a epidurálnej anestéze – podľa dostupnosti anestéziológa. V rámci pôrodnej asistencie prebieha kompletná edukácia tehotných žien a rodičiek. Zabezpečujeme aj prípravu a edukáciu otcov o priebehu pôrodu o samotnom pôrode.Umožňujeme prítomnosť otca pri pôrode čím podporujeme rozvoj vzťahu medzi matkou a dieťaťom a rodinou.

Na oddelení šestonedelia poskytujeme liečebnú a  ošetrovateľskú starostlivosť pôrodnej asistencie popôrodnú starostlivosť o šestonedielku aj po pôrode operačným ukončením, čiže intenzívnu starostlivosť. Prebieha u nás aj edukácia matiek o dojčení a príprava tehotných na včasné prikladanie k prsníku novorodenca, pri poruchách dojčenia a pri zastavení laktácie. Na oddelení poskytuje služby poradkyňa pre dojčenie. Edukujeme matky o  včasnom vstávaní po operačnom pôrode.

V rámci liečebnej a ošetrovateľskej starostlivosti poskytujeme starostlivosť o rizikovo tehotné  o prenášané tehotnosti aj o tehotné pridruženými chorobami ako infekciami močových ciest, gestačný diabetes, emézy, hypertenzie, atď. Sústavne monitorujeme stav plodu.

V pôrodnici pracuje 10 pôrodných asistentiek, ktoré poskytujú svoje rady a pomoc, erudované, špecializované pôrodné asistentky s dlhoročnou odbornou praxou. Okrem 6 kmeňových gynekológov- pôrodníkov pracujú na pôrodnici aj úväzkoví gynekológovia- pôrodníci. Cieľom kolektívu gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia je privádzať na svet zdravých novorodencov, aby matky odchádzali od nás s úsmevom na tvári, s dobrým pocitom a aby im zostali len tie najkrajšie spomienky  na prvé stretnutie s vlastným dieťaťom.

V našej pôrodnici môžete využiť tieto benefity:

 • Pôrodný plán

  Pôrodný plán si vytvára budúca mamička pred pôrodom počas komunikácie s odborným personálom pôrodnice.

  Jedná sa o písomné zdokumentovanie dôležitých informácií o predstave budúcej mamičky o priebehu pôrodu. Mamička počas tvorby pôrodného plánu v rámci diskusie s pôrodníkom alebo pôrodnou asistentkou získa množstvo informácií, ktoré jej pomôžu rozhodnúť sa.

  Počas pôrodu však môžu  nastať okolnosti, za ktorých dôjde k zmene naplnenia požiadaviek s cieľom zabezpečiť zdravie mamičky a dieťatka /napr. prípad neodkladného cisárskeho rezu/. Samozrejme o každej zmene je mamička vopred informovaná.

  Termín na vypracovanie pôrodného plánu si môžete dohodnúť:

  Telefonicky  na čísle: +421 (0)905 555 122

 • Predpôrodná príprava

  Milé mamičky, v galantskej pôrodnici vám ponúkame psychofyzickú prípravu na pôrod, aby sme vás na tento nádherný okamih príchodu vášho bábätka čo najlepšie pripravili. Tím gynekologicko-pôrodníckeho a novorodeneckého oddelenia vás prevedie druhým a tretím trimestrom gravidity tak, aby ste boli psychicky pozitívne naladené a v dobrej fyzickej kondícii pred blížiacim sa pôrodom.

  V rámci kurzu predpôrodnej prípravy získate množstvo informácií, praktické návyky, a to nielen vy, ale aj váš partner, aby ste ako budúci rodičia spolu zvládli tehotenstvo, pôrod, obdobie šestonedelia a samotnú starostlivosť o vaše bábätko. Odpovieme vám na všetky otázky, na ktoré hľadáte odpovede.

  Radi vás prevedieme priestormi našej pôrodnice, oddelením šestonedelia a novorodeneckého oddelenia. Stretnutia sú realizované formou individuálnych alebo skupinových rozhovorov s pôrodnými asistentkami a s tímom novorodeneckého oddelenia.

  Témy, ktorým sa venujeme

  • tehotenstvo a jeho priebeh
  • správna životospráva v tehotenstve
  • starostlivosť o telo ženy v tehotenstve
  • choroby a lieky počas tehotenstva
  • materská dovolenka
  • cvičenie v trvaní cca 30 až 40 minút, fit lopty
  • výživa budúcej mamičky, výživa novorodenca
  • predstavenie pôrodnice
  • výber pôrodníka, pôrodnej asistentky
  • tvorba Vášho individuálneho pôrodného plánu
  • ako sa pripraviť do pôrodnice, veci pre mamičku a pre bábätko
  • naliehavé stavy v pôrodníctve – cisársky rez
  • starostlivosť o novorodenca – dojčenie, masáž, prebaľovanie
  • prítomnosť a úloha otca, alebo podpornej osoby pri pôrode
  • či pri starostlivosti o novorodenca
  • odber pupočníkovej krvi
  • priebeh pôrodu a šestonedelia
  • nácvik úľavových polôh a dýchania v 1. dobe pôrodnej
  • nácvik polôh v 2. dobe pôrodnej

  Viac informácií o kurze.

   

  R39A2509.jpg

 • Odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka

  V spolupráci so Slovenským Centrom Tkanív a Buniek ponúkame odber pupočníkovej krvi a tkaniva pupočníka. Bližšie informácie môžete získať na bezplatnej telefónnej linke 0800 800 522 v pracovné dni od 8:00 do 20:00 hod. Viac nájdete aj na www.cakam-babatko.sk alebo nám napíšte e-mail na informacie@sctb.sk .

 • Dvojjazyčné pracovisko

  Náš personál je pripravený komunikovať s mamičkami nielen v slovenskom jazyku, ale aj v maďarskom. Snažíme sa, aby sa mamičky na oddelení cítili ako doma a rozumeli všetkému, čo sa okolo nich deje.

 • Voňavá pôrodnica

  Narodenie dieťatka je jednou z najvýznamnejších a nevšedných udalosti života ženy. V pôrodnici Galanta si môžu rodičky vychutnať jedinečnú a nezabudnuteľnú chvíľu – pôrod dieťatka- v príjemnom voňavom prostredí za pomoci a podpory erudovaného  personálu.

  Cieľom je navodiť príjemnú atmosféru na pôrodnici. Ide o bezpečný, prirodzený a krásny spôsob, ako pomôcť rodičke, aby sa cítila istejšie a kľudejšie. Vôňa dokáže uľaviť pri najrôznejších drobných zdravotných problémoch spojených s tehotenstvom.

 • Otec pri pôrode

  Otecko resp. iná blízka osoba sa môže zúčastniť pôrodu za poplatok v zmysle cenníka poplatkov.

  Zároveň môže využiť ponúkanú platenú službu Prípravu otecka na pôrod poskytovanú certifikovanou lektorkou v rámci psychofyzickej prípravy na pôrod.

 • Požičanie monitoru dychu do domáceho prostredia

  Pôrodnica Svet zdravia Galanta vám v spolupráci s nadáciou Križovatka umožňuje požičať si monitor dychu bábätka domov, aby ste mali istotu, že je vaše dieťatko v poriadku.

  Monitor dychu si môžete požičať priamo v pôrodnici Svet zdravia Galanta na novorodeneckom oddelení. Minimálna lehota výpožičky je 6 mesiacov s možnosťou predĺženia na ďalšie obdobie.

  Kontakt: +421 31 78 33 702

 • 50% zľava izby Dôvera

  Pre poistenkyne zdravotnej poisťovne Dôvera je pripravená 50% zľava na pobyt vo VIP izbe.

 • Wi-fi

  Na našom oddelení je možnosť pripojiť sa na bezplatnú internetovú sieť cez Wifi a zdieľať tak svoje najkrajšie okamihy s bábätkom okamžite pre svojich blízkych či rodinu doma.

Napíšte nám