Blog, Svet Zdravia, Partizánske    23.11.2016

Moderné detské oddelenie už aj v Partizánskom

Partizánske 23. novembra 2016Veselšie, krajšie a príjemnejšie prostredie v nemocnici Svet zdravia už víta malých pacientov aj v Partizánskom. Združenie Osmijanko a zdravotná poisťovňa Dôvera zverili do rúk šikovných remeselníkov dve ambulancie detského oddelenia, kde po novom strach z lekára strieda úsmev na tvári. 

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (7 of 11).jpg

Zvýšený adrenalín pred návštevou zdravotníckeho zariadenia dobre pozná nielen dospelý, ale oveľa intenzívnejšie ho prežívajú hlavne tí najmenší. Ideálne by bolo, ak by dieťa netrávilo v nemocnici ani minútu, no ak už musí, je na mieste mu stres z nemocničného prostredia čo najviac odbúrať. A práve tento cieľ sa snažíme napĺňať úpravou a renovovaním detských nemocničných oddelení. 

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (1 of 11).jpg

„Všetci, ktorí sme sa niekedy ocitli hospitalizovaní v nemocnici vieme, že pocit odlúčenia od domova, strach z nášho zdravotného stavu na nás nepôsobí práve najoptimistickejšie. O to horšie tieto veci znášajú detskí pacienti. Snahou Združenia Osmijanko je im príjemným prostredím, ktoré má evokovať detskú izbu a domáce prostredie, traumu z hospitalizácie znížiť a navodiť pocit domáckeho prostredia. Verím, že detské oddelenie plné farieb, veselých postavičiek, hračiek a v hlavnej miere empatický prístup lekárov im stres spôsobený nemocničným prostredím zmierni,“ povedala riaditeľka Združenia Osmijanko Jana Pecsérke Kubranská.

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (11 of 11).jpg

„Som veľmi šťastný, že dve veľmi frekventované detské ambulancie v partizánskej nemocnici zmenili svoju tvár a atmosféru. Cez príjmovú a gastroenterologickú ambulanciu, ktorá vo večerných hodinách a počas víkendov slúži aj ako detská pohotovosť, prejde mesačne takmer 270 detských pacientov. Našou snahou je pre nich vytvoriť čo najpríjemnejšie prostredie, ktoré ho dokáže odpútať od „choroby“, od starostí, obáv a strachu. A myslím, že sa to v plnom rozsahu podarilo,“ vysvetlil Michal Orihel, riaditeľ nemocnice Svet zdravia Partizánske.

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (6 of 11).jpg

Tapety s veselými motívmi na stenách, pestré farby, starý nábytok vymenený za nový, moderný dizajn, tak dnes vyzerajú dve ambulancie detského oddelenia v Partizánskom.
„Už deväť rokov sa spolu so združením Osmijanko snažíme deťom spríjemniť čas strávený v nemocnici. Pediatrické oddelenia vynovujeme a maľujeme, aby prostredie pôsobilo príjemne, veselo a hlavne, aby malého pacienta zbavilo strachu z lekárov. Dokopy sme už týmto spôsobom pomohli 37. nemocniciam a stále sa ozývajú ďalšie, čo je pre nás  dôkazom, že tento koncept funguje,“ hovorí generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera Martin Kultan.

Pri slávnostnom otvorení detského oddelenia asistovali aj zdravotní klauni z občianskeho združenia Červený nos Clowndoctors, ktorí dodali podujatiu tú správnu veselú atmosféru. 

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (3 of 11).jpg

2016-11-21-SZ-PE-Vynovene detske ambulancie (9 of 11).jpgĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.02.2018

Humenská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Humenné dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Michalovská nemocnica dostala pre bábätká neonatologické prístroje

Prístroj na kyslíkovú liečbu, fototerapeutická lampa či výhrevné lôžko. Nemocnica Svet zdravia Michalovce dostala od spoločnosti Lidl set neonatologických prístrojov pre novorodencov za približne 19-tisíc eur. Darovať ich nemocnici pomohli zákazníci potravinového reťazca, ktorí sa zapojili do projektu Dobré rozprávky. Urobili tak už tretí rok po sebe.

Aktuality 19.02.2018

Začína sa štvrtý ročník súťaže Medik roka 2018

Sieť nemocníc Svet zdravia vyhlasuje spoločne s partnermi už štvrtý ročník odbornej súťaže určenej pre študentov 5. a 6. ročníka lekárskych fakúlt Medik roka 2018. Budúci lekári v odbore všeobecné lekárstvo si v nej môžu preveriť a zmerať svoje teoretické poznatky. Aprílové vyvrcholenie súťaže v Michalovciach ponúkne následne 20 finalistom kombináciu odborných workshopov a napínavého súťaženia v praktických podmienkach skutočnej nemocnice. Na jedného víťaza čaká finančná výhra v hodnote 3000 eur. Všetkým finalistom bude súčasne ponúknuté garantované pracovné miesto v nemocnici siete Svet zdravia, traja najlepší si budú môcť vybrať oddelenie podľa vlastného výberu. Registrácia do súťaže prebieha na stránke www.medikroka.sk do 18. marca 2018.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO