Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    09.04.2019

Ministerka zdravotníctva SR ocenila primára kožného stacionára z trebišovskej nemocnice

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská ocenila lekárov, sestry a iných zdravotníckych pracovníkov. Plaketu, diplom a finančnú odmenu v hodnote 1000 eur si odniesli traja víťazi v každej z kategórii. Jedným z troch víťazov v kategórii lekár sa stal dlhoročný primár kožného stacionára v trebišovskej nemocnici MUDr. Ondrej Bobík.

 

Ocenený bol za takmer päťdesiatročné pôsobenie ako lekár, ktorý v posledných rokoch zohral kľúčovú rolu pri zvládnutí akútnej epidémie syfilisu v trebišovskom okrese.

„Neočakával som to, bolo to prekvapenie. V Trebišove pracujem 50 rokov a deväť mesiacov bez prerušenia a maródoval som jedine pri úraze dva mesiace,“ hovorí Bobík, ktorého práca stále napĺňa, hoci by už mohol byť na dôchodku. „Ešte som potrebný. Už pripravujem aj tú poslednú generáciu, aby som mohol čestne odísť.“

Ondreja Bobíka nominoval Výbor spolku lekárov Trebišov Slovenskej lekárskej spoločnosti. „Napriek dôchodkovému veku naďalej obetavo pracuje v nemocnici a s jeho pomocou v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trebišove sa podarilo opakovane zvládnuť epidemiologickú situáciu nákazy syfilisu v trebišovskom okrese,“ uviedol trebišovský spolok k jeho nominácii.

„Na akútnom výskyte syfilitickej epidémie pracujem od roku 2002. V tomto čase nám imigrovali pacienti so syfilitickou infekciou z Európskej únie a od toho času nám sa vyskytovala syfilitická infekcia,“ uviedol Bobík.

Bobík zastáva funkciu primára kožného oddelenia v regióne s vysokým výskytom pohlavne prenosných ochorení od roku 1985. Je tiež jedným zo zakladateľov Spolku lekárov v Trebišove. Má atestáciu z dermatológie I. a II. stupňa a ďalšie postgraduálne školenia.

Nominácie posielali nemocnice z celého Slovenska, odborné komory či zdravotné poisťovne. Medzi ďalšími dvoma ocenenými lekármi sú Andrej Klepanec, primár rádiologickej kliniky z Fakultnej nemocnice v Trnave a prednosta kliniky chirurgickej onkológie v Národnom onkologickom ústave v Bratislave Daniel Pinďák.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 22.10.2019

Aké sú výhody liečby rázovou vlnou?

Ošetrenie rázovou vlnou je kombináciou okamžitého účinku rázovej vlny a hĺbkového efektu radiofrekvenčnej biostimulácie.

Aktuality 22.10.2019

Praktický nácvik v galantskej nemocnici

Na oddelení urgentného príjmu v Nemocnici s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. sa uskutočnil dňa 10. 10. 2019 so začiatkom o 10.00 hod., pravidelný praktický nácvik príjmu osoby podozrivej z vysoko nebezpečnej nákazy.

Aktuality 21.10.2019

Pozvánka Povedz aj ty NIE rakovine prsníka

Nemocnica Svet zdravia Trebišov v spolupráci s alianciou NIE RAKOVINE si Vás dovoľuje pozvať na deň prevencie karcinómu prsníka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO