Aktuality, Svet Zdravia, Trebišov    09.04.2019

Ministerka zdravotníctva SR ocenila primára kožného stacionára z trebišovskej nemocnice

Ministerka zdravotníctva SR Andrea Kalavská ocenila lekárov, sestry a iných zdravotníckych pracovníkov. Plaketu, diplom a finančnú odmenu v hodnote 1000 eur si odniesli traja víťazi v každej z kategórii. Jedným z troch víťazov v kategórii lekár sa stal dlhoročný primár kožného stacionára v trebišovskej nemocnici MUDr. Ondrej Bobík.

 

Ocenený bol za takmer päťdesiatročné pôsobenie ako lekár, ktorý v posledných rokoch zohral kľúčovú rolu pri zvládnutí akútnej epidémie syfilisu v trebišovskom okrese.

„Neočakával som to, bolo to prekvapenie. V Trebišove pracujem 50 rokov a deväť mesiacov bez prerušenia a maródoval som jedine pri úraze dva mesiace,“ hovorí Bobík, ktorého práca stále napĺňa, hoci by už mohol byť na dôchodku. „Ešte som potrebný. Už pripravujem aj tú poslednú generáciu, aby som mohol čestne odísť.“

Ondreja Bobíka nominoval Výbor spolku lekárov Trebišov Slovenskej lekárskej spoločnosti. „Napriek dôchodkovému veku naďalej obetavo pracuje v nemocnici a s jeho pomocou v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trebišove sa podarilo opakovane zvládnuť epidemiologickú situáciu nákazy syfilisu v trebišovskom okrese,“ uviedol trebišovský spolok k jeho nominácii.

„Na akútnom výskyte syfilitickej epidémie pracujem od roku 2002. V tomto čase nám imigrovali pacienti so syfilitickou infekciou z Európskej únie a od toho času nám sa vyskytovala syfilitická infekcia,“ uviedol Bobík.

Bobík zastáva funkciu primára kožného oddelenia v regióne s vysokým výskytom pohlavne prenosných ochorení od roku 1985. Je tiež jedným zo zakladateľov Spolku lekárov v Trebišove. Má atestáciu z dermatológie I. a II. stupňa a ďalšie postgraduálne školenia.

Nominácie posielali nemocnice z celého Slovenska, odborné komory či zdravotné poisťovne. Medzi ďalšími dvoma ocenenými lekármi sú Andrej Klepanec, primár rádiologickej kliniky z Fakultnej nemocnice v Trnave a prednosta kliniky chirurgickej onkológie v Národnom onkologickom ústave v Bratislave Daniel Pinďák.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.04.2019

Stredná zdravotnícka škola v Košiciach bude mať virtuálnu anatomickú učebňu

Aké svaly má človek v tele, kadiaľ prechádzajú cievy či z koľkých častí sa skladá kostra sa budú študenti Strednej zdravotníckej školy na Kukučínovej ulici v Košiciach učiť v 3D priestore. V súťaži, ktorú organizovala sieť nemocníc Svet zdravia, spoločnosť Samsung a Virtual Medicine, totiž vyhrali zriadenie virtuálnej anatomickej učebne (VAU). Porazili ďalších 16 stredných zdravotníckych škôl.

Aktuality 15.04.2019

Workshop endoskopie v nemocnici Rimavská Sobota

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Nemocnice Svet zdravia Rimavská Sobota v spolupráci so spoločnosťou RADIX spol. s r. o.  a Medtronic Slovakia s. r. o. zrealizovalo prvý Endoskopický workshop na tému laparoskopická hysterektómia.

Aktuality 15.04.2019

Prevádzka call centra počas veľkonočných sviatkov

Prevádzka call centra bude počas veľkonočných sviatkov dostupná pre klientov nasledovne:

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO