Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    06.12.2017

Mikulášska oslava v galantskej nemocnici

Predvianočný čas je typický nie len očakávaním samotného príchodu Vianoc, ale aj tradíciami, ktoré udržiavame celé generácie. Medzi takúto typickú tradíciu patrí aj očakávanie príchodu Sv. Mikuláša, ktorý obdarúva deti po celom svete. Inak tomu nie je ani v galantskej nemocnici.

 

Vedenie nemocnice, spoločne s vedením Oddelenia pediatrie a jeho zamestnancami, pripravili v spolupráci s Občianskym združením Templars Slovakia, Mikulášsku oslavu pre deti, ktoré v tento deň žiaľ zostávajú hospitalizované v samotnej nemocnici. Nemocnica spolupracuje so Slovenskými Templármi už dlhé roky, preto bol iniciatíva z ich strany ďalšou vítanou aktivitou. Roman Herceg, Peter Aštari a Katarína Tokovicsová, v podobe Mikuláša, čerta a anjela, prekvapili 11 hospitalizovaných detí svojou sladkou nádielkou, včasne dopoludnia, za prítomnosti zástupcov vedenia nemocnice i pracovníkov spomínaného oddelenia. Tradične došlo aj na riekanky, básničky, či pesničky, pričom túto milú pozornosť neocenili iba deti, ale aj ich rodičia, pre ktorých bol tento deň v nemocnici rovnako o kúsok príjemnejší. Ďakujeme v mene nemocnice všetkým, ktorí sa podieľajú na zachovaní tejto tradície, v záujme detských pacientov, ktorým touto cestou želáme skoré uzdravenie.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 18.06.2018

Nová námestníčka pre ošetrovateľskú starostlivosť v nemocnici Svet zdravia Svidník

Od 11. júna 2018 bola poverená vykonávaním funkcie námestníčky pre ošetrovateľskú starostlivosť Dana Kopčová. V nemocnici vo Svidníku pracuje od 01.08.1991. Začínala na gynekologicko- pôrodníckom oddelení, úseku neonatológie, od 01.11.2014 pracuje ako manažérka dennej zmeny na gynekologicko-pôrodníckom oddelení.

Aktuality 18.06.2018

Svidnícka nemocnica má nový ultrazvuk

V Nemocnici Svet zdravia Svidník pribudol v uplynulých dňoch nový ultrazvukový prístroj. Umožňuje presnejšiu diagnostiku a lekári tak dokážu lepšie vyšetriť aj pacientov, u ktorých to bolo pomocou dvojrozmerného ultrazvukového zobrazenia dosiaľ obtiažne.

Aktuality 15.06.2018

Renovácia oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie v galantskej nemocnici

V polovici februára 2018 zahájila galantská nemocnica rekonštrukciu Oddelenia fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie. Rekonštrukčné práce prebiehajú intenzívne a bez prestávky tretím rokom, v rámci celej nemocnice, no táto konkrétna bola rozšírená, preto je možné hovoriť skôr o renovácii.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO