Aktuality, Svet Zdravia, Krajší deň Svidník, Svidník    07.12.2018

Mikuláš ani tento rok nezabudol na nemocnicu Svidník

Sv. Mikuláš bol známy už počas svojej mladosti cez svoju dobročinnosť. Tá sa traduje v jeho mene dodnes. To sa potvrdilo aj dnešný deň – 6. decembra, keď Mikuláš prechádzal v doprovode anjelov, čertov pomedzi všetkých pacientov nemocnice Svidník.

 

Všetky hospitalizované deti dostali od Mikulášových pomocníkov sladké balíčky, bez ohľadu nato, či počas roka vzorne počúvali. Dospelí zas dostali darček vo forme ovocia a čokoládky. To všetko s vrúcnym prianím skorého uzdravenia.

Nemocnicou sa niesli nádherné adventné piesne v podaní žiakov Cirkevnej strednej školy Milosrdného Samaritána  Svidník.

Nemocnica Svidník sa tento rok po prvýkrát rozhodla pripraviť aj Mikulášsky koncert  pre pacientov a zamestnancov, v podaní  študentov Pravoslávnej bohosloveckej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove, ktorí zaspievali koledy. Počas programu zaspievala nádherné vianočné piesne  aj dobrovoľníčka nemocnice Magdaléna Rodaková.

Ku krásnej atmosfére prispeli aj žiaci Základnej umeleckej školy Svidník, ktorí venovali nemocnici aj krásne vianočné dekorácie.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.03.2019

V humenskej nemocnici hľadali Medika roka 2019

Víťazom piateho ročníka súťaže Medik roka 2019, ktorú organizuje sieť nemocníc Svet zdravia, sa stal 25-ročný Lukáš Weiss z Jesseniovej lekárskej fakulty Univerzity Komenského (UK) v Martine. Lukáš sa stal najlepším spomedzi 20 finalistov, ktorí tento víkend (23.3.-24.3.) súťažili v praktických i teoretických úlohách na pôde nemocnice v Humennom. Víťaz si domov odnáša 3000 eur a všetci finalisti získali od Sveta zdravia ponuku garantovaného pracovného miesta.

Aktuality 25.03.2019

Ceníme si statočnosť našich najmenších pacientov

Na pediatrickom oddelení nemocnice Svidník začali dobrovoľníci nemocnice v spolupráci s personálom oddelenia novú tradíciu.

Aktuality 20.03.2019

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch, ktoré pre nich budú počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím. Galantská nemocnica totiž niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie a do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur. Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO