Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    13.06.2013

Michalovská nemocnica rozšírila možnosti zdravotnej starostlivosti

Do portfólia vyšetrovacích možností michalovskej nemocnice pribudlo pracovisko magnetickej rezonancie v Stráňanoch.

Michalovská nemocnica sa snaží o neustále zlepšovanie kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti pre všetkých pacientov zemplínskeho regiónu. Portfólio svojich vyšetrovacích možností rozšírila nemocnica aj o pracovisko magnetickej rezonancie nachádzajúce sa v psychiatrickej nemocnici v Stráňanoch. Pre pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovne je to pozitívna správa, nakoľko už nebudú musieť kvôli tomuto vyšetreniu cestovať do vzdialených miest  Prešova a Košíc.

Vyšetrenie magnetickou rezonanciou sa realizuje na modernom MR prístroji, ktorý ako jediný v regióne je vybavený modalitou umožňujúcou celotelové vyšetrenie pacienta v jednom sedení. Ako jediný na Slovensku je tento MR prístroj vybavený patentovaným zariadením tlmiacim hluk a významnou mierou tak prispieva ku komfortu pacienta počas vyšetrenia.

Magnetická rezonancia je najmodernejšia zobrazovacia metóda ľudského tela bez škodlivých vplyvov iónizujúceho žiarenia, preto je vhodná aj pre vyšetrenie malých detí a tehotných žien po 1.trimestri. Dĺžka vyšetrenia sa pohybuje od 8 až po 50 minút, v závislosti od povahy vyšetrovanej oblasti. Vyšetrenie je kedykoľvek možné prerušiť a opäť v ňom pokračovať.

 Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO