Aktuality, Stropkov, Svidník    31.10.2022

Mesiac úcty k starším v nemocniciach Svet zdravia Svidník a Stropkov

Pacientov a pacientky v seniorskom veku v nemocniciach Svet zdravia Svidník a Stropkov prišli pozdraviť a obdarovať dobrovoľníci zo základných škôl.

Krásne ručne robené pozdravy priniesli žiaci zo ZŠ Ul. 8. mája vo Svidníku. Milé darčekové balíčky rozdávali šikovné žiačky zo ZŠ Karpatská vo Svidníku.
Stropkovských pacientov navštívili žiaci 9. ročníka z CZŠ sv. Petra a Pavla v doprovode učiteliek. Priniesli nimi robené pozdravy, teplé ponožky a pacientom a pacientkam aj zaspievali.
Stretnutia boli plné slov vďaky, úsmevov, prekvapenia i sĺz dojatia.
Ani aktívni dobrovoľníci z dobrovoľníckeho centra Krajší deň vo Svidníku nezabudli potešiť pacientov a pacientky pri príležitosti mesiaca úcty k starším.
Ďakovali pacientom seniorom za ich múdrosť, pomoc a rady mladším generáciám. Priali ešte veľa krásnych, pokojných dní a skoré uzdravenie. Všetky  darčeky, ktoré dobrovoľníci vyrobili, ale najmä osobné pozdravy niesli v sebe symbolicky i sladký odkaz ĎAKUJEME Vám naši milí seniori.
Aj takýto bol mesiac úcty starším v našich dobrovoľníckych centrách nemocnice Svidník a nemocnice Stropkov.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO