Aktuality, Svet Zdravia, Svidník    02.07.2019

Meranie tlaku, cukru a hygiena rúk na pešej zóne

Pre premeranie tlaku a cukru v krvi tentokrát pacienti nemuseli navštíviť nemocnicu ani žiadnu z jej ambulancií. Zdravotníci sa v piatok 28.6.2019 vybrali za nimi na pešiu zónu, kde v rámci Dní Svidníka prebiehali oslavy mesta.

 

V doobedňajších hodinách sa v stánku Sveta zdravia zastavovali ľudia prechádzajúci mestom, aby si nechali overiť hodnoty, ktoré môžu byť varovnými signálmi vážnejších ochorení.  Zo šesťdesiatky okoloidúcich viacerým zdravotné sestry z nemocnice Svidník na základe nameraných hodnôt odporúčali navštíviť špecialistu-diabetológa či kardiológa.

Pre iných zas boli hodnoty pripomenutím, že ráno zabudli užiť predpísané lieky. Hygiena rúk pod „dozorom“ epidemiologičky tiež ukázala zopár chybičiek. Množstvo záujemcov, aj pre niektorých prekvapivé výsledky, len potvrdili dôležitosť preventívnych vyšetrení v starostlivosti o vlastné zdravie.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 24.02.2020

Umelá inteligencia v nemocniciach Svet zdravia: Radí pri pacientoch po cievnej mozgovej príhode

Výsledky každého pacienta s podozrením na cievnu mozgovú príhodu od tohto mesiaca hodnotí v galantskej nemocnici aj umelá inteligencia. Sieť nemocníc Svet zdravia, do ktorej patrí aj tá v Galante, totiž od februára zaviedla do siedmich svojich nemocníc systém e-Stroke Suite od spoločnosti Brainomix.

Aktuality 21.02.2020

Valentínska kvapka krvi 2020 v rožňavskej nemocnici

Územný spolok SČK tohtoročnú Valentínsku kvapku krvi opäť realizoval na pôde Nemocnice s poliklinikou sv. Barbory Rožňava, a. s.. Kampaň podporili nielen skúsení viacnásobní darcovia, ale zapojilo sa i množstvo prvodarcov - študentov stredných škôl SOŠ technickej, Gymnázia Pavla Jozefa Šafárika či Obchodnej akadémie v Rožňave.

Aktuality 21.02.2020

Valentínske darovanie krvi v Trebišove

Valentínsky piatok sa niesol v Trebišove v duchu pomoci druhým. Na hematologicko- transfúznom oddelení sa zišlo takmer 50 darcov, ktorí prišli nezištne darovať to najcennejšie, svoju krv.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO