Aktuality, Svet Zdravia, Galanta    16.05.2018

Medzinárodný deň sestier v galantskej nemocnici 2018

Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta, a. s. si tento rok už po tretí krát vo svojej histórii, pod hlavičkou Sveta zdravia, uctila svoje sestry pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier 2018, ktorý pripadá každý rok na 12. mája. Tento rok oslávila nemocnica sviatok všetkých sestier o deň skôr, nakoľko v tomto roku oficiálne pripadá na sobotu.

 

Vedenie nemocnice odovzdalo všetkým sestrám i ostatným zdravotníckym pracovníkom, ktorí sa podieľajú na poskytovaní ošetrovateľskej starostlivosti v daný deň v zmene, kvet priamo do ich láskavých rúk spoločne s blahoželaním. Rozdať sa tak podarilo viac ako 150 kvetov. Vedenie nemocnice pri tejto príležitosti tiež vyjadrilo poďakovanie sestrám a ostatným zdravotníckym pracovníkom, za ich neoceniteľnú prácu a obetavý prístup k pacientom, hromadným listom, ktorý obišiel každé pracovisko v nemocnici. Súčasťou listu bola aj úsmevná, no pravdivá „legenda o sestre“, ktorá vystihuje jej nezastupiteľnú rolu v spoločnosti.

Popoludnie tohto výnimočného dňa sa už tradične nieslo v duchu pracovného obeda, pre všetky vedúce sestry a ostatných vedúcich zdravotníckych pracovníkov na úseku ošetrovateľskej starostlivosti, za prítomnosti širšieho vedenia nemocnice. Vedúcim zdravotníckym pracovníkom na úseku ošetrovateľskej starostlivosti bol tiež odovzdaný nielen symbolický kvet, ale i ďakovný list od samotného generálneho riaditeľa spoločnosti Svet zdravia, vyjadrujúci úctu a poďakovanie zároveň. Spomínaný prejav úcty pozitívne zarezonoval naprieč celou nemocnicou, pretože bol osobný, úprimný a srdečný. Všetkým sestrám ešte raz blahoželáme a ďakujeme.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.08.2018

V trebišovskej nemocnici pomáhajú rómskym mamičkám asistentky osvety zdravia

Učia, ako sa starať o novorodenca, edukujú o hygiene, riešia problémové situácie, prekladajú, ak treba. V Nemocnici Svet zdravia Trebišov už niekoľko týždňov pracujú asistentky osvety zdravia, ktoré majú rómsky pôvod a ovládajú rómsky jazyk. V pôrodnici či na pediatrickom oddelení pomáhajú rómskym mamičkám so všetkým, s čím si samé pomôcť nedokážu.

V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky.

Aktuality 09.08.2018

V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky

Traumatológia v Nemocnici Svet zdravia Michalovce rozširuje typy operačných výkonov. Tento týždeň pomocou špičkového českého špecialistu Radka Kebrleho lekári uskutočnili štyri nové operácie, ktoré sa dosiaľ v nemocnici nevykonávali. Išlo o totálnu náhradu koreňového kĺbu palca na ruke, endoskopickú operáciu syndrómu karpálneho tunela a artroskopiu zápästia.

Aktuality 08.08.2018

Priestory spišskonovoveskej pôrodnice si prišlo pozrieť už 500 budúcich mamičiek

Každý štvrtok pre nich otvoria pôrodnicu, aby spoznali prostredie, kde privedú na svet svoje bábätko. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves organizuje pre budúce mamičky vždy raz týždenne deň otvorených dverí. Ten najbližší bude 9. augusta.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO