Aktuality, Galanta    15.05.2020

Medzinárodný deň sestier

Medzinárodný deň sestier oslavujeme každoročne 12. mája. Povolanie sestier a pôrodných asistentiek je historicky navzájom spojené, napriek tomu aj pôrodné asistentky oslavujú svoj medzinárodný deň a to vždy 5. mája.

 

Dátum 12. máj bol stanovený Medzinárodnou organizáciou sestier, pretože sa k nemu viaže deň narodenia prvej profesionálnej sestry v histórii ošetrovateľstva, Florence Nightingaleovej. Narodila sa v roku 1820, čo znamená, že tento rok si pripomíname 200. výročie od tejto udalosti. Aj z tohto dôvodu vyhlásila Svetová zdravotnícka organizácia a viaceré ďalšie svetové organizácie zaoberajúce sa problematikou zdravotníckych služieb, rok 2020 za rok všetkých sestier a pôrodných asistentiek.

Práve v tomto významnom roku však zachvátila svet pandémia ochorenia COVID-19, a preto Medzinárodná organizácia sestier oslavuje tento deň skromne, s pokorou a v duchu hesla „Sestry si zaslúžia pochvalu, poďakovanie a ochranu v období pandémie ochorenia COVID-19“. Je to najmä preto, lebo sestry v prvej línii sa opakovane stali terčom osočovania, stigmatizácie a rôznych nenávistných prejavov zo strany verejnosti, pacientov aj ich blízkych.

“Galantská nemocnica rovnako tento rok oslavuje spomínaný sviatok s pokorou a úctou v srdci, preto mi dovoľte vyzdvihnúť prácu našich sestier a pôrodných asistentiek, ako i všetkých zdravotníckych pracovníkov na úseku ošetrovateľskej starostlivosti. Všetkým totiž patrí veľká vďaka nielen za ich každodennú prácu, ale aj za statočnosť, ktorú prejavili pri likvidácií následkov pandémie,” poďakoval PhDr. Martin Ballay, MPH, MBA, námestník pre OŠE.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 25.11.2020

Zbierka pre predčasne narodené deti

Predčasne narodené deti sú často dlhodobejšie hospitalizované na nedonoseneckých oddeleniach i na jednotkách intenzívnej starostlivosti. Veľmi dôležitý je aj kontakt s rodinou.

Aktuality 25.11.2020

Poďakovanie primátorovi mesta Humenné

Nemocnica Svet zdravia Humenné v zastúpení p. riaditeľom MUDr. Jaroslavom Marčišinom chce vysloviť poďakovanie primátorovi mesta Humenné PhDr. Ing. Milošovi Meričkovi za spoluprácu.

Aktuality 23.11.2020

Svetový deň predčasne narodených detí v humenskej nemocnici

17. november je dňom, kedy si okrem nežnej revolúcie pripomíname aj deň, ktorý patrí tým úplne najmenším a najkrehkejším – Svetový deň predčasne narodených detí.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO