Aktuality, Svet Zdravia, Rimavská Sobota    07.06.2018

Medzinárodný deň detí v nemocnici Rimavská Sobota

Sviatok našich najmenších sme oslávili vo veľkom štýle. Cez brány nemocnice prišli policajné a hasičské autá, sanitka, ale tentoraz s iným ako štandardným poslaním.

 

Policajti, hasiči a záchranári predstavili deťom všetko zaujímavé, čo schovávajú vo svojich autách. S hasičmi sme otestovali nemocničný hydrant. Pri silnom slniečku osviežil mnohých z nás. Dobrovoľníci predviedli svoje zručnosti v maľovaní detí na tvár, ale aj pri obväzovaní zraneného medvedíka, alebo hádzaní loptičiek do zvieracej tlamy. Deti sa pošmýkali na nafukovacom hrade, ktorý nám bezplatne poskytlo občianske združenie Naša Sobota spolu s maskotom Dinom.

Do nemocnice si prišli zašportovať aj futbalisti MŠK Rimavská Sobota. Deti, ktorým zdravotný stav nedovoľoval zúčastniť sa akcie, išli pozrieť priamo na pediatrické oddelenie, kde im darovali futbalové lopty. Oslava sviatku MDD bola príjemne stráveným popoludním nielen pre deti, ale pre aj nás dospelých.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.08.2018

V trebišovskej nemocnici pomáhajú rómskym mamičkám asistentky osvety zdravia

Učia, ako sa starať o novorodenca, edukujú o hygiene, riešia problémové situácie, prekladajú, ak treba. V Nemocnici Svet zdravia Trebišov už niekoľko týždňov pracujú asistentky osvety zdravia, ktoré majú rómsky pôvod a ovládajú rómsky jazyk. V pôrodnici či na pediatrickom oddelení pomáhajú rómskym mamičkám so všetkým, s čím si samé pomôcť nedokážu.

V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky.

Aktuality 09.08.2018

V michalovskej nemocnici začali robiť nové operácie ruky

Traumatológia v Nemocnici Svet zdravia Michalovce rozširuje typy operačných výkonov. Tento týždeň pomocou špičkového českého špecialistu Radka Kebrleho lekári uskutočnili štyri nové operácie, ktoré sa dosiaľ v nemocnici nevykonávali. Išlo o totálnu náhradu koreňového kĺbu palca na ruke, endoskopickú operáciu syndrómu karpálneho tunela a artroskopiu zápästia.

Aktuality 08.08.2018

Priestory spišskonovoveskej pôrodnice si prišlo pozrieť už 500 budúcich mamičiek

Každý štvrtok pre nich otvoria pôrodnicu, aby spoznali prostredie, kde privedú na svet svoje bábätko. Nemocnica Svet zdravia Spišská Nová Ves organizuje pre budúce mamičky vždy raz týždenne deň otvorených dverí. Ten najbližší bude 9. augusta.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO