Aktuality, Svet Zdravia, Spišská Nová Ves    31.10.2018

Medaila pre primára neurologického oddelenia spišskonovoveskej nemocnice

Výbor Slovenskej neuropsychiatrickej spoločnosti (SNpS) vydal osobitú medailu prof. Cigánka udeľovanú členom spoločnosti za prínosnú činnosť, ideu, úvahu, jedinečnú aktivitu s evidentným pokrokom v oblasti rozsiahlej škály neuropsychiatrických ochorení.

V roku 2018 za aktivity posúvajúce tento odbor evidentne progresívne ju obdržal MUDr. Miloslav Dvorák, PhD. – primár neurologického oddelenia v Nemocnici Svet zdravia Spišská Nová Ves.

Medaila zároveň predstavuje samostatnosť a význam neuropsychiatrie ako samostatnej lekárskej disciplíny v rovine ako teoretickej tak klinicky aplikovateľnej, aby zúžitkovala tento odbor. Všetky spoločensko-medicínsky vyspelé krajiny neuropsychiatriu v tomto zmysle akceptujú a rozvíjajú. Preto sa SNpS bude usilovať približovať k týmto hodnotám.

 

Oceňujú ho aj pacienti

Pacient Jaroslav Garčár s manželkou popisujú svoju vďačnosť nasledovne: “Chceli by sme sa poďakovať vedeniu spišskonovoveskej nemocnice a neurologickému oddeleniu pod vedením primára MUDr. Miroslava Dvoráka a celému tímu za dobre vykonanú prácu a ľudský prístup. Bol som veľmi spokojný zo strany pána primára za čo mu patrí vrelá vďaka. Taktiež patrí vďaka lekárom, sestričkám, sanitárom a tiež aj upratovačkám.”

Neurologické oddelenie spišskonovoveskej nemocnice

Je vysoko špecializované, kvalitné, moderne zariadené lôžkové neurologické oddelenie, ktorého súčasťou je jednotka intenzívnej starostlivosti, aj ambulantná časť, pozostávajúca z príjmovej, neurologickej, neurofyziologickej ambulancie, ako aj vertebrologickej poradne a infúzneho stacionára.

Oddelenie je zamerané na diagnostiku a liečbu pacientov s cerebrovaskulárnymi chorobami, vertebrogénnymi problémami, demyelinizačnými ochoreniami, epilepsiou a inými záchvatovými chorobami, Parkinsonovou chorobou a parkinsonskými syndrómami, syndrómami demencie, neurodegeneratívnymi ochoreniami CNS, bolesťami hlavy, abnormálnymi pohybmi a inými nielen neurologickými klinickými jednotkami.

Neurologické oddelenie je kompetenčným centrom v odbore neurológia pre celú sieť nemocníc Sveta zdravia.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 13.11.2018

Pacientka s dlhoročnými bolesťami opäť chodí

V Nemocnici novej generácie v Michalovciach pred pár dňami absolvovala pacientka Natália Šandorová operáciu v krížovej časti chrbtice. Dnes už stojí na svojich nohách, čo je neuveriteľné. Do nemocnice prišla v stave, keď už stratila nádej na uzdravenie.

Aktuality 12.11.2018

Deň otvorených dverí NNG v Michalovciach

Pozývame vás na Deň otvorených dverí v Nemocnici novej generácie v Michalovciach v sobotu 24. novembra 2018 od 10:00 do 16:00 hod.

Aktuality 08.11.2018

Deň úcty k starším v nemocnici Banská Štiavnica

Aj jesenné dni na nemocničnom lôžku sa môžu zmeniť na krásne babie leto, ak ich dokážeme spoločne prežiariť najušľachtilejším ľudským citom, pretože my všetci - a zároveň každý jeden z nás - sme darom svetla, ktoré rozdávame, aj ktorého sme odrazom.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO