Aktuality, Svidník    18.11.2022

Maturanti prišli darovať krv

Hovorí sa, že stužkovú slávnosť zažiješ iba raz za život. Maturanti gymnázia duklianskych hrdinov zo Svidníka a maturanti gymnázia zo Stropkova mali možnosť zažiť netradičnú stužkovú aj na Hematologicko – transfúziologickom pracovisku nemocnice Svidník a to ako darcovia krvi.

Odberový deň vyhradený pre študentov sa niesol v znamení stužkovej slávnosti. Slávnostné privítanie vo forme nealkoholického nápoja, odovzdanie zelenaj stužky – odznaku, čiernej kroniky, chutné cukrovinky či fotobúdka a maturitné tablo. To všetko a množstvo originálnych zážitkov na nich čakali v tento deň.  Z celkového počtu 42 darcov-maturantov/študentov, bolo 15 prvodarcov.

Nemocnica Svidník ďakuje v mene svojich pacientov každému darcovi krvi, predovšetkým maturantom/študentom za ich vkročenie na novú cestu života a to nielen cestu dospelosti, ale aj cestu darcov krvi s veľkým srdcom.

Galéria



Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 05.12.2022

Policajná kvapka krvi

Zamestnanci Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Michalovciach v spolupráci s Hematologicko-transfúziologickým oddelením Nemocnice Svet zdravia Michalovce zorganizovali policajnú kvapku krvi.

Aktuality 30.11.2022

Pacienti v rimavskosobotskej nemocnici sa liečia v jedinečnej miestnosti

Vôňa, hudba, zvukové či svetelné prvky, príjemné prostredie – aj takto sa dnes liečia pacienti na psychiatrickom oddelení v rimavskosobotskej nemocnici. Snoezelen je nová terapeutická metóda navodzujúca atmosféru uvoľnenia a dôvery. Využíva sa pri liečbe pacientov s ťažkým mentálnym a zmyslovým postihnutím, ale aj pri mnohých ďalších druhoch psychických ochorení. Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota začala ako jedna z prvých nemocníc na Slovensku využívať miestnosť a terapiu Snoezelen na jeseň tohto roka. Už teraz, napriek krátkemu obdobiu, sa ukazujú jej pozitívne účinky pri liečbe pacientov aj psychohygiene zamestnancov.

Aktuality 29.11.2022

Kemp mladých internistov

V rožňavskej nemocnici sa uskutočnil Kemp mladých internistov zo siete nemocníc Svet zdravia. Počas troch dní mali možnosť načerpať nové skúsenosti a navzájom sa spoznať.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO