Blog, Procare    13.01.2021

Masáž lávovými kameňmi zbaví bolesti i stresu

Masáž je pre väčšinu z nás veľmi príjemným zážitkom, ktorý má navyše mnohé zdravotné benefity. Čoraz obľúbenejšia sa stáva masáž lávovými kameňmi. A právom! Patrí totiž k najlepším terapiám na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.

 

Prečo lávové kamene?

Už starovekí učenci prikladali kameňom liečivú moc. Nádherne hladké lávové kamene sú sopečného pôvodu a pochádzajú väčšinou z ekologicky čistých oblastí Južnej Ameriky. Najčastejšie ide o čadiče, ktoré majú charakteristickú tmavošedú až čiernu farbu a vyznačujú sa schopnosťou výborne absorbovať, udržiavať a následne odovzdávať teplo.

Aké sú účinky masáže?

Teplo, ktoré z nahriatych kameňov sála, vám dokáže spolu s pôsobením špeciálnej masáže príjemne uvoľniť a zrelaxovať svalstvo, zlepšiť metabolizmus tkanív, stimulovať krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, uvoľniť stiahnuté a stuhnuté svaly, psychicky uvoľniť a nabudiť samoliečebné schopnosti vášho organizmu.

Pri dlhodobom pôsobení lávových kameňov sa navyše začnete potiť, čím sa váš organizmus prečistí a zbaví škodlivých látok, takže sa detoxikujete.

Kedy sa odporúča masáž lávovými kameňmi?

Ide o skvelý zážitok, ktorý vám pomôže zbaviť sa napätia, stresu a pomáha aj keď trpíte úzkostnými stavmi. Masáž lávovými kameňmi je výborná pre všetkých, ktorých trápia bolesti chrbta, priam zázračne funguje na stuhnuté svalstvo a, čo vás možno prekvapí, je odporúčaná aj pri nespavosti. Nahriate a príjemne horúce kamene sú účinné tiež pri artritíde a pomôžu aj pri problémoch so studenými nohami.

Procedúra nie je pre každého

Je zopár kontraindikácií, kedy by ste sa masáži s horúcimi lávovými kameňmi mali radšej vyhnúť, alebo ju najprv skonzultovať s vašim lekárom. Týka sa vás to najmä ak máte nejaké ochorenie srdca, trpíte vysokým krvným tlakom, máte cukrovku či epilepsiu.

Rovnako sa masáži vyhnite, ak máte infekčné ochorenie, zápal či horúčku, ak ste nedávno boli operovaní, máte silnú, bolestivú menštruáciu alebo ste tehotná.

Akékoľvek kožné problémy sú tak isto kontraindikáciou tejto masáže, vrátane modrín, poranení, popálenín či kŕčových žíl.

Vyskúšajte a oddýchnite si

Prírodná terapia lávovými kameňmi by v dnešnom pretechnizovanom svete mohla byť presne tým, čo vám prinesie oddych a relax do duše, posilní i ozdraví telo a dodá energiu celému vášmu organizmu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 20.07.2021

Rakovinu môžete aj zdediť

Všetky nádorové ochorenia sú geneticky podmienené, to znamená, že pri ich vzniku je rozhodujúca genetická zmena bunky. Ale pomerne malá časť onkologických ochorení je dedične podmienená, čiže genetická porucha sa priamo dedí.

Blog 01.07.2021

Sestra Ľubka pracuje v rimavskosobotskej nemocnici presne 50 rokov!

Ľuba Husáriková nastúpila na pozíciu sestry do nemocnice v Rimavskej Sobote 1. júla 1971. Odvtedy uplynulo presne 50 rokov, no ona vraví, že to ubehlo. Keď ešte ako osemročná ležala hospitalizovaná v nemocnici, zbadala milú a peknú sestru v krásnej modrej uniforme. Zostala ňou taká očarená, že už vtedy si povedala, že sa stane zdravotnou sestrou. A sľub, ktorý dala sama sebe, aj o pár rokov dodržala. A drží už polstoročie. Viac sa dozviete v rozhovore.

Blog 24.06.2021

Aký vplyv mala pandémia na deti?

Obdobie pandémie bolo hektické nielen pre zdravotníkov, ale aj pre rodičov a deti. Ako ju deti prežívali? O svojich skúsenostiach sa podelila pediatrička MUDr. Eva Mocová, PhD. z polikliniky ProCare Medissimo.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO