Blog, Procare    13.01.2021

Masáž lávovými kameňmi zbaví bolesti i stresu

Masáž je pre väčšinu z nás veľmi príjemným zážitkom, ktorý má navyše mnohé zdravotné benefity. Čoraz obľúbenejšia sa stáva masáž lávovými kameňmi. A právom! Patrí totiž k najlepším terapiám na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.

 

Prečo lávové kamene?

Už starovekí učenci prikladali kameňom liečivú moc. Nádherne hladké lávové kamene sú sopečného pôvodu a pochádzajú väčšinou z ekologicky čistých oblastí Južnej Ameriky. Najčastejšie ide o čadiče, ktoré majú charakteristickú tmavošedú až čiernu farbu a vyznačujú sa schopnosťou výborne absorbovať, udržiavať a následne odovzdávať teplo.

Aké sú účinky masáže?

Teplo, ktoré z nahriatych kameňov sála, vám dokáže spolu s pôsobením špeciálnej masáže príjemne uvoľniť a zrelaxovať svalstvo, zlepšiť metabolizmus tkanív, stimulovať krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, uvoľniť stiahnuté a stuhnuté svaly, psychicky uvoľniť a nabudiť samoliečebné schopnosti vášho organizmu.

Pri dlhodobom pôsobení lávových kameňov sa navyše začnete potiť, čím sa váš organizmus prečistí a zbaví škodlivých látok, takže sa detoxikujete.

Kedy sa odporúča masáž lávovými kameňmi?

Ide o skvelý zážitok, ktorý vám pomôže zbaviť sa napätia, stresu a pomáha aj keď trpíte úzkostnými stavmi. Masáž lávovými kameňmi je výborná pre všetkých, ktorých trápia bolesti chrbta, priam zázračne funguje na stuhnuté svalstvo a, čo vás možno prekvapí, je odporúčaná aj pri nespavosti. Nahriate a príjemne horúce kamene sú účinné tiež pri artritíde a pomôžu aj pri problémoch so studenými nohami.

Procedúra nie je pre každého

Je zopár kontraindikácií, kedy by ste sa masáži s horúcimi lávovými kameňmi mali radšej vyhnúť, alebo ju najprv skonzultovať s vašim lekárom. Týka sa vás to najmä ak máte nejaké ochorenie srdca, trpíte vysokým krvným tlakom, máte cukrovku či epilepsiu.

Rovnako sa masáži vyhnite, ak máte infekčné ochorenie, zápal či horúčku, ak ste nedávno boli operovaní, máte silnú, bolestivú menštruáciu alebo ste tehotná.

Akékoľvek kožné problémy sú tak isto kontraindikáciou tejto masáže, vrátane modrín, poranení, popálenín či kŕčových žíl.

Vyskúšajte a oddýchnite si

Prírodná terapia lávovými kameňmi by v dnešnom pretechnizovanom svete mohla byť presne tým, čo vám prinesie oddych a relax do duše, posilní i ozdraví telo a dodá energiu celému vášmu organizmu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Blog 21.01.2021

Prevencia pri rakovine krčka maternice má skutočne veľký význam

Pri včasných štádiách rakoviny krčka maternice prežíva vyše 90 percent pacientiek päť rokov po liečbe. Pri treťom štádiu už len 33 až 48 percent a pri štvrtom štádiu dokonca menej ako 14 percent.

Blog 19.01.2021

Rakovina krčka maternice je jediný zhubný nádor, ktorého pôvod poznáme

Rakovina krčka maternice je pre ženy jeden z najväčších strašiakov. Aj keď úmrtnosť na túto diagnózu postupne klesá, stále je vysoká. Pritom by nemusela byť.

Aktuality 14.01.2021

Lekárka radí: Čo treba vedieť o očkovaní proti COVID-19?

Na Slovensku sa začalo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 mRNA vakcínou. Pre koho je vhodné a treba sa niečoho báť? Aj to vysvetľuje MUDr. Katarína Varechová z ambulancie všeobecného lekára Nemocnice Svet zdravia Michalovce.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO