Blog, Procare    13.01.2021

Masáž lávovými kameňmi zbaví bolesti i stresu

Masáž je pre väčšinu z nás veľmi príjemným zážitkom, ktorý má navyše mnohé zdravotné benefity. Čoraz obľúbenejšia sa stáva masáž lávovými kameňmi. A právom! Patrí totiž k najlepším terapiám na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.

 

Prečo lávové kamene?

Už starovekí učenci prikladali kameňom liečivú moc. Nádherne hladké lávové kamene sú sopečného pôvodu a pochádzajú väčšinou z ekologicky čistých oblastí Južnej Ameriky. Najčastejšie ide o čadiče, ktoré majú charakteristickú tmavošedú až čiernu farbu a vyznačujú sa schopnosťou výborne absorbovať, udržiavať a následne odovzdávať teplo.

Aké sú účinky masáže?

Teplo, ktoré z nahriatych kameňov sála, vám dokáže spolu s pôsobením špeciálnej masáže príjemne uvoľniť a zrelaxovať svalstvo, zlepšiť metabolizmus tkanív, stimulovať krvný obeh, upokojiť bolestivé miesta na tele, uvoľniť stiahnuté a stuhnuté svaly, psychicky uvoľniť a nabudiť samoliečebné schopnosti vášho organizmu.

Pri dlhodobom pôsobení lávových kameňov sa navyše začnete potiť, čím sa váš organizmus prečistí a zbaví škodlivých látok, takže sa detoxikujete.

Kedy sa odporúča masáž lávovými kameňmi?

Ide o skvelý zážitok, ktorý vám pomôže zbaviť sa napätia, stresu a pomáha aj keď trpíte úzkostnými stavmi. Masáž lávovými kameňmi je výborná pre všetkých, ktorých trápia bolesti chrbta, priam zázračne funguje na stuhnuté svalstvo a, čo vás možno prekvapí, je odporúčaná aj pri nespavosti. Nahriate a príjemne horúce kamene sú účinné tiež pri artritíde a pomôžu aj pri problémoch so studenými nohami.

Procedúra nie je pre každého

Je zopár kontraindikácií, kedy by ste sa masáži s horúcimi lávovými kameňmi mali radšej vyhnúť, alebo ju najprv skonzultovať s vašim lekárom. Týka sa vás to najmä ak máte nejaké ochorenie srdca, trpíte vysokým krvným tlakom, máte cukrovku či epilepsiu.

Rovnako sa masáži vyhnite, ak máte infekčné ochorenie, zápal či horúčku, ak ste nedávno boli operovaní, máte silnú, bolestivú menštruáciu alebo ste tehotná.

Akékoľvek kožné problémy sú tak isto kontraindikáciou tejto masáže, vrátane modrín, poranení, popálenín či kŕčových žíl.

Vyskúšajte a oddýchnite si

Prírodná terapia lávovými kameňmi by v dnešnom pretechnizovanom svete mohla byť presne tým, čo vám prinesie oddych a relax do duše, posilní i ozdraví telo a dodá energiu celému vášmu organizmu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 06.05.2021

Spustili sme kampaň so Zuzkou Smatanovou k Svetovému dňu hygieny rúk

Blog 27.04.2021

Spôsobuje vám pohyb bolesti?

Rázová vlna je jedna z najúčinnejších liečebných metód v súčasnosti. Jej 95% účinok liečby pôsobí pozitívne pri kostnej prestavbe a upevňuje zdravý a nebolestivý pohyb. Je vhodná tiež pre profesionálnych a rekreačných športovcov.

Blog 20.04.2021

Rehabilitácia doma po prekonaní COVID-19 s ľahším priebehom

Respiračná fyzioterapia je súhrn dýchacích cvičení, ktoré sa vykonávajú v prirodzenom rytme dýchania. Udržiava a zlepšuje funkcie dýchania a pľúcnej ventilácie. Zlepšuje okysličenie krvi a následne aj tkanív. Podstata dychovej gymnastiky je uvedomenie si vlastného dýchania – nádych nosom a výdych ústami.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO