Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    18.06.2019

Maratón dobrej vôle vo Vranovskej nemocnici

Na pediatrickom oddelení Vranovskej nemocnice sa v piatok 14.6.2019 rozdávala radosť. Folkloristi spríjemnili predpoludnie personálu aj malým pacientom a organizátori Maratónu dobre vôle v Nižnom Hrušove sa postarali o dary.

 

„Som veľmi milo prekvapený, že sa našli ľudia, ktorí chcú robiť radosť iným. Ak niekto dokáže myslieť na ostatných, poteší to dvojnásobne,“ poďakoval sa primár pediatrického oddelenia Igor Schneider. Posolstvo pomáhať je jedným z hlavných pilierov Maratónu dobrej vôle, ktorý sa prvýkrát na východnom Slovensku konal v Nižnom Hrušove. Cieľom je dobrovoľné háčkovanie a pletenie štvorcov, z ktorých sa vytvoria deky a následne sa darujú do nemocníc, detských domovov a domovov dôchodcov. Koordinátorka projektu Marcela Krištanová a starosta obce Ján Fenčák darovali 33 diek a 9 novorodeneckých čiapočiek. „Teší ma, že so ženami v Nižnom Hrušove, ktoré sa aktívne zapojili do maratónu sa stretávame naďalej a spolupracujeme na nových dekách, ktoré by sme mohli v čase okolo Mikuláša odovzdať detskému domovu,“ uviedla Marcela Krištanová.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 17.09.2020

Východné Slovensko súrne potrebuje nové centrá intervenčnej rádiológie

Michalovská nemocnica je technologicky pripravená, žiada však väčšiu podporu zo strany najväčšej štátnej zdravotnej poisťovne.

Aktuality 16.09.2020

Dobré skutky sa dejú, zapoj sa do týždňa dobrovoľníctva aj ty!

Aktuality 16.09.2020

Topoľčianska nemocnica vynovila onkologický stacionár

Topoľčianska nemocnica komplexne vynovila svoj onkologický stacionár. Priestory, v ktorých sa podáva pacientom chemoterapia niekedy aj viac ako šesť hodín, budú odteraz komfortnejšie a pacientom aspoň trochu pomôžu odbúrať stres počas náročnej liečby. Nový stacionár, kde minulý rok podali vyše 1300 dávok chemoterapie, vznikol s finančnou podporou zdravotnej poisťovne Dôvera. Celkovo sa náklady vyšplhali na 18-tisíc eur.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO