Aktuality, Svet Zdravia, Vranov nad Topľou    18.06.2019

Maratón dobrej vôle vo Vranovskej nemocnici

Na pediatrickom oddelení Vranovskej nemocnice sa v piatok 14.6.2019 rozdávala radosť. Folkloristi spríjemnili predpoludnie personálu aj malým pacientom a organizátori Maratónu dobre vôle v Nižnom Hrušove sa postarali o dary.

 

„Som veľmi milo prekvapený, že sa našli ľudia, ktorí chcú robiť radosť iným. Ak niekto dokáže myslieť na ostatných, poteší to dvojnásobne,“ poďakoval sa primár pediatrického oddelenia Igor Schneider. Posolstvo pomáhať je jedným z hlavných pilierov Maratónu dobrej vôle, ktorý sa prvýkrát na východnom Slovensku konal v Nižnom Hrušove. Cieľom je dobrovoľné háčkovanie a pletenie štvorcov, z ktorých sa vytvoria deky a následne sa darujú do nemocníc, detských domovov a domovov dôchodcov. Koordinátorka projektu Marcela Krištanová a starosta obce Ján Fenčák darovali 33 diek a 9 novorodeneckých čiapočiek. „Teší ma, že so ženami v Nižnom Hrušove, ktoré sa aktívne zapojili do maratónu sa stretávame naďalej a spolupracujeme na nových dekách, ktoré by sme mohli v čase okolo Mikuláša odovzdať detskému domovu,“ uviedla Marcela Krištanová.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.07.2019

Stý odber pána Kača

Pán Dionýz Kačo pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci zdravotníckeho pracovníka zasvätil celý život a aj po toľkých rokoch strávených pri lôžku na oddelení  a medzi pacientmi nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade, ktorou je známy medzi svojimi kolegami i pacientami.

Aktuality 17.07.2019

Svetový deň darcov krvi

Bezpečná krv pre všetkých – toto bol tohtoročný slogan pre Svetový deň darcov krvi, ktorý sa konal 14.6.2019

Aktuality 17.07.2019

Urobme svet krajším

Naša nemocnica bola poctená vzácnou návštevou detí z detského tábora pod vedením rehoľnej sestry. Pre našich pediatrických a geriatrických pacientov pripravili krásne, ručne vyrobené darčeky, ktoré osobne odovzdali na každom oddelení.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 20% zľava

VIAC INFO