Aktuality, Bory    02.05.2022

Ľuboš Lopatka je od dnešného dňa generálnym riaditeľom Nemocnice Bory

Nemocnica Bory má od začiatku mája nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním Ľuboš Lopatka, ktorý sa do nemocničnej skupiny Penta Hospitals vrátil po piatich rokoch s cieľom úspešného uvedenia najväčšej súkromnej investície v dejinách slovenského zdravotníctva do praxe. Nová koncová nemocnica siete ProCare a Svet zdravia plánuje spustiť svoju prevádzku už v marci budúceho roka.

„Stavebné činnosti sú dokončené na takmer 80 percent. Naplno rozbiehame personálne výbery ľudí, vyvíjajú sa nové IT systémy a pripravuje inštalácia veľkej medicínskej techniky. Počas troch mesiacov sa do nemocnice predregistrovalo vyše 35-tisíc pacientov. Som obklopený špičkovým tímom ľudí, ktorých spája jeden cieľ, a to uviesť do prevádzky najlepšiu nemocnicu na Slovensku. Mojou osobnou prioritou je navyše pripraviť integráciu novej koncovej nemocnice do celonárodnej siete nemocníc. Som presvedčený, že z tejto nemocnice má okrem desiatok tisícov pacientov vyťažiť celý zdravotnícky sektor vrátane vzdelávania,“ zdôraznil Ľuboš Lopatka, generálny riaditeľ Nemocnice Penta Hospitals Bory.

Ľuboš Lopatka vyštudoval Strojnícku fakultu Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Od roku 1998 do 2010 zastával vedúce pozície vo viacerých nadnárodných papierenských spoločnostiach. V rokoch 2010 až 2012 počas vlády Ivety Radičovej bol generálnym riaditeľom Sociálnej poisťovne. Následne v rokoch 2013 až 2017 bol generálnym riaditeľom siete nemocníc Svet zdravia. Počas jeho éry narástla sieť z osem na 17 nemocníc a zahájila výstavbu novej nemocnice v Michalovciach. Neskôr viedol Výskumný ústav zváračský. Od mája 2020 pôsobil ako generálny riaditeľ a predseda predstavenstva štátnej spoločnosti MH Manažment. V roku 2012 získal v ankete Trendu TOP ocenenie manažér roka.

Nová koncová Nemocnica Bory siete ProCare a Svet zdravia bude mať viac ako 30 medicínskych špecializácií, šesť komplexných multidisciplinárnych  programov, 1400 zamestnancov, 400 lôžok a plánuje uskutočniť 35-tisíc hospitalizácií ročne. Zdravotnú starostlivosť bude poskytovať v podmienkach verejného zdravotného poistenia bez doplatkov. Pacienti sa môžu už dnes do nej predregistrovať online na webe nemocnice www.nemocnica-bory.sk/predregistracia. Celková investícia predstavuje 240 miliónov eur.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 10.08.2022

Sieť polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia sa rozširuje o špecializované pracovisko Sportclinic

V sieti polikliník ProCare a nemocníc Svet zdravia pribudlo nové pracovisko. Najnovším členom sa stala bratislavská športová klinika Sportclinic, ktorá sa venuje nielen vrcholovým, ale už aj rekreačným športovcom. V rámci polikliník ProCare ide o 14. pracovisko siete.

Aktuality 10.08.2022

Vo svidníckej a stropkovskej nemocnici vyrobili dobrovoľníci pre pacientov vejáre

Pacienti vo svidníckej a stropkovskej nemocnici dostali vlastnoručne vyrobené vejáre. Vytvorili ich pre nich dobrovoľníci nemocničného projektu Krajší deň, aby najmä starším pacientom spríjemnili horúce letné dni. Dobrovoľníci pre pacientov vyrobili až päť desiatok vejárov.

Aktuality 08.08.2022

Piknik v tráve s laktačnou poradkyňou v galantskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia, sa galantská nemocnica rozhodla uskutočniť 1. 8. piknik mamičiek a budúcich mamičiek s laktačnými poradkyňami, ktoré pracujú v nemocnici.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO