Liga výnimočných
 

LIGA VÝNIMOČNÝCH

Sieť nemocníc Svet zdravia a sieť polikliník ProCare každý rok v rámci galavečera Liga výnimočných oceňuje tých najlepších v sieti, ktorí sa významne pričinili k rozvoju zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

 

Liga výnimočných 2019

Najlepší lekár, sestra, ambulancia či nemocnica. Už po štvrtýkrát ocenila sieť nemocníc Svet zdravia a sieť polikliník ProCare tých najlepších, ktorí sa významne pričinili k rozvoju zdravotnej starostlivosti na Slovensku.

 • Laureáti Ligy výnimočných 2019

  V roku 2019 ocenenie získali:

  • Najlepšia nemocnica: Mammacentrum sv. Agáty v Banskej Bystrici
  • Najlepšia poliklinika: Poliklinika Nitra
  • Najlepšie oddelenie: Gynekologicko­pôrodnícke oddelenie, MUDr. Štefan Novysedlák, Katarína Kurtová, Nemocnica Spišská Nová Ves
  • Najlepšia ambulancia: Pediatrická ambulancia, MUDr. Mária Krajčírová, PhD., Darina Durajová, Poliklinika Betliarska, Bratislava
  • Najlepší lekár: MUDr. Gabriel Krbúšik, námestník LPS a primár OAMIS, Nemocnica Partizánske
  • Najlepšia sestra/pôrodná asistentka: Eva Daumová, Oddelenie dlhodobo chorých, Nemocnica Banská Štiavnica
  • Najlepší OZP: Dionýz Kačo, JZS oftalmológia, Nemocnica Trebišov
  • Najlepší pracovník prevádzky a podpory: Ľuboš Doršic, hlavný farmaceut ProCare a Svet zdravia
  • Talent roka: MUDr. Adam Harajda, Ortopedické oddelenie, Nemocnica Dunajská Streda
  • Sieň slávy: MUDr. Mária Vasilová, námestníčka LPS a primárka neonatológie, Nemocnica Humenné

   

 • Ocenili sme tých najlepších

  „Počas slávnostného galavečera Liga výnimočných vo Vysokých Tatrách opäť spoznali tých najlepších z Vás. Pre mňa a verím, že aj pre všetkých zúčastnených to bol krásny večer plný emócií, úprimných prianí a pocitov zadosťučinenia. Každý z ocenených je pre nás inšpiráciou a veľmi srdečne im k tomuto úspechu gratulujem!“ uviedol generálny riaditeľ ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový.
  Prečítajte si príbehy Laureátov ligy výnmočných 2019
  PODPORA A PREVÁDZKA – ĽUBOŠ DORŠIC
  Ľuboš položil základy systematickej práce v oblasti liekovej politiky. Je v dennom kontakte s lekármi a sestrami, čo si vyžaduje veľké pracovné nasadenie. Bol kľúčovou osobou, ktorá priniesla do michalovskej nemocnice centrálnu prípravovňu liekov. Aj napriek profesionálnym úspechom, ktoré si sám veľmi nepripúšťa, sa drží stále pri zemi. Je to tímový hráč s ľudským prístupom, ochotný vždy poradiť či pomôcť. Silná osobnosť s pozitívnym myslením.
  TALENT ROKA – ADAM HARAJDA
  Adam je mladý talentovaný lekár, ktorého oddelenie prezýva aj Google Chrome. Je totiž známy svojimi rozsiahlymi vedomosťami z mnohých medicínskych odborov. Počas svojho pôsobenia na ortopedickom oddelení zaviedol viaceré inovatívne postupy a stál i pri zavádzaní DRG systému v nemocnici. Je zanietený, ľudský a ortopédiu miluje. Ani vo svojom voľnom čase pritom nezabúda na to, kto je. Ako športový lekár sa venuje basketbalistkám a hádzanárkam.
  OSTATNÝ ZDRAVOTNÍCKY PRACOVNÍK – DIONÝZ KAČO
  Dionýz pracuje v trebišovskej nemocnici od roku 1986. Práci sanitára zasvätil celý život a ani po toľkých rokoch nestráca na empatii, chuti do práce a dobrej nálade. Stará sa o pacientov s láskou, je im vždy nablízku, rozveselí, keď treba, povzbudí. Svoju prácu si vie pritom dokonale zmanažovať. A ľuďom pomáha aj inak. Je darcom krvi a tento rok má za sebou už svoj stý úspešný odber.
  SESTRA – EVA DAUMOVÁ
  Evka dokáže pochopiť úzkosť, ktorú pociťuje pacient a stará sa oň s láskavosťou a trpezlivosťou. Snaží sa byť spravodlivá a pomocnú ruku podáva bez nároku na odmenu. Nebráni sa žiadnej pozitívnej zmene a do práce vnáša poriadok a systém. Je rozvážna a o pacientov sa stará s láskou a ochotou. O tom svedčia aj mnohé poďakovania, ktoré do nemocnice adresované na jej meno prichádzajú.
  LEKÁR – GABRIEL KRBÚŠIK
  Gabriel Krbúšik prišiel do partizánskej nemocnice v roku 1985 a stal sa jej pevným pilierom. Neustále sa vzdeláva a je podporou aj pre lekárov s dlhoročnými skúsenosťami. Charakteristický je pre neho pozitívny postoj k problémom, vypäté situácie zvláda s úžasným pokojom. Už trinásty rok sa stará o mladého chlapca s Duchenovou svalovou dystrofiou. Aj vďaka Gabrielovi Krbúškovi sa chlapec dožil už krásnych 30 rokov.
  AMBULANCIA – PEDIATRICKÁ AMBULANCIA NA BETLIARSKEJ
  Pediatrická ambulancia, v ktorej pôsobí doktorka Mária Krajčírová a sestra Darina Durajová, je jedna z prvých ambulancií polikliniky Betliarska. Dlhodobo zastrešuje starostlivosť o najnáročnejších pacientov a aktívne sa zúčastňuje i na výchove a vzdelávaní mladých začínajúcich pediatrov a sestier. Obľúbené motto jej lekárky znie: Nie je tu vždy zábava, ale pre zábavu predsa človek do práce nechodí.
  ODDELENIE – GPO SPIŠSKÁ NOVÁ VES
  Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie je výnimočné najmä vďaka jeho personálu. Empatický prístup k pacientkam, vysoká odborná úroveň, otvorenosť inováciám a veľká charizma robí z primára oddelenia Štefana Novysedláka výnimočnú lekársku osobnosť. Katka Kurtová, vedúca pôrodná asistentka, zase dokáže budúce mamičky neuveriteľne podporiť a pred pôrodom z nich odbúrať strach. Svoju prácou vníma ako poslanie. Nečudo preto, že sa oddelenie podľa hodnotenia mamičiek každý rok umiestňuje na popredných miestach.
  SIEŇ SLÁVY – MAJKA VASILOVÁ
  Odmalička túžila byť detskou lekárkou. Do humenskej nemocnice nastúpila v roku 1973 a už o pár rokov neskôr sa s 12stimi sestrami odvážne pustila do budovania moderného novorodeneckého oddelenia. Svoju prácu miluje a je to vidieť pri každej komunikácii s pacientom, pri každom jej pohladení novonarodeného dieťatka. Je skutočnou odborníčkou so srdcom a aj napriek dlhoročným skúsenostiam sa drží pri zemi. Hovorí, že jeden človek, ktorý v niečo verí, je hoden 99tich, ktorí majú iba záujem.
   

Video

Videoreportáž z galavečera Liga výnimočných 2019.

Liga výnimočných 2018

 • Ocenili sme tých najlepších

  V roku 2018 Svet zdravia a ProCare odovzdala desať ocenení a jednu špeciálnu cenu.
  „Aj v neľahkých podmienkach, v akých sme minulý rok pracovali, sa naši zamestnanci zomkli, odviedli vynikajúcu prácu, snažili sa dobre robiť medicínu i ústretovo komunikovať s pacientom. Máme vo svojich radoch naozaj excelentných a výnimočných ľudí, takže výber bol veľmi ťažký,“ uviedol generálny riaditeľ ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový.
  Podotkol, že každá jedna nominácia na ocenenie v Lige výnimočných so sebou prinášala veľké množstvo práce. „Pre všetkých to znamenalo veľa snahy navyše a ja som úprimne hrdý na každého. Každý z nich je vzorom v tej svojej kategórii,“ dodal.
   
  Za každou jednou nomináciou je obrovské množstvo práce, či už to bolo oddelenie, najlepší zdravotnícky pracovník alebo sestra. Pre všetkých to znamenalo veľa snahy navyše a ja som úprimne hrdý na každého. Každý z nich je vzorom v tej svojej kategórii,“ uviedol generálny riaditeľ ProCare a Svet zdravia Vladimír Dvorový.
  Najlepšou poliklinikou sa stala ProCare Central Bratislava, kde sa borili s nedostatkom personálu a problém dokázali úspešne vyriešiť. „Je to ocenenie celého tímu a každého zamestnanca, ktorý sa každý deň snaží o to, aby dobré meno našej polikliniky bolo skutočnosťou. Tešíme sa, že sme ocenenie získali,“ podotkla Blanka Malichová, riaditeľka polikliniky.
  Titul najlepšia nemocnica získala Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota. Od mája 2015, kedy sa stala súčasťou siete, ju viedol riaditeľ Ivan Mokrý spolu s námestníčkou pre ošetrovateľstvo Annou Antalovou. „Zaviedli mnoho systémových zmien pre vyšší komfort pacientov a kvalitnejšiu starostlivosť. Vytvárali zázemie pre odborníkov vykonávajúcich komplikované zákroky, čo bolo náročné, rovnako ako aj realizácia stavebných rekonštrukcií počas plnej prevádzky nemocnice. Vážim si ich prácu a tiež prácu všetkých kolegov a kolegýň z nemocnice, ktorí si stále dopĺňajú kvalifikáciu a zavádzajú nové postupy. Vďaka im všetkým sme ocenenie získali,“ podotkol riaditeľ rimavskosobotskej nemocnice Richard Hrubý.

 • Laureáti Ligy výnimočných 2018

  V roku 2018 ocenenie získali:

  • MUDr. Zuzana Haniková, Oddelenie vnútorného lekárstva, Nemocnica Svidník (Čin roka)
  • MUDr. Karolína Lyciusová, Kožný stacionár, Nemocnica Trebišov (Talent roka)
  • Mgr. Eva Kavčáková, Oddelenie fyziatrie, balneológie a rehabilitácie, Železničná nemocnica Košice (Najlepší zdravotnícky zamestnanec)
  • PhDr. Katarína Košíková, Onkochirurgické oddelenie, Mammacentrum sv. Agáty Banská Bystrica (Najlepšia sestra)
  • MUDr. Dagmar Bodáková, MBA, Oddelenie anestéziológie a intenzívnej medicíny, Nemocnica Galanta (Najlepší lekár)
  • Všeobecná ambulancia pre deti a dorast, Nemocnica ProCare Medissimo, MUDr. Andrej Čižmár (Najlepšia ambulancia)
  • Infektologické oddelenie, Nemocnica Michalovce, MUDr. Štefan Zamba a PhDr. Viera Ivanková (Najlepšie oddelenie)
  • Poliklinika ProCare Central Bratislava (Najlepšia poliklinika)
  • Nemocnica Svet zdravia Rimavská Sobota (Najlepšia nemocnica)
  • MUDr. František Samsely, Oddelenie fyziatrie, balneológie a liečebnej rehabilitácie, Železničná nemocnica Košice (Sieň slávy)
  • Nemocnica Partizánske (špeciálna cena za úspešné naštartovanie reprofilácie)

   

Video

Videoreportáž z galavečera Liga výnimočných 2018.

Aktuality

Lekárku svidníckej nemocnice ocenili za čin roka

Lekárku Zuzanu Hanikovú, ktorá pracuje na oddelení vnútorného lekárstva vo svidníckej nemocnici, sieť nemocníc Svet zdravia koncom minulého roka ocenila za čin roka 2018. Stalo sa tak počas podujatia Liga výnimočných, ktoré sa vlani konalo už štvrtýkrát. Zuzana si ocenenie odniesla za pomoc rodine po autonehode, ktorú poskytla počas cesty na dovolenku do Chorvátska.

VIAC...

Liga výnimočných 2018
Lekárka trebišovskej nemocnice sa stala talentom roka

Lekárka Karolína Lyciusová, ktorá pracuje v kožnom stacionári trebišovskej nemocnice, sa stala talentom roka 2018. Sieť nemocníc Svet zdravia ju koncom minulého roka ocenila počas svojho podujatia Liga výnimočných, ktoré sa vlani konalo už štvrtýkrát. Titul Talent roka 2018 lekárka získala za profesionálne zvládnutie vypätých situácií počas výskytu prenosného venerologického ochorenia v regióne.

VIAC...

SVET ZDRAVIA: Urgentný príjem Rimavská Sobota
Rimavskosobotskú nemocnicu ocenili za vybudovanie urgentného príjmu

Rimavskosobotská nemocnica sa stala najlepšou spomedzi nemocníc siete Svet zdravia za rok 2018. Spoločnosť ju koncom minulého roka ocenila počas svojho podujatia Liga výnimočných, ktoré sa vlani konalo už štvrtýkrát. Titul najlepšia nemocnica personál získal najmä za náročnú prácu počas budovania urgentného príjmu.

VIAC...