Blog, Procare, Rady lekárov, Prevencia, Prevencia - movember    12.11.2020

Liečba rakoviny prostaty

Rozhodnutie o spôsobe liečby rakoviny prostaty závisí od rozsahu choroby v čase diagnózy, od veku a zdravotného stavu pacienta.

Vyhliadky na úspech liečby rakoviny prostaty závisia najmä od rozsahu choroby

U pacienta, u ktorého rakovina postihla iba časť prostaty má lepšie vyhliadky na vyliečenie ako u toho, u ktorého rakovina postihla celú žľazu.

Ak je rakovina je obmedzená na prostatu, diagnostikuje sa vyšetrením tkaniva. V tomto štádiu liečba prebieha chirurgickým odstránením celej prostaty a žiarením.

Rakovinu prostaty je niekedy možné dohaliť len na preventívnej prehliadke

Obdobný liečebný postup nasleduje aj v prípade, ak je rakovina hmatateľná cez konečník, ale týka sa len prostaty. V tomto štádiu je choroba zvyčajne bez príznakov a odhalí sa pri preventívnej prehliadke. Ako liečba sa aplikuje radikálna prostatektómia alebo liečba žiarením.

Spôsob liečby rakoviny prostaty závisí od štádia ochorenia v čase diagnózy.

Tak isto na to vplýva veku a zdravotný stav pacienta. Ak je choroba týka iba prostaty a hneď sa lieči, možno ju vyliečiť.

Ak v čase diagnózy rakoviny prostaty sú už prítomné metastázy vo vzdialených orgánoch, priemerné prežitie je, aj pri správnych liečebných postupoch, 3 – 5 rokov.

Viac sa dozviete v rade v rade lekára MUDr. Štefana Szeiffa, urológa v poliklinike ProCare Betliarska v Bratislave.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 15.12.2022

Prevádzka call centra počas vianočných sviatkov

Prevádzka call centra bude počas vianočných sviatkov dostupná pre klientov nasledovne:

Sinusitída

Blog 29.11.2022

Sinusitída – venujte jej pozornosť

Zápal prínosových dutín - sinusitída zvyčajne nevzniká náhle, ale rozvinie sa postupne z obyčajnej nádchy a prechladnutia. Kým nádcha a prechladnutie sú vírusového pôvodu, sínusitída môže byť aj bakteriálna. Sinusitídu môžeme považovať za najbežnejšiu komplikáciu nádchy - rinitídy, chrípky alebo inej respiračnej choroby.

Blog 20.09.2022

Slnečné okuliare u detí

Prečítajte si rozhovor s našou oftalmologičkou MUDr. Slavomírou Hercovou, v ktorom sa dozviete viac o nosení slnečných okuliaroch u detí. Od akého veku je ich vhodné nasadzovať? Aké slnečné okuliare odporúča? A je šiltovka dostatočnou ochranou očí? To všetko sa už dozviete v priloženom rozhovore.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

Majte svoje zdravie pod kontrolou

Odteraz si môžete pohodlne a kedykoľvek online rezervovať termín u lekára, zaregistrovať svoj príchod do polikliniky, uhrádzať platby, chatovať s agentom call centra a ešte omnoho viac.

 

Nová Klientska zóna

VIAC INFO