Blog, Procare, Rady lekárov, Prevencia - movember    12.11.2020

Liečba rakoviny prostaty

Rozhodnutie o spôsobe liečby rakoviny prostaty závisí od rozsahu choroby v čase diagnózy, od veku a zdravotného stavu pacienta.

 

Vyhliadky na úspech liečby závisia najmä od rozsahu choroby

U pacienta, u ktorého rakovina postihla iba časť prostaty má lepšie vyhliadky na vyliečenie ako u toho, u ktorého rakovina postihla celú žľazu.

Ak je rakovina je obmedzená na prostatu, diagnostikuje sa vyšetrením tkaniva. V tomto štádiu liečba prebieha chirurgickým odstránením celej prostaty a žiarením.

Rakovinu prostaty je niekedy možné dohaliť len na preventívnej prehliadke

Obdobný liečebný postup nasleduje aj v prípade, ak je rakovina hmatateľná cez konečník, ale týka sa len prostaty. V tomto štádiu je choroba zvyčajne bez príznakov a odhalí sa pri preventívnej prehliadke. Ako liečba sa aplikuje radikálna prostatektómia alebo liečba žiarením.

Spôsob liečby rakoviny prostaty závisí od štádia ochorenia v čase diagnózy.

Tak isto na to vplýva veku a zdravotný stav pacienta. Ak je choroba týka iba prostaty a hneď sa lieči, možno ju vyliečiť.

Ak v čase diagnózy rakoviny prostaty sú už prítomné metastázy vo vzdialených orgánoch, priemerné prežitie je, aj pri správnych liečebných postupoch, 3 – 5 rokov.

Viac sa dozviete v rade v rade lekára MUDr. Štefana Szeiffa, urológa v poliklinike ProCare Betliarska v Bratislave.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 14.01.2021

Lekárka radí: Čo treba vedieť o očkovaní proti COVID-19?

Na Slovensku sa začalo s očkovaním proti ochoreniu COVID-19 mRNA vakcínou. Pre koho je vhodné a treba sa niečoho báť? Aj to vysvetľuje MUDr. Katarína Varechová z ambulancie všeobecného lekára Nemocnice Svet zdravia Michalovce.

Blog 13.01.2021

Masáž lávovými kameňmi zbaví bolesti i stresu

Masáž je pre väčšinu z nás veľmi príjemným zážitkom, ktorý má navyše mnohé zdravotné benefity. Čoraz obľúbenejšia sa stáva masáž lávovými kameňmi. A právom! Patrí totiž k najlepším terapiám na celkovú regeneráciu a relaxáciu organizmu.

Blog 07.01.2021

SM systém, skvelá metóda proti bolesti chrbta

Mnohí z tých, ktorí trpia bolesťami chrbta, už pravdepodobne počuli o SM systéme, rehabilitačnej metóde, ktorej pravidelné cvičenie posilní chrbtové svaly a bolesti miznú.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO