Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    26.04.2021

Legenda medicíny MUDr. Štefan Kukura

Pri príležitosti dňa lekárov by sme vám chceli predstaviť legendu medicíny z michalovskej nemocnice MUDr. Štefana Kukuru.  Ako primár chirurgického oddelenia chcel v Michalovciach vybudovať vysoko erudované pracovisko všeobecnej chirurgie podľa odborných zásad popredných kliník.

 

MUDr. Štefan Kukura nepochybne patrí k výnimočným osobnostiam slovenského zdravotníctva.  Vysokou profesionalitou, obrovským rozhľadom a bohatými životnými skúsenosťami prispel k budovaniu a šíreniu dobrého mena slovenskej medicíny. S obrovským zanietením sa oddal medicíne a chirurgii zvlášť.

Ako primár chirurgického oddelenia michalovskej nemocnice chcel vybudovať vysoko erudované pracovisko všeobecnej chirurgie podľa odborných zásad popredných kliník. Vykonával celú škálu operácií vrátane tých, ku ktorým mnohí chirurgovia nachádzajú cestu až dnes. Zdokonaľoval sa v endoskopii a rozvážne rozvíjal jej diagnostickú a liečebnú zložku.

Jeho život a práca sa natrvalo zapísali do histórie chirurgie a medicíny na Zemplíne a východnom Slovensku. Od roku 1996 bola na jeho počesť michalovská nemocnica  premenovaná na Nemocnicu s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce.

Navždy ostáva v pamäti tých, ktorí s ním vďaka jeho medicínskym a ľudským kvalitám mali česť spolupracovať, či byť jeho pacientmi. Prečo? Dozviete sa vo videu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 28.07.2021

Piknik s laktačnou poradkyňou v dunajskostredskej nemocnici

Pri príležitosti Svetového týždňa dojčenia pozývame mamičky, pokojne aj s bábätkami a kočíkmi, na piknik v tráve s laktačnou poradkyňou.

Aktuality 28.07.2021

Prednášky s laktačnou poradkyňou v michalovskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Michalovce chránime a podporujeme dojčenie zavedením najvyššieho štandardu pri získavaní poznatkov v oblasti dojčenia.

Aktuality 26.07.2021

Zdravotníci nemocníc Svet zdravia vyrazili očkovať do regiónov

Zdravotnícky personál siete nemocníc Svet zdravia začal očkovať proti ochoreniu COVID-19 aj v teréne. V spolupráci s ministerstvom zdravotníctva chce sieť zvýšiť zaočkovanosť v regiónoch Slovenska a zdravotníci preto v tomto období vyrážajú s vakcínami do jednotlivých obcí priamo za ľuďmi. Počas dnešného dňa očkovali v obciach tímy zo spišskonovoveskej, vranovskej, žiarskej aj topoľčianskej nemocnice a jednodávkovú vakcínu Janssen podali približne 500 záujemcom. Viaceré odľahlejšie obce majú často nízky podiel zaočkovanosti - napríklad v Rudňanoch, kde dnes očkovali zdravotníci z nemocnice v Spišskej Novej Vsi, presahoval len 10 percent.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO