Aktuality, Svet Zdravia, Michalovce    26.04.2021

Legenda medicíny MUDr. Štefan Kukura

Pri príležitosti dňa lekárov by sme vám chceli predstaviť legendu medicíny z michalovskej nemocnice MUDr. Štefana Kukuru.  Ako primár chirurgického oddelenia chcel v Michalovciach vybudovať vysoko erudované pracovisko všeobecnej chirurgie podľa odborných zásad popredných kliník.

 

MUDr. Štefan Kukura nepochybne patrí k výnimočným osobnostiam slovenského zdravotníctva.  Vysokou profesionalitou, obrovským rozhľadom a bohatými životnými skúsenosťami prispel k budovaniu a šíreniu dobrého mena slovenskej medicíny. S obrovským zanietením sa oddal medicíne a chirurgii zvlášť.

Ako primár chirurgického oddelenia michalovskej nemocnice chcel vybudovať vysoko erudované pracovisko všeobecnej chirurgie podľa odborných zásad popredných kliník. Vykonával celú škálu operácií vrátane tých, ku ktorým mnohí chirurgovia nachádzajú cestu až dnes. Zdokonaľoval sa v endoskopii a rozvážne rozvíjal jej diagnostickú a liečebnú zložku.

Jeho život a práca sa natrvalo zapísali do histórie chirurgie a medicíny na Zemplíne a východnom Slovensku. Od roku 1996 bola na jeho počesť michalovská nemocnica  premenovaná na Nemocnicu s poliklinikou Štefana Kukuru Michalovce.

Navždy ostáva v pamäti tých, ktorí s ním vďaka jeho medicínskym a ľudským kvalitám mali česť spolupracovať, či byť jeho pacientmi. Prečo? Dozviete sa vo videu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Aktuality 19.01.2022

Nová detská kardiologická ambulancia v poliklinike ProCare Prešov

Vzhľadom na zvýšený dopyt po kardiologických vyšetreniach u detí s vrodenými srdcovými chybami, so zachyteným vysokým krvným tlakom, či s pocitmi srdcových nepravidelností, búšením srdca po prekonanej Covidovej infekcií, zriaďujeme na poliklinike ProCare Prešov ďalšiu pediatrickú kardiologickú ambulanciu.

Aktuality 18.01.2022

Jakub či Eliška: To boli vlani najčastejšie mená detí narodených v humenskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa počas minulého roka uskutočnilo 587 pôrodov. V pôrodnici sa narodilo 313 chlapcov a 281 dievčat. Sedem mamičiek sa tešilo z dvojičiek.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO