Aktuality, Svet Zdravia, Humenné    26.04.2021

Legenda medicíny MUDr. Andrej Leňo

Pri príležitosti dňa lekárov by sme vám chceli predstaviť legendu medicíny z humenskej nemocnice - MUDr. Andreja Leňa (* 19. 7. 1908 Báčsky Petrovec – † 30. 9. 1976 Bratislava), ktorý patrí medzi legendy československej chirurgie.

Vzdelaný, pracovitý, rozvážny, spravodlivo prísny, náročný na seba a svojich kolegov. Tak si pamätajú na MUDr. Andreja Leňa, primára chirurgického oddelenia (1946 – 1976), jeho kolegovia a obyvatelia Humenného.
Za skvelé operačné výsledky, vysoké profesionálne nasadenie, húževnatosť a rozhodujúci vplyv na rozvoj chirurgie je právom zaraďovaný medzi legendy československej chirurgie.

Zaslúžil sa o vzdelanostný rast troch generácií chirurgov. V operačnej praxi neustále presadzoval inovácie, nové myšlienky a vízie, čím prekračoval hranice regiónu.

V roku 2000 bola na jeho počesť po ňom humenská nemocnica pomenovaná. Navždy ostáva v pamäti tých, ktorí s ním mali česť spolupracovať, či byť jeho pacientmi pre jeho chirurgické a ľudské kvality. Aj tom, aké boli, sa dozviete vo videu.Ďalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.01.2022

Ema a Martin: To boli najčastejšie mená novorodencov v žiarskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom sa počas minulého roka uskutočnilo 550 pôrodov. Dievčat sa narodilo viac (285) ako chlapcov (266), dvojičky si domov odniesla iba jedna mamička. Na svet prišlo v žiarskej pôrodnici vlani aj 10 COVID novorodencov.

Aktuality 19.01.2022

Nová detská kardiologická ambulancia v poliklinike ProCare Prešov

Vzhľadom na zvýšený dopyt po kardiologických vyšetreniach u detí s vrodenými srdcovými chybami, so zachyteným vysokým krvným tlakom, či s pocitmi srdcových nepravidelností, búšením srdca po prekonanej Covidovej infekcií, zriaďujeme na poliklinike ProCare Prešov ďalšiu pediatrickú kardiologickú ambulanciu.

Aktuality 18.01.2022

Jakub či Eliška: To boli vlani najčastejšie mená detí narodených v humenskej nemocnici

V Nemocnici Svet zdravia Humenné sa počas minulého roka uskutočnilo 587 pôrodov. V pôrodnici sa narodilo 313 chlapcov a 281 dievčat. Sedem mamičiek sa tešilo z dvojičiek.

Odoberajte novinky e-mailom

(Required)
 

PROCARE TeleCare

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO