Aktuality, Humenné    30.03.2020

Krv nad zlato alebo tí, od ktorých závisia tisíce ľudských životov

V aktuálnej epidemiologickej situácii posledné dni značne klesol počet darcov krvi a nemocnice preto potrebujú doplniť zásoby tej najvzácnejšej tekutiny.

Výzvu nemocnice k darovaniu krvi sa rozhodol prijať aj primátor mesta Humenné Miloš Meričko, ktorý zároveň uznal, že práve v tomto období je potrebné myslieť na druhých a pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

„Aktuálne máme nedostatok negatívnych krvných skupín, dali sme aj výzvu a chceli by sme poprosiť darcov, ktorí môžu darovať, aby prišli. Máme na oddelení veľmi prísne opatrenia a filter, ktorým musia darcovia prejsť,“ poznamenala primárka HTO MUDr. Alena Rovňáková

Touto cestou ďakujeme všetkým darcom krvi, ktorí darujú „červené zlato“ a prispievajú tak k záchrane ľudského života.

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 04.06.2020

V nemocniciach Svet zdravia sú už povolené návštevy

V súvislosti s aktuálnou priaznivou epidemiologickou situáciou a na základe rozhodnutia ÚVZ SR sú pri dodržaní zásad v celej sieti nemocníc Svet zdravia návštevy opäť povolené.  

Aktuality 04.06.2020

Návštevy povolené v michalovskej nemocnici

V súvislosti s aktuálnou priaznivou epidemiologickou situáciou a na základe rozhodnutia ÚVZ SR a verejnej vyhlášky OLP/4593/2020 sú pri dodržiavaní zásad v celej nemocnici NÁVŠTEVY POVOLENÉ

Aktuality 03.06.2020

Plienky pre najmenších od Nadácie Križovatka

Aj napriek neľahkej situácii počas aktuálnej pandémie sú ľudia stále ochotní pomáhať. Skutočným príkladom toho je aj nezisková organizácia Nadácia Križovatka.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO