Krajší deň Rimavská Sobota
 

Krajší deň Rimavská Sobota

Spríjemniť čas strávený v nemocničnom prostredí je hlavným cieľom našich Dobrovoľníkov. Pacienti na detskom oddelení a oddelení dlhodobo chorých majú príchodom Dobrovoľníkov o program postarané. K realizácii tejto skvelej myšlienky sa pripája mnoho študentov i starších občanov. Príjemná spoločnosť zanecháva v každom z nás dobrý pocit, ktorý pozitívne ovplyvní účinok aplikovanej liečby.

 

O projekte

Poslaním dobrovoľníckej skupiny Krajší deň je zlepšiť a spríjemniť pobyt v nemocnici dospelým aj detským pacientom, zmierniť ich utrpenie, prinášať zmenu atmosféry v zariadení. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky nezištne darujú časť svojho voľného času v prospech pacientov. Robia im spoločnosť pri lôžku, vypĺňajú voľný čas, rozptyľujú negatívne myšlienky, jednoducho ich sprevádzajú rôznymi im príjemnými aktivitami (prechádzky, čítanie, hry, rozhovor, tvorivé dielničky).
Ambasádorkou dobrovoľníckych centier Krajší deň sa stala speváčka Katarína Knechtová„Som veľmi rada, že môžem osobne podporiť túto peknú myšlienku. Viem sa vcítiť do malých a veľkých pacientov, ktorí sú nútení stráviť nejaký čas v nemocnici a verím, že aj ja svojou prítomnosťou budem spestrením a psychickou podporou pre týchto ľudí,“ povedala Katarína Knechtová pri oficiálnom predstavení dobrovoľníckych centier Krajší deň.

Dobrovoľníctvo

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú do nemocnice pravidelne jedenkrát týždenne, v konkrétne dohodnutý deň v popoludňajších hodinách na 1-2 hodiny. Spolu s pacientami realizujú rôzne aktivity podľa ich výberu.

  Sprevádzanie pacientov

  Spoločný čas môžu využiť na osobný rozhovor, prečítanie novín, kníh, alebo zaujímavostí z internetu. V prípade priaznivého počasia môžu stráviť čas v areáli nemocnice posedením v parčíku. Pre zručných pacientov je pripravená ručná výroba predmetov pomocou rôznych techník, ktoré ovplyvňujú jemnú motoriku, sústredenosť, koordináciu aplikáciou tzv. ergoterapie – liečbou prácou.

  Hranie spoločenských hier

  Dobrovoľníci s aktívnymi pacientami môžu stráviť čas aj pri spoločenských hrách ako pexeso, človeče alebo karty. Práve prebudené hráčske nadšenie prináša príjemné zážitky.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  Do nemocnice prichádzajú aj príležitostní dobrovoľníci, ktorí napríklad krátkym hudobným programom zabavia pacientov, alebo sa organizačne podieľajú na podujatiach nemocnice MDD, Mikuláš a pod..

  Náš kolektív dobrovoľníkov hľadá nových priateľov a kolegov s veľkým srdcom a pozitívnou mysľou. Ak máte záujem, radi Vás privítame v našom kolektíve.

Na stiahnutie

Kontakt

Všeobecná nemocnica Rimavská Sobota
Šrobárova 1, 979 01 Rimavská Sobota

Eva Porubiaková
E-mail: krajsiden.rs@svetzdravia.com 
Tel: 0911 330 199
Web: www.procare.sk/krajsi-den/rimavska-sobota/

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

Naša dobrovoľníčka Ida: Najkrajší moment je, keď sa deti usmievajú

25-ročná Ida Thomsen prišla do našej nemocnice v Rimavskej Sobote z Dánska. Na detskom oddelení pomáhala od augusta minulého roku do apríla 2018. Prečítajte si viac v rozhovore.

VIAC...