Polikliniky ProCare 0907 888 999
Nemocnice Svet zdravia 055 / 327 7777
Kontakty Klientská zóna
 
Krajší deň Žiar nad Hronom
 

Krajší deň Žiar nad Hronom

Projekt dobrovoľníctva je začiatkom väčšej podpory pohody pacienta a nadstavbou odbornej profesionálnej starostlivosti v nemocniciach Sveta zdravia. Dobrovoľnícka činnosť je súčasťou prosociálneho správania, výrazom súcitu s inými ľuďmi. Je to prejav altruizmu, cítenia a myslenia pre iných ľudí.
Rozhodnúť sa pre službu chorým deťom a dospelým v akomkoľvek smere je hodné nesmiernej úcty a obdivu. Veľmi si želáme, aby naši pacienti v nemocniciach Sveta zdravia mali s dobrovoľníkmi krajší deň.

 

O projekte

Dobrovoľnícke centrum Krajší deň je združenie, ktorého cieľom je spríjemniť našim dospelým a detským pacientom chvíle strávené v nemocnici v Žiari nad Hronom. Dobrovoľníci a dobrovoľníčky každý deň prinášajú na naše oddelenia a do pacientskych izieb pozitívnu atmosféru, a to všetko nezištne v rámci svojho voľného času v prospech našich pacientov. Celý priebeh návštevy dobrovoľníkov je prispôsobený predstavám a zdravotnému stavu pacientov.

Dobrovoľníctvo

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Pravidelní dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú spravidla 1x týždenne, vždy v konkrétny dohodnutý deň na 1-2 hodiny a venujú sa rôznym činnostiam. Prichádzajú na oddelenia a ponúkajú im svoju prítomnosť, rozhovor, vypočutie, čítanie knihy. Celý priebeh návštevy prebieha vždy podľa predstáv pacientov.
  Vedenie tvorivých dielní
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky malým pacientom na oddelení pediatrie ponúkajú zapojiť sa do pravidelných tvorivých dní. Spoločne vyrábajú výrobky, vzájomne si vymenia nápady, podelia sa o svoje talenty. Väčšinou sa stretnú spravidla dvaja dobrovoľníci s vybranou skupinkou detí a po dohode si vyberú kreatívnu činnosť, pri ktorej sa veľakrát rozprúdia vzájomné rozhovory, vďaka ktorým pacienti aspoň na chvíľu zabudnú, že sú v nemocnici.
  Hranie spoločenských hier
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky navštevujú pacientov a pacientky na detskom oddelení, ale aj na neurologickom či internom, kde im ponúkajú možnosť zahrať si spoločenské hry. V ponuke sú karty, dáma, človeče, nehnevaj sa… Spravidla sa objaví práve hráčske nadšenie a sú z toho príjemné zážitky.
  Čítanie kníh
  Dobrovoľníci pri svojich návštevách čítajú deťom rozprávky a rôzne veselé príbehy, rozprávajú sa a prezerajú si spolu obrázky a ilustrácie kníh.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  V dobrovoľníckom centre Krajší deň nájdu uplatnenie dobrovoľníci aj príležitostne. V našej nemocnici s nimi organizujeme rôzne podujatia. Zmena atmosféry na oddeleniach a následne aj v celej nemocnici sa deje vďaka rôznym návštevám, koncertom, umeleckým zážitkom.
  Tešíme sa na spoluprácu s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, ľuďmi ochotnými pomôcť akoukoľvek formou.

 • Naši dobrovoľníci

  Momentálne pracuje v našom dobrovoľníckom centre 20 dobrovoľníkov. Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie. Sú medzi nimi najmä študenti, ktorí sa rozhodli prichádzať na oddelenia nezištne, s jediným cieľom – pomáhať druhým.

 • Odporúčaný profil dobrovoľníka

  • vek 17 rokov a viac;
  • dobrý zdravotný stav;
  • správna dávka sebareflexie, empatie a trpezlivosti;
  • pozitívne naladený;
  • ochotný aspoň jedenkrát do týždňa navštíviť pacientov nemocnici na jednu až dve hodiny.

Video

Reportáž zo slávnostného spustenia projektu Krajší deň v Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom. Ambasádorom sa stal spevák Tomáš Bezdeda.

Kontakt

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom
Ul. Sládkovičova 11, 965 37 Žiar nad Hronom

Mgr. Diana Rudinská
Koordinátor dobrovoľníckeho centra Krajší deň
Mobil: +421 911 155 334
E-mail: krajsiden.zh@svetzdravia.com

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

Krajší deň pre deti v žiarskej nemocnici s edukačno-zábavnými videami o žabke

Hospitalizácia v nemocnici je pre detského pacienta väčšinou veľmi náročná. Vďaka podpore z Grantu Nadácie Penta Investments vznikli krásne edukačno-zábavné videá o žabke, ktoré spríjemnia čas detským pacientom počas pobytu na pediatrickom oddelení v nemocniciach Svet zdravia.

VIAC...

Malým pacientom v žiarskej nemocnici sa budú venovať dobrovoľníci

Nemocnica Svet zdravia Žiar nad Hronom odštartovala dobrovoľnícky projekt Krajší deň
Prečítajú im rozprávku, zahrajú sa spoločenské hry alebo budú kreovať ozdoby v tvorivej dielničke. Detským pacientom v Nemocnici Svet zdravia Žiar nad Hronom budú chvíle strávené v nemocnici spríjemňovať dobrovoľníci. Žiarska nemocnica dnes totiž slávnostne a v predvianočnej nálade odštartovala projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň a stala sa tak trinástou v sieti Svet zdravia, ktorá sa doň oficiálne zapojila. Ambasádorom Krajšieho dňa v Žiari nad Hronom sa stal spevák Tomáš Bezdeda.

VIAC...