Krajší deň v Rožňave
 

Krajší deň Rožňava

Skupina dobrovoľníkov Krajší deň je združenie, ktorého poslaním je posilňovať duševnú pohodu pacienta a jeho postoj k aktívnej spolupráci na uzdravení, vnášať do nemocničného prostredia viac medziľudského kontaktu a prepájať izolovaný svet chorých so svetom zdravých.

V rámci rožňavskej nemocnice pôsobia na oddelení dlhodobo chorých a na pediatrickom oddelení. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, vypĺňajú im čas hospitalizácie rôznymi činnosťami. S dobrovoľníkmi majú naši pacienti jednoducho „Krajší deň”.

 

Dobrovoľníctvo

 • Naši dobrovoľníci

  V dobrovoľníckom centre pracuje 9 dobrovoľníkov. Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie a seniorom na oddelení dlhodobo chorých, zlepšujú psychosociálne podmienky pacientov v rožňavskej nemocnici.

  Dobrovoľníci prichádzajú k pacientom v pozitívnej nálade, s vysokou dávkou empatie. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, spríjemňujú pobyt počas hospitalizácie. Ponúkajú svoj voľný čas, schopnosti a odmenou im je radosť z výnimočných stretnutí a pocit užitočnosti.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  V našom centre uvítame aj príležitostných dobrovoľníkov – s kultúrnym, umeleckým, zábavným vstupom.

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Dobrovoľníci prichádzajú do nemocnice jedenkrát týždenne, v dohodnutý deň v popoludňajších hodinách. Dobrovoľníckej činnosti sa venujú jednu až dve hodiny. Pacientom spríjemňujú pobyt rozhovorom, hraním spoločenských hier, čítaním kníh, krátkou vychádzkou do nemocničného parku, niekedy iba svojou prítomnosťou. Činnosť dobrovoľníkov je vykonávaná podľa predstáv, vôle pacientov.

Kontakt

Nemocnica s polikliniku sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1, 048 01 Rožňava

Andrea Brutovská
E-mail: krajsiden.rv@svetzdravia.com 
Tel: +421 905 335 057
Web: www.procare.sk/krajsi-den/krajsi-den-v-roznave/

Napíšte nám