Krajší deň v Rožňave
 

Krajší deň Rožňava

Skupina dobrovoľníkov Krajší deň je združenie, ktorého poslaním je posilňovať duševnú pohodu pacienta a jeho postoj k aktívnej spolupráci na uzdravení, vnášať do nemocničného prostredia viac medziľudského kontaktu a prepájať izolovaný svet chorých so svetom zdravých.
V rámci rožňavskej nemocnice pôsobia na oddelení dlhodobo chorých a na pediatrickom oddelení. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, vypĺňajú im čas hospitalizácie rôznymi činnosťami. S dobrovoľníkmi majú naši pacienti jednoducho „Krajší deň“.

 

Dobrovoľníctvo

 • Naši dobrovoľníci

  V dobrovoľníckom centre pracuje 9 dobrovoľníkov. Venujú sa detským pacientom na oddelení pediatrie a seniorom na oddelení dlhodobo chorých, zlepšujú psychosociálne podmienky pacientov v rožňavskej nemocnici.
  Dobrovoľníci prichádzajú k pacientom v pozitívnej nálade, s vysokou dávkou empatie. Pacientom prinášajú ľudský kontakt, spríjemňujú pobyt počas hospitalizácie. Ponúkajú svoj voľný čas, schopnosti a odmenou im je radosť z výnimočných stretnutí a pocit užitočnosti.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  V našom centre uvítame aj príležitostných dobrovoľníkov – s kultúrnym, umeleckým, zábavným vstupom.

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Dobrovoľníci prichádzajú do nemocnice jedenkrát týždenne, v dohodnutý deň v popoludňajších hodinách. Dobrovoľníckej činnosti sa venujú jednu až dve hodiny. Pacientom spríjemňujú pobyt rozhovorom, hraním spoločenských hier, čítaním kníh, krátkou vychádzkou do nemocničného parku, niekedy iba svojou prítomnosťou. Činnosť dobrovoľníkov je vykonávaná podľa predstáv, vôle pacientov.

Video

Reportáž zo slávnostného spustenia projektu Krajší deň v Nemocnici Svet zdravia Rožňava. Ambasádorom sa stal spevák Tomáš Bezdeda.

Kontakt

Nemocnica s polikliniku sv. Barbory Rožňava, a.s.
Špitálska 1, 048 01 Rožňava
Andrea Brutovská
E-mail: krajsiden.rv@svetzdravia.com 
Tel: +421 905 335 057
Web: www.procare.sk/krajsi-den/krajsi-den-v-roznave/

Napíšte nám

Aktuality

Nemocnica Svet zdravia Rožňava predstavila dobrovoľnícky projekt Krajší deň

Prečítajú im noviny, vypočujú trápenia, zahrajú sa spoločenské hry alebo sú len mlčky nablízku. Detským a starším pacientom v Nemocnici Svet zdravia Rožňava spríjemňujú chvíle strávené v nemocnici dobrovoľníci. Rožňavská nemocnica slávnostne predstavila projekt dobrovoľníckych centier Krajší deň. Ambasádorom Krajšieho dňa v Rožňave sa stal spevák Tomáš Bezdeda, ktorý odohral v nemocnici malý koncert.

VIAC...