Krajší deň Banská Štiavnica
 

Krajší deň Banská Štiavnica

V priestoroch nemocnice Banská Štiavnica sa nachádza Dom ošetrovateľskej starostlivosti (DOS) a ODCH. V DOS sa nachádzajú klienti, ktorým poskytujeme ošetrovateľskú starostlivosť a nahrádzame im domáce prostredie. Skupinka žien, k nám prišla a ponúkla svoju pomoc pre našich klientov. Dobrovoľne a nezištne chcú prispieť svojou osobitosťou len nevedia ako. Tak sa spustil projekt.

 

Ambasádor projektu

Ambasádorkou dobrovoľníckych centier Krajší deň sa stala speváčka Katarína Knechtová„Som veľmi rada, že môžem osobne podporiť túto peknú myšlienku. Viem sa vcítiť do malých a veľkých pacientov, ktorí sú nútení stráviť nejaký čas v nemocnici a verím, že aj ja svojou prítomnosťou budem spestrením a psychickou podporou pre týchto ľudí,“ povedala Katarína Knechtová pri oficiálnom predstavení dobrovoľníckych centier Krajší deň.

Dobrovoľníctvo

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Pravidelní dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú spravidla 1x týždenne, vždy v konkrétny dohodnutý deň na 1-2 hodiny a venujú sa týmto činnostiam:
  Sprevádzanie pacientov
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky pravidelne navštevujú klientov s cieľom spríjemniť im pobyt u nás. Prichádzajú v poobedných hodinách na izby a ponúkajú im svoju tichú prítomnosť, rozhovor, vypočutie, čítanie knihy, modlitbu. Celý priebeh návštevy prebieha vždy podľa predstáv klienta. Taktiež ho  môžu  sprevádzať  na prechádzku vonku.
  Ergoterapiou – liečba prácou
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky spoločne s rehabilitačnými pracovníkmi, vytvárajú ručne vyrobené výrobky a používajú rôzne techniky, ktoré im pomôžu zdokonaľovať napríklad jemnú motoriku, sústredenosť, koordináciu. Väčšinou sa stretnú spravidla dvaja dobrovoľníci s vybranou skupinkou  klientov, pri ktorej sa veľakrát rozprúdia vzájomné rozhovory ktoré ulahodia obidvom stranám.
  Hranie spoločenských hier
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky navštevujú klientov, kde im ponúkajú možnosť zahrať si spoločenské hry. V ponuke sú karty, dáma, človeče…
  Spravidla sa objaví práve hráčske nadšenie a sú z toho príjemné zážitky.
  Knižnica
  Pri tejto aktivite dobrovoľník  pravidelne navštevuje izby a ponúka  knihy, alebo si v spoločenskej miestnosti klienti môžu kedykoľvek vybrať sami a využiť ju ako čitáreň.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  U nás  nájdu uplatnenie dobrovoľníci a dobrovoľníčky aj príležitostne, napríklad krátkym hudobným, kultúrnym vstupom .
  Pre náš kolektív dobrovoľníkov, hľadáme nových priateľov a kolegov s veľkým srdcom a otvorenou mysľou. AK máte záujem, radi Vás privítame v našom kolektíve.

 • Brožúra na stiahnutie

Kontakt

Všeobecná nemocnica v Žiar nad Hronom
Prevádzka Banská Štiavnica
Bratská 17, 969 01 Banská Štiavnica

Viera Muchová
E-mail: krajsiden.bs@svetzdravia.com 
Tel: +421 911 155 334
Web: www.procare.sk/krajsi-den/banska-stiavnica/

Napíšte nám

Aktuality

Mikulášsky punč s Krajším dňom v Banskej Štiavnici

Dňa 4. 12. 2019 nás v nemocnici Svet zdravia v Banskej Štiavnici spolu s dobrovoľníčkami Krajšieho dňa navštívil Mikuláš rekordman s čertom.

VIAC...

Deň úcty k starším v nemocnici Banská Štiavnica

Tak, ako každý rok, aj tento sa pod záštitou Dobrovoľníckeho centra projektu „Krajší deň“ v Banskej Štiavnici dňa 29. 10. 2019 uskutočnilo podujatie - Deň úcty starším, ktorým si vedenie nemocnice Svet zdravia, a.s., Všeobecná nemocnica Banská Štiavnica opäť pripomenulo, že staroba je krásna a ľudia, čím sú starší, tým si treba viac vážiť ich múdrosť a skúsenosť. 

VIAC...

Zamestnanci Dôvery dobrovoľníkmi v nemocnici

Zamestnanci zdravotnej poisťovne Dôvera z oddelenia PR a marketingu sa na jeden deň stali dobrovoľníkmi projektu Krajší deň v Nemocnici Svet zdravia Banská Štiavnica. Snažili sa spríjemniť voľné chvíle starším pacientom, ktorí boli hospitalizovaní na oddelení dlhodobo chorých a v dome ošetrovateľskej starostlivosti. Čítali im z kníh alebo spoločne debatovali. Ako sa im to páčilo?

VIAC...