Krajší deň Banská Štiavnica
 

Krajší deň Banská Štiavnica

V priestoroch nemocnice Banská Štiavnica sa nachádza Dom ošetrovateľskej starostlivosti (DOS) a ODCH. V DOS sa nachádzajú klienti, ktorým poskytujeme ošetrovateľskú starostlivosť a nahrádzame im domáce prostredie. Skupinka žien, k nám prišla a ponúkla svoju pomoc pre našich klientov. Dobrovoľne a nezištne chcú prispieť svojou osobitosťou len nevedia ako. Tak sa spustil projekt.

 

Ambasádor projektu

Ambasádorkou dobrovoľníckych centier Krajší deň sa stala speváčka Katarína Knechtová„Som veľmi rada, že môžem osobne podporiť túto peknú myšlienku. Viem sa vcítiť do malých a veľkých pacientov, ktorí sú nútení stráviť nejaký čas v nemocnici a verím, že aj ja svojou prítomnosťou budem spestrením a psychickou podporou pre týchto ľudí,“ povedala Katarína Knechtová pri oficiálnom predstavení dobrovoľníckych centier Krajší deň.

Dobrovoľníctvo

 • Pravidelné dobrovoľníctvo

  Pravidelní dobrovoľníci a dobrovoľníčky prichádzajú spravidla 1x týždenne, vždy v konkrétny dohodnutý deň na 1-2 hodiny a venujú sa týmto činnostiam:
  Sprevádzanie pacientov
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky pravidelne navštevujú klientov s cieľom spríjemniť im pobyt u nás. Prichádzajú v poobedných hodinách na izby a ponúkajú im svoju tichú prítomnosť, rozhovor, vypočutie, čítanie knihy, modlitbu. Celý priebeh návštevy prebieha vždy podľa predstáv klienta. Taktiež ho  môžu  sprevádzať  na prechádzku vonku.
  Ergoterapiou – liečba prácou
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky spoločne s rehabilitačnými pracovníkmi, vytvárajú ručne vyrobené výrobky a používajú rôzne techniky, ktoré im pomôžu zdokonaľovať napríklad jemnú motoriku, sústredenosť, koordináciu. Väčšinou sa stretnú spravidla dvaja dobrovoľníci s vybranou skupinkou  klientov, pri ktorej sa veľakrát rozprúdia vzájomné rozhovory ktoré ulahodia obidvom stranám.
  Hranie spoločenských hier
  Dobrovoľníci a dobrovoľníčky navštevujú klientov, kde im ponúkajú možnosť zahrať si spoločenské hry. V ponuke sú karty, dáma, človeče…
  Spravidla sa objaví práve hráčske nadšenie a sú z toho príjemné zážitky.
  Knižnica
  Pri tejto aktivite dobrovoľník  pravidelne navštevuje izby a ponúka  knihy, alebo si v spoločenskej miestnosti klienti môžu kedykoľvek vybrať sami a využiť ju ako čitáreň.

 • Príležitostné dobrovoľníctvo

  U nás  nájdu uplatnenie dobrovoľníci a dobrovoľníčky aj príležitostne, napríklad krátkym hudobným, kultúrnym vstupom .
  Pre náš kolektív dobrovoľníkov, hľadáme nových priateľov a kolegov s veľkým srdcom a otvorenou mysľou. AK máte záujem, radi Vás privítame v našom kolektíve.

 • Brožúra na stiahnutie

Kontakt

Všeobecná nemocnica v Žiar nad Hronom
Prevádzka Banská Štiavnica
Bratská 17, 969 01 Banská Štiavnica

Mgr. Diana Rudinská
E-mail: krajsiden.bs@svetzdravia.com 
Tel: +421 911 155 334
Web: www.procare.sk/krajsi-den/banska-stiavnica/

Napíšte nám

(Required)

Aktuality

Veľká noc v nemocnici Svet zdravia Banská Štiavnica

Najobľúbenejšiu tradíciu Veľkej noci si zachovali pacienti v štiavnickej nemocnici.

VIAC...

Krajší deň v nemocnici Banská Štiavnica

Prichádzajúce jarné obdobie je spojené s prebúdzaním prírody. Na uvítanie tohto krásneho obdobia sme sa v štiavnickej nemocnici rozhodli zrealizovať tematickú aktivitu, aby mali pacienti ešte "Krajší deň".

VIAC...

Mikulášsky punč s Krajším dňom v Banskej Štiavnici

Dňa 4. 12. 2019 nás v nemocnici Svet zdravia v Banskej Štiavnici spolu s dobrovoľníčkami Krajšieho dňa navštívil Mikuláš rekordman s čertom.

VIAC...