Aktuality, Koronavirus, Koronavirus, Michalovce    28.04.2020

Koronavírus: Michalovská nemocnica ponúka pomoc psychológa cez telefón

Psychologická ambulancia Nemocnice Svet zdravia Michalovce začala poskytovať psychologické poradenstvo cez telefón.

 

Počas trvania pandémie je pacientom na telefonickej linke 056/614 6810 k dispozícii klinická psychologička Viera Sačurovská. Poskytovať psychologické poradenstvo a podporu bude od pondelka do piatka v čase od 9.00 do 15.00 h.

Psychoterapiu cez telefón poskytne pacientom, ktorí v náročných časoch pandémie potrebujú pomoc pri zachovaní duševného zdravia. Rôzne nepríjemné pocity, emócie a obavy sú do značnej miery prirodzené a majú svoje racionálne aj vedecké vysvetlenie. Dôležité je naučiť sa rozpoznať, kedy je miera tenzie, úzkosti a strachu neadekvátna a bráni v každodennom fungovaní. To je vhodný čas a priestor konzultovať problém s odborníkom. Telefonická konzultácia s psychológom ale neposkytuje ani nenahrádza psychiatrickú starostlivosť.

Poradenstvo je hradené z verejného zdravotného poistenia, je preto potrebné pri telefonáte uviesť meno, rodné číslo a zdravotnú poisťovňu, ak volajúci nie je pacientom danej ambulancie.

PODPORA PSYCHOLÓGA NA TELEFÓNE
PRE PACIENTOV PSYCHOLOGICKEJ AMBULANCIE

CÍTITE SA PREŤAŽENÝ ČI VYSTRAŠENÝ?
MÁTE STRACH Z OCHORENIA COVID-19 A NEMÁTE O TOM S KÝM HOVORIŤ?

Rôzne nepríjemné pocity, emócie a obavy sú do značnej miery prirodzené a majú svoje racionálne aj vedecké vysvetlenie. Dôležité je naučiť sa rozpoznať, kedy je miera tenzie, úzkosti a strachu neadekvátna a bráni v každodennom fungovaní. To je vhodný čas a priestor konzultovať to s odborníkom.

DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE

  • Psychologické poradenstvo je určené pre pacientov psychologickej ambulancie nemocnice Svet zdravia Michalovce.
  • Psychologickú podporu máte možnosť získať na tel. čísle: 056/614 6810.
    Je potrebné uviesť meno, priezvisko, rodné číslo a poisťovňu.
  • Ponúkaná služba nie je spoplatnená.
  • Telefonická konzultácia s psychológom neposkytuje ani nenahrádza psychiatrickú starostlivosť.
  • Telefonická linka bude aktívna vo vyhradených časoch počas trvania mimoriadnej situácie.

 

056/614 6810
Pondelok – Piatok: 09:00 – 15:00 hod.

PhDr. Viera Sačurovská
klinický psychológ

GalériaĎalšie príspevky, ktoré by Vás mohli zaujímať

Aktuality 19.10.2020

Svetový deň výživy

Svetová organizácia pre výživu a poľnohospodárstvo FAO každoročne oslavuje Svetový deň výživy (Svetový deň potravy) s cieľom pripomenúť si význam potravy pre človeka.

Aktuality 19.10.2020

Zamestnanci rimavskosobotskej nemocnice chceli upozorniť na dôležitosť prevencie pri rakovine prsníka, do práce prišli v ružovom

Zdravotníci prišli do práce s ružovými ponožkami, ozdobami vo vlasoch či v ružovom tričku a nasadili si ružové rúška. Na riaditeľstvách si zase ženy na ružovo nalakovali nechty a muži si obliekli ružové kravaty. V sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare vrátane rimavskosobotskej nemocnice vo štvrtok 15. októbra oslavovali Medzinárodný deň za zdravé prsia. Chceli takto upozorniť na potrebu prevencie, ktorá je pri rakovine prsníka taká dôležitá.

Aktuality 19.10.2020

Zamestnanci topoľčianskej nemocnice chceli upozorniť na dôležitosť prevencie pri rakovine prsníka, do práce prišli v ružovom

Zdravotníci prišli do práce s ružovými ponožkami, ozdobami vo vlasoch či v ružovom tričku a nasadili si ružové rúška. Na riaditeľstvách si zase ženy na ružovo nalakovali nechty a muži si obliekli ružové kravaty. V sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare vrátane topoľčianskej nemocnice vo štvrtok 15. októbra oslavovali Medzinárodný deň za zdravé prsia. Chceli takto upozorniť na potrebu prevencie, ktorá je pri rakovine prsníka taká dôležitá.

Odoberajte novinky e-mailom

 

PROCARE LEKÁR 24

Možnosti riešenia vašich zdravotných komplikácií doma a v zahraničí

 

Teraz 25% zľava

VIAC INFO